Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zbanowane figurki i komba
Autor Wiadomość
Luke Skywalker 
Minisy to sól

Wysłany: 2008-03-21, 23:50   

Myślę jednak, że na najbliższym turnieju będzie to najlepiej obgadać, tak na spokojnie, a nie teraz na forum; w taki sposób na pewno do niczego nie dojdziemy, bo każdy jest mocny w gębie przed monitorem.

Sądzę, że gadanie tu o jakiejkolwiek "tyranii" w rozgrywkach minisów jest podłym oszczerstwem, ponieważ nikt tu nikim nie rządzi, a jedynie sędzią jest osoba z największym doświadczeniem i wiedzą na ten temat.

Gadanie, że początkujący gracze będą od razu przychodzić z Bóg wie jakimi postaciami i będą się natychmiast od gry odwracać, jest po prostu zupełnie bez sensu. Niech każdy popatrzy na siebie i przypomni, czym on zaczynał. Watpię, żeby to był od razu same wymiatające VR-ki.

Sinus 
Bounty Hunter

Wysłany: 2008-03-22, 00:01   

Tu bym sie kłócił, bo ja zacząłem z zaj*****ym składem, na 100 i 150. Ale nie o to chodzi. Otóż Backara jest R, Windu z Cotf Też R, Sevovie C, JWM UC, pożyczy nawet nie najsilniejszego łowcę lub innego machajkija, i już ma bardzo dobry skład. Jak to kiedyś powiedział Sev, nie trzeba mieć super szczęścia żeby kupić 2/3 boostery i mieć zaczepisty skład.

,,Now release your anger." Darth Vader

http://demotywatory.pl/915/BOBA-FETT

Moj sklepik: http://www.dante.xon.pl/s...c.php?p=285#285
Pozdro Gość

Qpidyn 

Wysłany: 2008-03-22, 00:05   

Sorry, że się wtrącam, ale dla mnie nie powinno w ogóle być czegoś takiego jak banowanie figurek. Powstały takie figurki jakie powstały i powinno się grać wszystkim, nawet jeśli jest to przegięte. :roll:
Natomiast jeśli chcecie sobie grać bez tam jakiś figurek to już w grach towarzyskich między sobą, gdzie sobie ustalicie że gracie klimatycznie czy coś, a nie takie oficjalne banowanie figurek, bo "są takie, śmakie czy owakie".
To jest tylko moje zdanie, proszę się za bardzo nim nie sugerować :-P

Ki Adi Mundi 

Allegro nick: ki-adi-mundi
Wysłany: 2008-03-22, 00:28   

Darth Ewok napisał/a:
Ki Adi: hhmm czy nie ma czegoś takiego jak ostrzeżenie za obrażanie drugiego użytkownika? no tak sory zapomniałem dyktaturę tu stanowi Ki adi i to on trzyma władzę. nie obraziłem Cię ani razu ale ty musiałeś podsumować prawda? Po drugie nie pisze że "zawszeczasny" tylko zawrzeszczany;] i bardzo chętnie zobaczę Cię na turnieju w Wawie przynajmniej zobaczymy jak grasz...
A czy Bacara jest bardziej przegięty od innych komb to sam sobie odpowiedz...
Ki Adi Mundi napisał/a:
ehh... powyzszy post swiadczy o tym ze jednak jestes idiota,

to właśnie świadczy o twojej kulturze osobistej... nie umiesz poprowadzić .normalnie dyskusji tylko właśnie musisz kogoś obrazić na sam koniec.

EDIT:
Możecie mu już wstawić ostrzeżenie;]

hmm.. rzeczywiscie, troche ponioslo mnie Nie powinienem cie nazywac w jakikolwiek sposob publicznie. Acz zacytowales mnie selektywnie, bo dalszy ciag brzmial "lub nie umiesz czytac ze zrozumieniem" co troche lagodzi okreslenie jakiego uzylem. Jednak calkowicie nie go nie usprawiedliwia, wiec przepraszam.
i dzieki za zwrocenie uwagi na literowke, zaraz poprawie :)

co do ostrzezen: sa stawiane po upomnieniu na PRV, w razie braku poprawy zachowania. A ja niniejszym przeprosilem, i postaram sie najpierw ochlonac, a pozniej pisac, co pozwoli mi nie bluzgac na uzytkownikow ;)

A tak przy okazji: Dzieki Skywalker za obrone przed zarzucaniem mi tyranii i przypisywaniu narzucania swojej woli wszystkim we wrocku. Nie podobalo mi sie to, acz nie za bardzo wiedzialem jak sie do tego odniesc wiec zostawilem. Coz, czesto brak dystansu szkodzi.

May the Fur be with You!

Kupie Ewoki wszelkie w ilosciach hurtowych :)

Darth Bane 

Wysłany: 2008-03-22, 08:07   

o rany Ki Adi Mundi, nikt nie powiedzial ze zazuca tobie czy komu innem tyranie ja się wyrazilem ze da się powoli odczuc tyranie jak np. Regulamin turnieju w którym widnieje punkt który zabrania mi sie wkurzyc i przeklnąć dla ulgi po np. przegranej waznej inicjatywie,banowanie tez powoli da sie odczuc jako tyrania,poniewaz to jest w pewnym sensie ograniczenie "wolnosci" gry i wyboru skladu.Aha a wcale nie jest ciezko po 2 boosterach stworzyc SS :roll:

Darth Ewok 

Wysłany: 2008-03-22, 09:32   

Prawde mówiąc na samym początku kiedy był mo pierwszy turniej zagralem emperatorem palpatinem, anakinem sith apprentice, royal guard x2 i storm trooper x2 w tym są już 2 vr a to sklad na 100 pkt więc ak widać nawet jak się jest początkującym można mieć w składzie wiele VR;]
Ki Adi: Przeprosiny przyjęte;]

MiKaj 
Geniusz

Allegro nick: mikaj001
Wysłany: 2008-03-22, 12:41   

Jakby co to popieram Sinusa i Darth Ewoka. Ale mówienie o władzy absolutnej Kiadiego to duża przesada ;).

Na szczęście w Wawie nigdy nie dojdzie do banowania figsów. Bo jest tam dużo słabszych graczy którzy jakoś grają dzięki kombom, ale z silniejszymi graczami i tak przegrywają.

Po za tym składy SS nie istnieją od dziś, więc nie wiem czemu nagle pojawił się taki problem.

Lord Estel 

Wysłany: 2008-03-22, 15:33   

Problem nie pojawił się nagle. Powstał jakiś czas temu, ale został zapomniany. Teraz wraz z nowym dodatkiem sprawa znowu wyszła na wierzch.
No cóż. Dyskusja zaczęła się od niefortunnej wypowiedzi Seva. Trochę wziąłem to zbyt dosłownie i wyszło to co wyszło. Całą sprawę można przedyskutować przy jakimś spotkaniu, w gronie wrocławskich graczy, gdyż ich będzie obowiązywał zakaz (jeśli będzie przyjęty), a nie graczy z Warszawy i innych miast :-/ .
Sinus - twój skład nie był wcale super. Były tam ze 2-3 dobre figurki i nic poza tym. Zwykły normalny skład bez żadnego komba. Do tego popełniałeś takie błędy w grze, że dla bardziej doświadczonych graczy gra była z tobą łatwa (bez obrazy ;-) ).
Niektórzy nie potrafią zagrać innym składem, byle nie przegrać. Pamiętam jaka była walka o to żeby zagrać na jakimś innym formacie niż 200. A co dopiero banowanie figurek. A myślicie, że dlaczego nie zagraliśmy turnieju utinni? Bo trzeba by było ułożyć odpowiedni skład, trzeba by było myśleć podczas bitew, a niektórym to nie odpowiada.

Sev 

Wysłany: 2008-03-22, 15:56   

Estel: mimo iż jesteś sympatykiem Imperium, to w 100% przyznaje ci racje :mrgreen:

Darth Bane 

Wysłany: 2008-03-22, 17:11   

Lord Estel, mylisz sie,nie gralisy w formacie utini poniewaz jak sam Ki Adi mowil ze przyszedlby pewnie on i moze ktos jeszcze gdyz tylko on ma odpowiednie figurki,a wogóle nie wiem skąd ci się wzelo to ze komus nieodpowiada myslenie?Moze tobie nie odpowiada ale nie mow za innych :!: I ciekawi mnie kto mialby ochote isc grac na takim turnieju na którym wie ze przegra i tylko wyda nie potrzebnie kase? Moze ty bys chcial....albo mam pomysl! Zagrajmy utini ale niech np. Lord Estel, za niektórych zaplaci wpisowe zeby zagrali :roll:

Sinus 
Bounty Hunter

Wysłany: 2008-03-22, 17:22   

Słuchaj estel, jak pierwszy raz graliśmy nie wziąłem wszystkich minisów, bo myślałem że turniej będzie na 100, a był na 200. Ale to nie ważne, a jeżeli masz jakiś problem do mnie to powiedz mi to w twarz, sam na sam, a nie na forum. I przestań pier****ć, że ci co są przeciw baniuwaniu figurek nie potrafią myśleć, bo nie zastanawiają się 10 minut nad ruchem figurki po pierwszej inicjatywie, a później jak już dojdzie do strzału to siedzi i sie zastanawia czy strzelić w ewoka, czy w np. Vadera JH z 10hp.

,,Now release your anger." Darth Vader

http://demotywatory.pl/915/BOBA-FETT

Moj sklepik: http://www.dante.xon.pl/s...c.php?p=285#285
Pozdro Gość

Luke Skywalker 
Minisy to sól

Wysłany: 2008-03-22, 17:31   

Sinus napisał/a:
według mnie na 150 powinno sie grać tylko jak bedzie za tym duza wiekszość grających, bo juz kazdy przyzwyczajił sie do gry na 200, i teraz tak cieżko wymyślić dobry skład na 150

Jeszcze coś trzeba dodawać? Nie sądzę...

Na skład Utinni nie trzeba wydawać tyle kasy co na "normalne" turnieje, bo może być tak, że cały skład będzie kosztował nawet mniej niż jakiś jeden Rare do "normalnej" rozpiski. A to, że ktoś z góry zakłada swoją przegraną to już jego problem; ja tam wolę podchodzić do gry z innym nastawieniem.

Sev 

Wysłany: 2008-03-22, 17:43   

Jedna uwaga: ja na turniej przychodzę nie po to, aby wygrać, ale żeby pograć z ludźmi, których widzę raz na miesiąc. Żeby z nimi pograć, pogadać, pośmiać się. I nie mówię tego z punktu osoby, która wygrała tam ileś zawodów.

Co do sprawy banowania: może terasz każdy z nas zamilczy i na następnym spotkaniu turniejowym dogadamy się, i:
1) albo cała sprawa zakończy się pokojowo
2) albo parę osób da sobie po mordach i się uspokoi.

To tyle z mojej strony.

Lord Estel 

Wysłany: 2008-03-22, 17:46   

Darth Bane - nie tylko on ma odpowiednie figurki. Widać za bardzo z Sinusem wzieliście do siebie tę uwagę. Może macie coś na sumieniu :-P :?: Czemu od razu zakładasz, że przegrasz. To normalny turniej, z tym, że inaczej trzeba ułożyć skład. Ale dobra. Zapłacę za was wpisowe, ale ja dostanę nagrody za wasze miejsca. I jeszcze jedno nie musimy grać na wpisowe. Bez nich nie ma tyle nerwów jak ktoś przegrywa.

Sinus napisał/a:
Ale to nie ważne, a jeżeli masz jakiś problem do mnie to powiedz mi to w twarz, sam na sam, a nie na forum.
No cóż... Jeszcze nie miałem przyjemności spotkać się z tobą od czasu powstania dyskusji. Co innego gdybym się z tobą spotkał i nie porozmawiał na ten temat. Zresztą nie wiem o co ci chodzi. Nie napisałem wprost do ciebie. To że bierzesz to wszystko do siebie to nie moja wina, tylko twoja.

Sinus napisał/a:
I przestań pier****ć, że ci co są przeciw baniuwaniu figurek nie potrafią myśleć, bo nie zastanawiają się 10 minut nad ruchem figurki po pierwszej inicjatywie, a później jak już dojdzie do strzału to siedzi i sie zastanawia czy strzelić w ewoka, czy w np. Vadera JH z 10hp.
Najwyraźniej widzę aluzję do mojej gry. Ja przynajmniej planuje swoje ruchy i nie idę na pałę, albo czekam aż ktoś wyjdzie abym mógł go wystrzelać. Co do dylematu czy strzelać w ewoka czy w vadera to poważny problem bo ewoka można łatwo zdjąć, a vader może jeszcze zrobiić deflecta albo dark armour, ale ty chyba nie widzisz różnicy. :mrgreen:

EDIT Aha i nic nie pisałem że ci co są przeciw banowaniu nie potrafią myśleć bo jakbyś przeczytał parę moich postów wcześniej to byś zobaczył, że i ja jestem przeciw banowaniu figurek (co prawda pod jednym warunkiem ale...)

Appo 
Mando'ad

Allegro nick: skaucik_13
Wysłany: 2008-03-23, 21:19   

Jestem w sumie za. Nie fair jest jednak to, że Ki Adi grał, dał przykład, sprzedał i zakazał(sry ner vod). Zbanujemy tylko Bacare z Kalem i klonami, ok. a co jak ktoś zagra Palpi, SL + Nyna + Kal, RC itd?? Podobnie lider komandosów. Co jak co, ale po lotfie wyjdzie skład z nim i "bandą R2-D2", robiącą porządne zamieszanie z drzwiami i na dodatek mogącą nieźle złoić skórę. SS Vongów można by było przepuścić, bo to właściwie jest klucz taktyczny tej frakcji. Nawet po wydaniu LotFa, zdobywamy bonus w postaci wzmożonego "It's a Trap!", czyli ograniczenie komba YV. I tu nie mam zastrzeżeń, bo niewiele jednostek YV to strzelający, więc to kombo będzie można łatwo rozbroić. Co do map - jak najbardziej. Mapka typu Mustafar czy Hoth, na których zwycięstwo polega na dobrych shooterach z dużym defem albo plusem do ataku, ew. dla Mustafar - raj dla Luke'a, HP oraz VA, Redeemed.

Zastanawiam się co to będzie za kombo - Vader, IC, Nyna i Scouci....

Odpowiedz do tematu