Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Encyklopedia Ossus

Poprzedni temat «» Następny temat
Zbanowane figurki i komba
Autor Wiadomość
Ki Adi Mundi 

Allegro nick: ki-adi-mundi
Wysłany: 2008-03-21, 16:12   

hmm... robiac liste kierowalem sie wlasnym doswiadczeniem, wiec stad jest duzo skladow ktore widzieliscie u mnie. Skoro ja bylem w stanie wygrywac danym skladem bez przerwym, i to tracac tylko i wylacznie jednostki typu Ewok czy Ugnaught uzywane do otwierania drzwi i jako ofiara dla Muuna, to chyba cos z tym skladem jest nie tak?
a gralem przeciwko, lub sam wystawialem niemal wszystkie sklady o ktorych napisalem, gralem rowniez na mapach ktore wypisalem (juz pomijajac to ze chyba tylko ja mam Mustafar)
Staram sie wybierac takie figurki, zeby wykluczyc sklady ktore swiadcza o tym ze wlasciciel chce wygrac za wszelka cene.
Dlatego mamy skrajne odmienne zdania z Sinusem z tego co widze, bo on wlasnie tak chce grac. Za wszelka cene chce wygrac, bedzie gral Super Stealthami na Hoth, zeby tylko nie przegrac. Nie lubie takiej podstawy. To jest gra towarzyska, wiec powinna byc przyjemnoscia dla obu osob. A wizardzi robiac takie komba pozbawil Minisy tej cechy. I to chce naprawic.
Kiedys w Warszawie rozpadly sie turnieje, i starsi gracze przestali sie pojawiac wlasnie dlatego ze zaczeto grac skladami Super Stealth.

Mowicie ze kazde moj sklad to kombo: owszem, bo ja slabo gram, ale mam dobrze przemyslane sklady. Tylko ze ja staram sie nie grac typowymi kombami, tylko wymyslac swoje. Zauwazcie ze zazwyczaj mam 1 lub kilka poteznych figurek a cala reszta skaldu ja jeszcze dopakowoje przez jakies umiejetnosci i CE. Bo ta gra jest tak stworzona, ze pojedyncze figurki sa slabsze niz kilka polaczonych. No ale tak powstaja komba...

Z tego co mowicie wynika, ze kazdy sklad turniejowy powinien miec duzo rakiet, przeciwko Imperialom, It's a Trap! i Force Sense przeciwko SS, Force Immunity przeciwko Lukowi i Yodzie i jeszcze powinien miec jakies 10000 hp zeby zdarzyc tego wszystkiego uzyc, zanim Szturmowcy, RC, Bomby lub Rebel Commando nie zniszczy nas kompletnie...
aaa i jeszcze Override, bo jak ktos wystawi Lobota to i tak przegram.
Pelna paranoja, juz lepiej zabronic tych kilku skladow, zeby reszta mogla byc w miare klimatyczna, i przyjemnie sie gralo.
Ale niech wam bedzie... na ktorym turnieju znienacka moge poprosci kilku ludzi zeby zagrali SS, ja wezme jakis super strzelajacy sklad na Mustafarze i zobaczymy jakie bedziecie mieli szanse, i czy po turnieju nie przyjdziecie do mnie sie skarzyc, ze nie mieliscice zadnych szans na miejsce powyzej piatego.

May the Fur be with You!

Kupie Ewoki wszelkie w ilosciach hurtowych :)

Darth Ewok 

Wysłany: 2008-03-21, 18:18   

Ki Adi Mundi napisał/a:
To jest gra towarzyska, wiec powinna byc przyjemnoscia dla obu osob. A wizardzi robiac takie komba pozbawil Minisy tej cechy. I to chce naprawic.
Kiedys w Warszawie rozpadly sie turnieje, i starsi gracze przestali sie pojawiac wlasnie dlatego ze zaczeto grac skladami Super Stealth.

ahh ki adi to tylko o nich świadczy.... nie grali bo nie potrafili sobie z tym poradzić... a to już ich problem.. W warszawie prawie na kazdym turnieju pojawia się około 4 SS (a to sporo na 14 graczy) i co? nie zajmuj,ą jakiś czołowych miejsc .. ja nigdy z tego co pamietam nie zagralem SS i co? wygrywam wszystkie turnieje na jakich się zjawiam a przyznam że konkurencja jest bardzo bardzo dobrze grająca chociażby Johan czy Qpidyn którzy także nie grają SS a więc wniosek jest jeden nie ważne czym grasz tylko ważne jak grasz....

Ki Adi Mundi napisał/a:
Staram sie wybierac takie figurki, zeby wykluczyc sklady ktore swiadcza o tym ze wlasciciel chce wygrac za wszelka cene.
Dlatego mamy skrajne odmienne zdania z Sinusem z tego co widze, bo on wlasnie tak chce grac. Za wszelka cene chce wygrac, bedzie gral Super Stealthami na Hoth, zeby tylko nie przegrac. Nie lubie takiej podstawy.

mam pytanie czemu uważasz że Sinus taki jest? z tego co widzę to wlasnie jest na odwrot czemu nie zbanowales mapy Mustafar kiedy jeszcze miałeś luke i yode? teraz ich sprzedałeś i co? i odrazu całęmu wrocławiowi zakazujesz grać tym kombem ale kiedy ty nim wszystko kosiłeś to było spoko nie? :roll:
to właśnie ty chcesz wygrać za wszelką cenę z tego co widzę;/;/
akurat za zbanowaniem kilku map jestem za ale figsy? NIE :!: ewentualnie bacara al;e nic więcej ...

Darth Bane 

Wysłany: 2008-03-21, 18:18   

Dobra po namysle stwierdzam ze jednak banowanie sie nie oplaca,czemu?Poniewaz mimo ze ktos ma jakies przegiete kombo zawsze te Kombo ma jakies slabe strony,tylko trzeba myslec i je odnalezc...Nie raz gralem przeciwko SS i niewazne jaka mapa to albo wygrywalem albo przegrywalem o "włos" i wcale nie byly to jakies mocarne sklady robione pod SS i nic wiecej...Co do banowania Map byłem przeciwko i zostaje przy tym gdyz zbanujecie mapy to bedzie bezsens...dzięki temu calemu gadaniu o banowaniu zaczynam powoli odczuwac tyranie na wrocławskich turniejach a to nie jest fajne

Sinus 
Bounty Hunter

Wysłany: 2008-03-21, 18:32   

Ciesze sie że mam dwóch sprzymierzeńców :mrgreen: (tylko szkoda że jeden z Wawy). Chce powiedzieć tylko jedno: mówicie że SS zniechęcają do grania tak?? A jak przyjdzie początkujący i go sie wypie****i z turnieju bo ma zbanowany skład a innego nie posiada, to tak mu sie to spodoba, że zacznie bez względu na wszystko chodzić na każdy turniej?? Ja bym już chyba na jego miejscu sprzedał minisy na allegro, i przestał grać widząc podejści niektórych innych do tej gry, i chyba tak zrobie, jak mi ktoś zabroni zagrać np. Backarą, lub Non Anorem (którymi zresztą praktycznie nikt nie gra).

,,Now release your anger." Darth Vader

http://demotywatory.pl/915/BOBA-FETT

Moj sklepik: http://www.dante.xon.pl/s...c.php?p=285#285
Pozdro Gość

Darth Ewok 

Wysłany: 2008-03-21, 18:38   

poprostu zachowanie A'la Ki Adi straszliwie zniechęca do gry... i jestem w 100% po stronie Sinusa i Bane

Darth Revan 

Wysłany: 2008-03-21, 18:55   

Sinus napisał/a:
Ciesze sie że mam dwóch sprzymierzeńców :mrgreen: (tylko szkoda że jeden z Wawy).

No to masz już 3 bo ja po dłuższym przemyśleniu też jestem za tym by nie banować figurek i map w 100% cię popieram. Ja też pare razy grałem przeciw SS i też udało mi się pare razy wygrać więc nie mówcie mi ,że tego się nie da pokonać.

BANOWANIU MÓWIMY NIE! :mrgreen:
Dzięki potędze osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy.

Sev 

Wysłany: 2008-03-21, 19:15   

A niech mnie... Tu zaraz do jakiejś rewolucji dojdzie. Jak to dobrze, że ja już przeszedłem na emeryturę...

PabloJr 

Wysłany: 2008-03-21, 20:06   

W takim razie jestem 4! Rewolucjoniści w Zakopanem. Co SzymQ by zrobił jakby nie grał przeciwko dobremu składowi?

Silversword 

Wysłany: 2008-03-21, 20:17   

Hmmm... Banować czy nie banować? Oto jest pytanie. :mrgreen:

Narazie nikt nie widział co się dzieje gdy wychodzi nam do walki Bacara + RC + Traning Sergeant, ale potrafię to sobie wyobrazić... LotF przyniesie nam także możliwość tworzenia mocniejszych squadów Yuzhanami. Elite Trooper za 14 kosztu, wspomagany wszyskimi CE nagle dzięki Twin Attack, Double Attack, Cunning Attack i Poison +10 może wykonać 4 ataki na turę, każdy na 160 obrażeń. Przyjdzie też Darth Cadeus mogący wykonywać dwie tury w rundzie.

Sama koncepcja banowania nie jest zła, ale techniczne możliwości jej zastosowania pożytecznie są niskie. Łatwo jest powiedzieć, że po zbanowaniu wielu squadów nie będzie przegięć, ale wtedy squady z drugiej półki staną się przegięte, przez co w końcu nie będzie listy figurek zakazanych, a lista figurek dozwolonych...

Mam kilka czasochłonnych pomysłów naprostowujących grę:

- Możemy pójść na kompromis i zbanować Bacarę + RC, ale zostawić możliwość tworzenia komba Bacara + Elite Clone Trooper, bo w końcu pod takich followersów Bacara był tworzony.

- Można dać wszystkim figsom Force Renewal 1, i rozsądny limit maksymalnej ilości mocy. Nie będziemy mieli ani ładowania się do kilkunastu punktów mocy ani nierealności, że Leia renewala ma a Windu go nie ma.

- Możemy robić turnieje tematyczne lub dzielić squady na kategorie "wagowe" tak jak w boxie czy kickboxingu.

Wszystko bym pozostawił zaufaniu w graczy i ich poczucie honoru i zaufania. Jeśli komuś nie pasują gracze nie potrafiący wystawać nieprzeginanych komb, możemy robić prywatne turnieje i zapraszać na nie tych,, których tolerujemy. Wybór należy do was.

Podsumowując nie wyrażam własnej opini a jedynie staram się wam zobrazować co myśle byście mogli na tej podstawie wyrobić sobie lepiej własną opinie na ten temat.

Darth Bane 

Wysłany: 2008-03-21, 20:23   

Acha mnie pod rewolucje nie podpisujcie...(dla tych co dluzej na forum) pewnie skonczy sie jak wrocławski Matrix....co nie zmienia mojego zdania o banowaniu

Ki Adi Mundi 

Allegro nick: ki-adi-mundi
Wysłany: 2008-03-21, 20:50   

Darth Ewok napisał/a:
Ki Adi Mundi napisał/a:
To jest gra towarzyska, wiec powinna byc przyjemnoscia dla obu osob. A wizardzi robiac takie komba pozbawil Minisy tej cechy. I to chce naprawic.

ahh ki adi to tylko o nich świadczy.... nie grali bo nie potrafili sobie z tym poradzić... a to już ich problem.. W warszawie prawie na kazdym turnieju pojawia się około 4 SS (a to sporo na 14 graczy) i co? nie zajmuj,ą jakiś czołowych miejsc .. ja nigdy z tego co pamietam nie zagralem SS i co? wygrywam wszystkie turnieje na jakich się zjawiam a przyznam że konkurencja jest bardzo bardzo dobrze grająca chociażby Johan czy Qpidyn którzy także nie grają SS a więc wniosek jest jeden nie ważne czym grasz tylko ważne jak grasz....

Ki Adi Mundi napisał/a:
Dlatego mamy skrajne odmienne zdania z Sinusem z tego co widze, bo on wlasnie tak chce grac. Za wszelka cene chce wygrac, bedzie gral Super Stealthami na Hoth, zeby tylko nie przegrac. Nie lubie takiej podstawy.

mam pytanie czemu uważasz że Sinus taki jest? z tego co widzę to wlasnie jest na odwrot czemu nie zbanowales mapy Mustafar kiedy jeszcze miałeś luke i yode? teraz ich sprzedałeś i co? i odrazu całęmu wrocławiowi zakazujesz grać tym kombem ale kiedy ty nim wszystko kosiłeś to było spoko nie? :roll:
to właśnie ty chcesz wygrać za wszelką cenę z tego co widzę;/;/
akurat za zbanowaniem kilku map jestem za ale figsy? NIE :!: ewentualnie bacara al;e nic więcej ...

ehh... powyzszy post swiadczy o tym ze jednak jestes idiota, albo nie umiesz czytac ze zrozumieniem. Dla mnie na 1 wychodzi. Chcialem zauwazyc ze Mustafar mam tylko ja, wiec kiedykolwiek bym go nie zbanowal, nie bede mogl na nim grac. Po drugie w zbanowanych kombach jest tez Princess Leia + Landspeeder czym w tej chwili gram, ale o tym nie mogles wiedziec. A ze akurat teraz wyszedl pomysl banowania, to nie ma nic wspolnego z moim handlowaniem figurkami. Sprzedalem to kombo bo znudzilo mi sie wygrywanie ze wszystkimi dookola. Jakbym chcial wygrywac za wszelka cene, jak to mowisz, gralbym Ewokami, i to nie na Mustafarze, tylko Zniszczonej Bazie. No ale wystawilem je tylko raz testowo, w gorszej wersji na 150.
Jaki Sinus jest, to akurat ja wiem, bo go znam i czesto z nim gram. W przeciwienstwie do ciebie.

Nie rozumiem za to czemu Bacara jest bardziej przegiety od innych SS? Yuuzhanie stana sie teraz bardziej podpakowani, Rebelianci dostali kombo z Elite Rebel Commandosami, Imperialni dostali SS mimo kosmicznego defa... Latwiej z tym grac?
hmm... Ja tam gadalem z ludzimi ktorzy zrezygnowali z turniejow, i nie wynikalo to z nieumiejetnosci grania, tylko ze znudzenia skladami SS... Zdaje sie ze bede musial sie zjawic kiedys na Turnieju w Wawie i zobaczyc jak to u was rzeczywiscie teraz jest...

rzucilem pomysl banowania przegiec, i liczylem na kulturalna dyskusje, a zostalem zawszeszczany... Ja niniejszym koncze sie wypowiadac w tym watku, we wroclawiu sie spotkamy i zrobimy glosowanie, i zobaczymy co z tego wyjdzie.

May the Fur be with You!

Kupie Ewoki wszelkie w ilosciach hurtowych :)

Sev 

Wysłany: 2008-03-21, 21:15   

Moja propozycja jest następująca: na najbliższym turnieju zrobimy głosowanie co do jakichkolwiek banów.OK :?:

Darth Ewok 

Wysłany: 2008-03-21, 21:42   

Ki Adi: hhmm czy nie ma czegoś takiego jak ostrzeżenie za obrażanie drugiego użytkownika? no tak sory zapomniałem dyktaturę tu stanowi Ki adi i to on trzyma władzę. nie obraziłem Cię ani razu ale ty musiałeś podsumować prawda? Po drugie nie pisze że "zawszeczasny" tylko zawrzeszczany;] i bardzo chętnie zobaczę Cię na turnieju w Wawie przynajmniej zobaczymy jak grasz...
A czy Bacara jest bardziej przegięty od innych komb to sam sobie odpowiedz...
Ki Adi Mundi napisał/a:
ehh... powyzszy post swiadczy o tym ze jednak jestes idiota,

to właśnie świadczy o twojej kulturze osobistej... nie umiesz poprowadzić .normalnie dyskusji tylko właśnie musisz kogoś obrazić na sam koniec.

EDIT:
Możecie mu już wstawić ostrzeżenie;] ? plz?

[ Komentarz dodany przez: NaVaR: 2008-03-22, 01:08 ]
Darth Ewok napisał/a:
Ki Adi: hhmm czy nie ma czegoś takiego jak ostrzeżenie za obrażanie drugiego użytkownika?

Sprawa ostrzeżenia zostanie omówiona w gronie Administracji. Jeśli uznamy że KiAdmiemu się należy ostrzeżenie to je otrzyma.
Administracja.
Ostatnio zmieniony przez Darth Ewok 2008-03-22, 09:27, w całości zmieniany 3 razy  

Lord Estel 

Wysłany: 2008-03-21, 21:43   

Jak mówiłem: Banowanie map - tak, figurek - nie w zamian za tematyczne turnieje. Owca cała i wilk syty. Składy będzie się dobierać odpowiednio do turnieju, a nie jakieś przegięte komba. Co do argumentu, że przyjdzie początkujący ze zbanowanym składem jest śmieszny, zwłaszcza, że początkujący ma mało figurek, figurki zbanowane są z różnych dodadtków, a w dodadku nie pojęcia, że istnieją takie komba.
W razie czego jestem za sevem i Kiadim jakby nie byłoby mnie na turnieju.

Sajek 

Wysłany: 2008-03-21, 21:57   

Darth Ewok ma rację.
Niżej podpisany
Sajek

:mrgreen:

x] x] x]

Chłopacy cie dojadą!

Odpowiedz do tematu