Logo SWCombine Polska
The Star Wars Combine Banner Exchange
.: MENU :.
:: Główna ::
:: Wstęp ::
:: Archiwum ::
:: Rejestracja ::
:: Pomoc ::
:: Baza ::
:: Frakcje ::
:: FAQ ::
:: Linki ::
:: Forum ::
:: Współpraca ::
:: Księga gości ::
:: Kontakt ::

.: LINKI COMBINE :.
Star Wars Combine
Sim News
GNS
Rules
Forum
NAVCOMP
Galactic Market

.: INFO :.


Ulubione
Dodaj do ulubionych

Startowa
Ustaw jako stronę startowąAktualizacja:
2 czerwiec 2004


.: FAQ :.

FAQ
Jeśli masz jakieś uwagi i myślisz że mogą one pomóc innym graczom, prześlij je na mój e-mail a umieszczę na stronie

1.Czym jest Star Wars Combine?
2.Kiedy jest osadzona akcja Combine?
3.Dlaczego powinienem wybrać Combine?
4. Jakie gra ma wymagania.
5. Mam kłopoty z rejestracją.
6. Nie wiem jak mam się poruszać po mieście.
7. A jak mam poruszać się po planecie?
8.Jak mogę pilotować statek lub pojazd?
9. Gdzie można kupić sprzęt/broń/statki?
10.Jak mogę kupić/sprzedać statek?
11.Dlaczego ceny statków są wyższe niż w dziale "Rules"?
12. Co to są CPs?
13.Co to jest Combine Galactic Time?
14.Czy mogę zabić inną postać?
15.Czy mogę zmienić statystyki mojej postaci?
16.Czy mogę mieć więcej niż jedną postać?
17.Dlaczego po śmierci jednej postaci muszę czekać, aby stworzyć nową?
18.Czy w Combine może grać więcej niż jedna osoba na jednym komputerze?
19.Czy Combine należy do LucaArts?
20.Kto pracuje nad Combine?
21.Czym jest IRC?
22.Co to jest "rejestracja nicka na IRC`u" i jak to się robi?
23.Jak ustawić własnego avatara?


1.Czym jest Star Wars Combine?

Star Wars Combine jest interaktywną symulacją świata Gwiezdnych Wojen, w którą grają ludzie z całego świata. Gra jest w 100% darmowa, a jej twórcy nie mają z niej żadnego zysku finansowego.

Tworząc postać w Combine możesz wybrać spośród wielu różnych ras i przyłączyć się do jednej z wielu frakcji. Kiedy zaczynasz życie w Combine, to tak jakbyś zaczynał życie w świecie stworzonym przez George`a Lucasa. Zasadniczą różnicą pomiędzy światem Combine a światem oryginalnych Gwiezdnych Wojen jest to, że nie występują tu postacie z sagi. Nie znajdziesz tu Luke`a Skywalkera, czy Dartha Vadera. Pozostał jednak główny temat: walka Rebelii z Imperium. Dzięki temu to TY możesz stać się ostatnim Jedi lub Sithem terroryzującym całą galaktykę.

Góra


2.Kiedy jest osadzona akcja Combine?

Akcja gry osadzona jest pomiędzy Epizodem IV a Epizodem V. Znajdziesz tu też oczywiście starsze przedmioty i statki (z nowej trylogii) a wszelkie nowości z kolejnych epizodów, książek itp. będą na bieżąco dodawane.

Góra


3.Dlaczego powinienem wybrać Combine?

Cóż, głównym powodem dla którego powinieneś zagrać w Combine jest to, że gra jest całkowicie DARMOWA (jedyny koszt jaki ponosisz to koszt połączenia z internetem). Żadnego płatnego oprogramowania, żadnego abonamentu. Drugim powodem jest to, że możesz pomóc w rozwijaniu gry. Jedyny co powinieneś zrobić to zapytać się w czym możesz pomóc.

Góra


4 Jakie gra ma wymagania.

Praktycznie żadne. Jedynym wymaganiem jest posiadanie w miarę aktualnej przeglądarki internetowej. Gra działa na: Internet Explorer, Mozilla, Opera niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego.

Góra


5. Mam kłopoty z rejestracją

Dokładny opis rejestracji znajduje się na tej stronie.

Góra


6. Nie wiem jak mam poruszać się po mieście.

Z menu na samej górze należy wybrać pozycję MEMBER ( jeśli taka nie jest wybrana). Następnie z menu po prawej stronie kliknąć POSITION. Pojawi się mapka najbliższej okolicy. Pod nią jest grupa przycisków między innymi SCANNER, który jak nazwa mówi pokazuje szczegóły osób i przedmiotów w pobliżu. Obok znajduje się przycisk Travel. Po jego kliknięciu pojawi się pod spodem lista opcji do wyboru. Można wchodzić/wychodzić z budynku ENTER,lub poruszać się po mieście CITY. W drugim przypadku pojawi się druga mapka pokazująca twoją pozycję (żółty migający krzyżyk), na której możesz wybrać miejsce gdzie chcesz się wybrać. Obok znajduje się też pole z wyborem prędkości. Po wskazaniu miejsca docelowego system sam przeliczy czas podróży. Następnie należy kliknąć przycisk GO aby zacząć się przemieszczać. Przycisk ETA służy do obliczania czasu podróży.

Góra


7. A jak mam poruszać się po planecie?

Aby przejść z miasta do miasta należy najpierw podejść do krawędzi miasta. W Travel pojawi się nowa opcja Cross Terrain. Klikasz link i pojawi się mapa planety, gdzie wybierasz dokąd chcesz iść. Wybrać możesz tylko te pola które sąsiadują z krawędzią na której się znajdujesz. Dalej postępujesz jak przy poruszaniu się po mieście.

Góra


8.Jak mogę pilotować statek lub pojazd?

Po wejściu na statek/pojazd w okienku Personal Data Assistant powinieneś zobaczyć mały kwadracik z ludzikiem wchodzącym do kabiny statku. Po kliknięciu na tę ikonkę strona przeładuje się i w menu Control pojawi się opcja Enter Cockpit. Od tego momentu kosmos staje przed Tobą otworem :)

Góra


9. Gdzie można kupić sprzęt/broń/statki?

Obecnie w SWC nie ma zaimplementowanych sklepów. Sprzęt można kupić jedynie od innych graczy. Oferty można znaleźć na RPG Centre. Zapraszam też do odwiedzenia strony aukcji internetowych Galactic Marketu.

Góra


10.Jak mogę kupić/sprzedać statek?

Po pierwsze, osoba, która chce kupić statek (osoba K) powinna skontaktować się z osobą, która chce sprzedać statek (osoba S). Następnie K przesyła kredyty do S: Inventory --> Credits --> Transfer credits; następnie należy wpisać imię i nazwisko S lub nazwę frakcji S, wybrać typ odbiorcy przelewu (frakcja/osoba), wpisać ilość kredytów i ewentualny komentarz oraz kliknąć Transfer. Teraz S przypisuje statek K: Inventory --> Ships --> Manage Personal Ships; teraz zaznaczamy statek na sprzedaż, wpisujemy odbiorcę, typ odbiorcy (frakcja/osoba) i klikamy Make Over".

Góra


11.Dlaczego ceny statków są wyższe niż w dziale "Rules"?

Ceny, które są tam podawane to ceny PRODUKCJI. Ceny statków zależą od handlarzy oraz popytu i podaży na nie.

Góra


12. Co to są CPs?

CPs czyli Combine Points. Punkty te dostajemy w zamian za wspieranie rozwoju SWC. Istnieje kilka ich zdobywania.
1. Za przelanie pieniędzy na konto SWC: 1US dolar/EUR0 = 1,000 CPs
2. Klikanie w bannery sponsorów i top list. Dziennie można zdobyć 115 CPs
3. Zgłoszenie strony do Banner Exchange lub Topsites List . Da to odpowiednio 5000 i 2500 CPs
4. Dodawanie stron do Links Library. Za każde 5 linków dostaniesz 2500 CPs
5. Zgłaszanie błędów i literówek na stronach Combine. Każdy błąd wart jest 500 a literówka 20 CPS.
6. Współpraca przy tworzeniu Combine.

Ad 2. W menu po prawej stronie masz pozycję Information z informacjami o twojej postaci. Ostatnia pozycja informuje cię o liczbie punktów CP: XXX CP(s). Klikasz ten link i w pojawi się strona "Combine Points -transactions sheet". W menu u góry klikasz pozycję Support The Combine. Na tej stronie klikasz w link Support us! oraz w butony Top list. Pamiętaj że możesz klikać tylko raz na 24 godziny w każdy z linków.

Punkty CPs mogą być wykorzystane do zakupu sprzętu, statków lub zamienione na kredyty. W przypadku zamiany na kredyty przelicznik wynosi: 1CP=5kredytów. Jeśli wymieniamy na sprzęt to przelicznik ten wzrasta do nawet 10 kredytów.

Aby wymienić punkty na stronie "Combine Points -transactions sheet" w menu u góry klikasz pozycję Exchange CP's. Na tej stronie dokonujesz wymiany CPs.

Góra


13.Co to jest Combine Galactic Time?

Combine Galactic Time CGT jest to czas obowiązujący w świecie SW Combine. Za początek uznaje się oficjalną publikację SW Combine, która nastąpiła 3 grudnia 1998 roku o godzinie 0.00 GMT. Rok trwa 365 dni a doba 24 godziny.

Niektórzy gracze stworzyli przed oficjalną premierą Combine i ich przypadku stosuje się określenie BCGT.

SW Combine rozgrywa się w tak zwanym "delayed real time". To znaczy, że każda akcje zużywa pewną ilość czasu. Jeśli zdecydujesz się na podróż kosmiczną , Darkness pokaże ile czasu rzeczywistego zajmie podróż.

aby rozwiązać problem różnicy czasu pomiędzy graczami na całym świecie, niektóre akcje zajmują więcej czasu (kilka godzin) niż w życiu realnym (w sekundach). Ma to na celu danie szansy innym postaciom na reakcje, jeśli nie są aktualnie zalogowani.

Góra


14.Czy mogę zabić inną postać?

Aktualnie - nie. Będzie to możliwe po zaimplementowaniu walki.

Góra


15.Czy mogę zmienić statystyki mojej postaci?

Nie. Jeśli nie podoba Ci się sposób w jaki rozdzieliłeś punkty umiejętności, jedyne co możesz zrobić to samobójstwo :). Nie opłaca się to jednak, bo wraz ze wzrostem poziomu Twojej postaci dostajesz punkty, które możesz rozdzielić pomiędzy umiejętności, o których zapomniałeś tworząc postać.

Góra


16.Czy mogę mieć więcej niż jedną postać?

Nie, możesz mieć tylko jedną postać. Jeśli zginie - po upływie 3 tygodni możesz stworzyć nową.

Góra


17.Dlaczego po śmierci jednej postaci muszę czekać, aby stworzyć nową?

Jest to spowodowane tym, aby ludzie nie oszukiwali i nie tworzyli postaci jednej po drugiej (np. do momentu posiadania postaci wrażliwej na Moc).

Góra


18.Czy w Combine może grać więcej niż jedna osoba na jednym komputerze?

Tak, ale oba konta muszą być zgłoszone do Sim Mastera jako Multipple Accounts.

Góra


19.Czy Combine należy do LucaArts?

Combine jest niezależną grą tworzoną przez ludzi, którzy kochają Star Wars i nie mają powiązań z LucaArts.

Góra


20.Kto pracuje nad Combine?

Aktualny sztab pracujący nad Combine znajdziesz w dziale Contacts: Credits --> The SWC Team.

Góra


21.Czym jest IRC?

IRC jest programem do pogaduszek internetowych. Większość graczu używa tego programu jako głównej formy porozumiewania się z innymi graczami. Jest to też najlepsze miejsce do kupowania i sprzedawania statków. Kanały powiązane z Combine to: #swc-members i #swc-traders (należy łączyć się przez serwer irc.redbat.org).

Góra


22.Co to jest "rejestracja nicka na IRC`u" i jak to się robi?

Rejestracja nicka zapobiega używaniu twojej xywki przez innego użytkownika IRC`a. Aby zarejestrować nick musisz być na kanale z xywką jaką chcesz zarejestrować. Teraz wpisz: /msg NickServ REGISTER twoj_mail hasło. Od teraz jeśli wejdziesz na kanał z zarejestrowaną xywką wpisz: /ns identify hasło aby się zalogować.

Góra


23.Jak ustawić własnego avatara?

Przechodzisz do strony Members i w menu wybierasz opcje Character. Na nowej stronie wybierasz z menu u góry wybierasz opcję ::[Edit Handle's Profile]::, gdzie Handle to nazwa trojej postaci. Na tej stronie znajdujesz pozycję URL to character picture: i w polu tekstowym poniżej wpisujesz pełną scieżkę do obrazka z twoją postacią. Pamiętaj że ma być to pełny adres URL, nie zapomnij o http:// na początku. Aby zatwierdzić zmiany kliknij Change profile.

Góra


.: GALACTIC TIME :.


.: BUTTONY :.

Sklep z grami, gry rpg, karcianki, gry planszowe, bitewne i figurkoweNajlepsza polska strona o Star Wars

Bastion - Polskich Fanów Star Wars

Star Wars: The Outer Rim

Holonet.pl

JEDI COUNCIL - FAN FORCE POLAND

Copyright © 2004 DantE All rights reserved - Wszystkie prawa zastrzeżone!