Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zbanowane figurki i komba
Autor Wiadomość
Luke Skywalker 
Minisy to sól

Wysłany: 2008-03-20, 16:42   

Sev napisał/a:

- Republic Commando Training Sergeant: mieszane uczucia. Mimo, iż lubię Mandalorian oraz RC, ale nie spodziewałem się ąż takiego przepaku. Owszem, jest to ciekawy przeciwnik, z którym z przyjemnością zagram, lecz najbardziej obawiam się połączenia tej figurki z Delatmi oraz Bacarą. Na szczęście, we Wrocławiu skład ten będzie zabroniony.

Sev, może trochę jaśniej i więcej na temat banowania figurek/składów w temacie wrocławskim???

Miło byłoby wiedzieć coś na ten temat ;-)

Darth Revan 

Wysłany: 2008-03-20, 18:42   

Dołączam się do prośby Lukea i proszę o szczegóły.
Dzięki potędze osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy.

Sev 

Wysłany: 2008-03-20, 21:00   

Seregant + Bacara + RC + Klony= będą zbanowane. Tak ustalił Kiadi.

Luke Skywalker 
Minisy to sól

Wysłany: 2008-03-20, 21:15   

A czy coś jeszcze? Czy ta kwestia będzie rozstrzygana, np. na najbliższym turnieju?

Lord Estel 

Wysłany: 2008-03-20, 21:18   

O ile wiem Ki-Adi nie jest Imperarorem i o wszystkim nie decyduje sam :-P . Myślę, że można by spytać co o tym sądzą inni użytkownicy. Oczywiście popieram pomysł zbanowania komba, ale jeśli to przejdzie, to boje się pomyśleć co będzie z innymi składami - bo tak wymyślił Ki-Adi. Równie dobrze może być potem zbanowany Felucian + DV Imp Comm + Mas Ameda, a potem inne. Nie chce, aby doszło do sytuacji, w której Ki-Adi o wszystkim decyduje. Wtedy mógłby banować najróżniejsze komba, które są zagrożeniem dla jego składu (a który może mu zagrozić :-P ). Pomysł dobry, ale wolałbym aby o takich wiadomościach powiadamiał Ki-Adi i to nie sam, ale za zgodą innych zainteresowanych, zwłaszcza, że to będzie na turniejach za które się płaci.

Darth Revan 

Wysłany: 2008-03-20, 21:37   

Ja bym proponował zrobić głosowanie w sprawie tego zbanowania...

Sev 

Wysłany: 2008-03-20, 22:07   

Źle napisałem. Nie chodziło mi o to, iż Kiadi ustalił i koniec. Po prostu wyraził swoje zdanie, które ja poparłem. Owszem, taka decyzja nie będzie podejmowana przez jedną osobę. Po prostu padła propozycja, którą na razie ja i Kiadi popieramy.

NaVaR 
Moderator
Tytuł książki

Allegro nick: navarski
Wysłany: 2008-03-20, 22:13   

Głosowanie jest jak najbardziej odpowiednim rozwiązaniem.

Dlatego, pomimo że nie jestem z wrocka proponuję następujące rozwiązanie.
1. Zrobić listę komb jakie mają zostać zakazane.
2. Zrobić listę osób z Wrocławia pojawiających się na forum jak i tych co tu nie zaglądają (mam nadzieję że jest mało takich osób).
3. Zrobić głosowanie wedle obu list.
3a. Każdy odpowiada na pytanie: "Czy dany skład ma zostać zakazany :?: (odp TAK lub NIE)".

Żeby każdy uważał iż głosowanie było sprawiedliwe to administracja może zbierać głosy. Ki Adi występuje jako zwykły użytkownik i będzie miał prawo do głosowania ale nie będzie wiedział jakie są wyniki do czasu ich opublikowania. Jeśli są osoby które nie pojawiają się na forum zrobić jednego dnia głosowanie przy paru osobowej "komisji", a potem wyniki dodać do tych z internetu.

Jeśli za dużo organizacji to uprościć pewne rozwiązania albo wcale nie zastosować i wprowadzić władzę jedno osobową. :P

| navar (at) sith.pl | #GG: 2694679 | NaVaR's Collection | NaVaR's Mini-Shop | NaVaR's Squads
RS:28/60 (54) | CS:6/60 (7) | RotS:10/60 (10) | UH:22/60 (33) | AT-AT:0/1 | AoE:4/4 (5) | CotF:28/60 (44)
BH:19/60 (23) | A&E:9/60 (13) | TFU:8/60 (12) | BoH:0/17 | LotF:22/60 (25) | KotOR:9/60 (13) | TCW:0/40
Galactic Empire: 118 (10) | Sith: 29 | Mandalorian: 17 | Fringe: 62 | YV: 1
Razem: 165/762 (239) - 22%

Ki Adi Mundi 

Allegro nick: ki-adi-mundi
Wysłany: 2008-03-21, 00:40   

ehh.. chwile mnie nie ma a tu taki balagan...

Po obejrzeniu nowych statow, i zapewnieniu przez Sinusa ze bedzie gral Bacara + RC sergeant, stwierdzilem ze dobrze by bylo zaczac banowac komba.
I to tyle z tego co powiedzialem. Reszte sobie wymysliliscie, glownie przez zle wyrazenie sie Seva.

Po pierwsze chcialbym sie dowiedziec czy wogole podoba wam sie pomysl banowania figurek i map?

Po drugie chcialbym podac wstepna liste komb i map ktore by byly zbanowane. Fajnie jakbyscie sie do niej ustosunkowali i ew. dopisali swoje typy.

Figurki:
Clone Commander Bacara
Nom Anor
Rebel Commando Strike Leader
Moff Nyxia Calixte

Komba:
Darth Vader, Imperial Commander + Felucian Stormtrooper Officer
Luke Skywalker Hoth Pilot Unleashed + Yoda of Dagobah
Luke's Landspeeder + Princess Leia (z A&E)

Mapy:
Hoth Fields
Hoth Shield Generator
Korriban
Mustafar
(czyli takie gdzie mozna przestrzelic bez problemu mape wzduz i nie ma sie gdzie schowac. )

To chyba tyle z mojej strony. Staralem sie ograniczyc liczbe zbanowanych figurek do absolutnego minimum (zostaly te ktore daja SS)
Figurki ktore sa wymienione w kombach oczywiscie mozna by bylo wystawiac, byle nie naraz :)

May the Fur be with You!

Kupie Ewoki wszelkie w ilosciach hurtowych :)

PabloJr 

Wysłany: 2008-03-21, 07:53   

Jest jeszcze Solo Scoundrel i Leia (A&E) oraz sam Boba Fett BH. Ale może oni Wam pasują.

No dobra, nie. Bo przy okazji by trzeba było sithów i vadera.
Ostatnio zmieniony przez PabloJr 2008-03-21, 08:06, w całości zmieniany 1 raz  

Darth Bane 

Wysłany: 2008-03-21, 07:54   

Figurki i Komba całkowicie i w 100% popieram ale dodalbym tez Kombo Grievou Supreme Commander + Droidy,bo na takich Hoth to jest poprostu masakra.
A co do map,hmm nie sądze zeby banowanie map bylo potrzebne...Zwłaszcza nie Korriban :!: Zbanujecie Korriban to tak jakbyscie zbanowali mnie i moj dom :!: :-P

EDIT.........
Z jakiej racji Bobe BH mamy banowac?? I scoundrela?? Jak tak to moze odrazu zbanujemy calą frakcje jakąś???

Sinus 
Bounty Hunter

Wysłany: 2008-03-21, 08:41   

Według mnie pomysł banowania jest bez sensu. (Ki-adi, ja tylko żartowałem z tym Backarą :-P wiem że to skończyło by sie moją śmiercią we Wrocławiu :mrgreen: ). Nie po to polowałem na figurki żeby przyjść na turniej i się dowiedzieć że nie mogę nią grać. Niedługo wyjdzie na to że wogule nic dobrego nie będzie można wystawić. Każdy będzie mieć taki sam skład i taką samą mapę żeby mieć takie same szanse. Nie po to się wydaje kasę na dobre figurki, żeby później zobaczyć że nie można nimi grać. Jeszcze raz powtarzam: BANOWANIU KOMB I FIGUREK MÓWIĘ: NIE (i wcale nie dlatego że posiadam bardzo dużo modeli z tych które mają być zbanowane).

P. S
Bane, weź sie zdecyduj, czy jesteś za banowaniem, czy przeciw, bo na początku twojego posta wynika, że jesteś za banowaniem, a na końcu że przeciw.

,,Now release your anger." Darth Vader

http://demotywatory.pl/915/BOBA-FETT

Moj sklepik: http://www.dante.xon.pl/s...c.php?p=285#285
Pozdro Gość

Darth Revan 

Wysłany: 2008-03-21, 09:39   

Ki Adi Mundi napisał/a:
Darth Vader, Imperial Commander + Felucian Stormtrooper Officer
Luke Skywalker Hoth Pilot Unleashed + Yoda of Dagobah

Na to się niezgadzam :-P .Banowanie jest moim zdaniem bez sensu, jak już macie coś zbanować to jedyne co to bacare. Wychodzi na to że teraz Luke traci na wartości bo nie można go z yodą połączyć, a co do imperium to na szturmowców są np. rakiety lub miotacze ognia i splashe więc nie widze sensu by to banować.
Podsumowując jestem na nie(oprócz oczywiście bacary i sierżanta).
Co do Frakcji to może fringów zbanujemy co :mrgreen: ?
Ostatnio zmieniony przez Darth Revan 2008-03-21, 10:00, w całości zmieniany 3 razy  

Darth Bane 

Wysłany: 2008-03-21, 09:49   

Sinus, przeczytaj jeszcze raz co napisalem...jak zrozumiesz to dobrze jak nie to jeszcze raz i jeszcze dopuki nie zrozumiesz :roll:

Ki Adi Mundi 

Allegro nick: ki-adi-mundi
Wysłany: 2008-03-21, 11:59   

Pablo: Solo Scoudrell i Leia to podobne kombo jak z Landspeederem, tylko Solo ma duzo mniej ataku i latwiej go zabic, wiec to tak nie boli.
Boba,BH sam z siebie nie jest niepokonany, zadaje 40 obrazen ale ciezko go zabic. Jest jedna z najpotezniejszych figurek, ale samo posiadanie go w skladzie nie zapewnia zwyciestwa, czy zniechecenia przeciwnika do dalszej gry.

Bane: Od banowania map wogle ten pomysl wyszedl, bo jak sam zauwazyles kombo droidow jest zabojcze na Hoth, Korribanie, Mustafarze, czyli mapach ktore wypisalem. Wogole sklady strzelajace o duzej sile ognia maja na takich mapac pewne zwyciestwo. Wg mnie nie powinnismy grac na takich pustych mapach. Za kazdym razem jak wyciagam Mustafar to slysze jeki i automatycznie uwazacie ze wygralem. Tak samo Sinus z Hothem. Wg zwyciestwo w pojedynku nie powinno sie sprowadzac do rzutu na mape.

Sinus: zbanowane zostaly wylacznie Super Stealthy z pojedynczych figurek, i co do tego bede sie upieral. Ja wiem ze z Bacara zartowales, ale od czasu do czasu pojawiaja sie nowe osoby, ktore by mogly nam cos takiego wystawic. A tego nie moge im zabronic jesli nie ma jakiejs listy zbanowanych skladow. mowisz ze dojdzie do tego ze nic dobrego nie moznaby wystawiac. Ale nikt nie twierdzi ze lista bedzie poszezana, wg mnie Super Stealthy i komba ktore zniechecaly do gry w zupelnosci wystarcza. A jak w nowych dodatkach pojawi sie cos przepakowanego, to przed tem sie przeciez z wami skonsultuje, tak jak robie to teraz. No i caly czas beda to pojedyncze figurki ;)

Revan: Oczywiscie ze Luke traci na wartosci, i o to przeciez chodzi. Gralem tym skladem turniejowo i chcialem zauwazyc ze mialem 100% zwyciestw na chyba 5 turniejach pod rzad. Przypadek? Czy przepak? poza tym restrykcje odnosza sie tylko do Turniejow, towarzysko nit ci nie moze zabronic wystawiania tego ;) inna sprawa czy przeciwnik bedzie chcial z tym grac... Co do Vadera, to co jesli nie mam w skladzie Splashy i rakiet? Miotacza i granatow nie uzyje, bo trzeba pojdesc na 6 pol, i zgine duzo wczesniej. Przy takim defie to jest praktycznie Super Stealth, bo co z tego ze mozesz strzelac, skoro nawet najlepsze jednostki trafiaja na krytykach?

Te sklady podyktowane sa moim doswiadczeniem, tymi skladami gralem i wygrywalem za kazdym razem, albo gralem przeciw nim i przegrywalem za kazdym razem. Nie mowie tu o robieniu skladow konkretnie pod 1 kombo, bo na turnieju przeciez nikt takim nie zagra.

Zastanawiam sie jeszcze nad kombem Droidow Grievousa, BD Officera i SBD Commandera, ale coraz wiecej jest Mobilow i Accurate shotow, wiec ten sklad mocno stracil na wartosci.

May the Fur be with You!

Kupie Ewoki wszelkie w ilosciach hurtowych :)

Odpowiedz do tematu