Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Encyklopedia Ossus

Poprzedni temat «» Następny temat
Administrowanie i moderowanie forum
Autor Wiadomość
Krogulec 

Allegro nick: Giskard1
Wysłany: 2008-03-01, 14:55   

to jest forma nacisku którego być nie powinno.

Morthal 

Wysłany: 2008-03-01, 15:03   

Krogulec napisał/a:
to jest forma nacisku którego być nie powinno.

Nacisk jest czasami niezbędny. Te osoby, które m.in. dzięki moim upomnieniom teraz znają ortografię i są mi wdzięczne. Jednak wcześniej na mnie psioczyły. Podobnie często się jest wdzięcznym nauczycielom i rodzicom za przymuszanie (ofkors, nie popadajmy w skrajności). Po prostu człowiek jest czasami zbyt krótkowzroczny.

Krogulec 

Wysłany: 2008-03-01, 15:23   

Czyli rozumiem według ciebie niezbędne jest kładzenie nacisku, bo ludzie są zbyt głupi by sami dojść do tego iż popełniają błędy ortograficzne w tekście? tym samym uważasz się za osobe biegłą w ortografii poprawiając innych, i co za tym idzie, uważasz, że jeżeli ktoś zrobi jakiś błąd na klawiaturze, to znaczy że ogólnie jego piśmiennictwo szwankuje? nie odróżniasz błędów przy obsłudze klawiatury od błędów otrograficznych w pojęciu tego jak dana osoba pisze coś powiedzmy w zeszycie?

Poprawiając czyjeś posty, najczęściej nikt się nie wypowiada na temat danego tematu, jest to tym samym i offtop i spam, rozumiem pod wiadomością napisać (postaraj się lepiej pisać) ale produkcja spamu, i działalność użytkownika polegająca na poprawianiu innych / szwankująca w innych obszarach pisania na forum jest nie wskazana.

Poprawiając czyjś błąd wytykając mu go, nie dość że robisz widowisko z ortów to jeszcze sam pokazujesz że z wypowiedzi ludzi wyłapujesz błędy a treść cię nie obchodzi, krótko siedzisz na forum, przeglądasz i wytykasz błędy, z nudów, nie wiadomo, po pewnym czasie część osób się tym po prostu znudzi.

Morthal 

Wysłany: 2008-03-01, 16:03   

Krogulec napisał/a:
Czyli rozumiem według ciebie niezbędne jest kładzenie nacisku, bo ludzie są zbyt głupi by sami dojść do tego iż popełniają błędy ortograficzne w tekście?

Jeżeli do teraz się nad tym nie zastanowili to tak.
Cytat:
tym samym uważasz się za osobe biegłą w ortografii poprawiając innych, i co za tym idzie, uważasz, że jeżeli ktoś zrobi jakiś błąd na klawiaturze, to znaczy że ogólnie jego piśmiennictwo szwankuje? nie odróżniasz błędów przy obsłudze klawiatury od błędów otrograficznych w pojęciu tego jak dana osoba pisze coś powiedzmy w zeszycie?

No sorry, ale nie chodzi mi o błędy typu brak polskich znaków, czy literówki. Jak piszesz "puźniej" to tak samo piszesz na klawiaturze i w zeszycie. Rozmawiamy o błędach ortograficznych.

Cytat:
Poprawiając czyjeś posty, najczęściej nikt się nie wypowiada na temat danego tematu, jest to tym samym i offtop i spam, rozumiem pod wiadomością napisać (postaraj się lepiej pisać) ale produkcja spamu, i działalność użytkownika polegająca na poprawianiu innych / szwankująca w innych obszarach pisania na forum jest nie wskazana.

Czy zauważyłeś setki postów mojego spamu na tym forum w związku z poprawą błędów? Nie. Poprawiam je tylko i wyłącznie przy okazji pisania postu na temat. Wyjątkiem są rażące błędy w nazwie tematu.

Cytat:
Poprawiając czyjś błąd wytykając mu go, nie dość że robisz widowisko z ortów to jeszcze sam pokazujesz że z wypowiedzi ludzi wyłapujesz błędy a treść cię nie obchodzi, krótko siedzisz na forum, przeglądasz i wytykasz błędy, z nudów, nie wiadomo, po pewnym czasie część osób się tym po prostu znudzi.

Wyłapując błędy pokazuję, że uważnie czytam posty. A jak napisałem wyżej, tylko przy okazji pisania postu na temat.

PS. Zróbmy bojkot Firefox'a, nie będzie nam jakaś głupia przeglądarka wytykała błędów ortograficznych! ;)

Ki Adi Mundi 

Allegro nick: ki-adi-mundi
Wysłany: 2008-03-01, 21:29   

Krogulec napisał/a:
Ostatnie slowa co do bledow - jestem przeciwny wytykaniu błędów komukolwiek, zważywszy na to, że i tak jeżeli dana osoba będzie chciala to sama się zajmie ich poprawą.

to, ze taki blad jeszcze nie zostal poprawiony, znaczy ze autor go nie zauwazyl. A wiec mozna mu przypomniec, zeby mial szanse sie poprawil. No chyba ze nie poprawiasz bledow nawet jak je zauwazysz. Ale w takim przypadku brak mi slow.

Krogulec napisał/a:

Ki - to już nie można powtarzać swoich racji gdyby że są twoje?

Na Forum? Po co? juz raz twoja racja zostala napisana, wszyscy zainteresowani sie z nia zapoznali. Wg mnie proba napisania tego samego 15 razy to spam. A jak wiadomo spam nalezy tępić. Szczegolnie ze w twoim wykonaniu robil sie coraz mniej kulturalny.

May the Fur be with You!

Kupie Ewoki wszelkie w ilosciach hurtowych :)

Sev 

Wysłany: 2008-03-02, 10:57   

Ja mam tylko jedną prośbę: Ludzie, zainstalujcie sobie Mozzile. Bo takie kwiatki jak: muj, otuż i tym podobne sprawiają, iż mam ochotę płakać. To nie jest takie trudne: samo ściągnięcie i zainstalowanie do max 5 minut. A wszystkim żyje się lepiej.

Lampka 
Mando`evaar

Allegro nick: Zderewolaz
Wysłany: 2008-03-02, 11:03   

Popieram prośbę Seva, ja też mam ochotę wyć, jak czytam niektóre posty z oryginalną ortografią.

Krogulec 

Wysłany: 2008-03-02, 11:11   

są po prostu 3 kwestie (które zaraz mi będziecie quote'ować a ja wam).

1. Macie wrażenie wywyższania się w chwili wytknięcia komuś błędów.
2. G was obchodzą odruchy innych osób o których często g wiecie.
3. Jak powyżej, bezmyślność i wiara w słuszność jedynej metody bo może na was kiedyś skutkowała.

Sev 

Wysłany: 2008-03-02, 11:24   

Ja wcale nie czuje się wyższy, kiedy zauważam czyjś błąd. Ja się martwię o swoje zdrowie. Za każdym razem jak czytam coś takiego, to moja głowa automatycznie wali o biurko.

Ki Adi Mundi 

Allegro nick: ki-adi-mundi
Wysłany: 2008-03-02, 11:50   

Krogulec: Jakie odruchy? albo umiesz pisac ortograficznie, albo masz sie tego nauczyc. I koniec. Chyba ze jestes dysortografem, wtedy wogole twoje posty nie powinny zawierac ZADNEGO bledu ortograficznego (bo jak wiesz ze nie umiesz sie kontrolowac, to sprawdzasz wszystko, na wszelki wypadek). Po tym mozna odroznic dysortografa, bo zwyklym ludziom czasem sie ort trafi.
A nikt sie tu nie wywyzsza, po prostu chcemy porzadku na Forum. A ty jak lew bronisz przegranej sprawy, bo bledy ortograficzne nie sa w naszym spoleczenstwie akceptowane, i swiadcza o braku szacunku do odbiorcy.
A my nie lubimy byc nie szanowani.

co do metod: Na forum mozemy:
albo cie upomniec na prv
albo cie upomniejc publicznie (jak ja teraz)
albo pojsc po Moda zeby ci dal ostrzezenie
albo pojsc po Moda zeby kasowal twoje nieczytelne posty
albo pojsc po moda zeby cie zbanowal
albo jak ktos ma slabe nerwy to pojsc i spuscic ci wpierdol.

ciesz sie ze ludzi chetnych na to ostatnie u nas nie ma, i laskawie przestan nam sie tu buntowac przeciw zasadom pisowni jezyka polskiego, co?;>

May the Fur be with You!

Kupie Ewoki wszelkie w ilosciach hurtowych :)

NaVaR 
Moderator
Tytuł książki

Allegro nick: navarski
Wysłany: 2008-03-02, 13:35   

Krogulec napisał/a:
nie odróżniasz błędów przy obsłudze klawiatury od błędów otrograficznych w pojęciu tego jak dana osoba pisze coś powiedzmy w zeszycie?

Błędy na klawiaturze tak zwane literówki łatwo odróżnić od ortograficznych. Pierwsze wynikają z reguły z błędnego wciśnięcia danego klawisza a ortografia z braku znajomości ortografii.
W dodatku jako osoba która uczyła się maszyno pisania mam doświadczenie w wyłapywaniu tego typu błędów, których na tym forum nie poprawiam i staram się nie wytykać - bo to tylko literówka. Jeśli chodzi o ortografię to: człowiek uczy się całe życie.

Sev napisał/a:
Ja wcale nie czuje się wyższy, kiedy zauważam czyjś błąd. Ja się martwię o swoje zdrowie. Za każdym razem jak czytam coś takiego, to moja głowa automatycznie wali o biurko.

A ja tracę włosy... :mrgreen:

| navar (at) sith.pl | #GG: 2694679 | NaVaR's Collection | NaVaR's Mini-Shop | NaVaR's Squads
RS:28/60 (54) | CS:6/60 (7) | RotS:10/60 (10) | UH:22/60 (33) | AT-AT:0/1 | AoE:4/4 (5) | CotF:28/60 (44)
BH:19/60 (23) | A&E:9/60 (13) | TFU:8/60 (12) | BoH:0/17 | LotF:22/60 (25) | KotOR:9/60 (13) | TCW:0/40
Galactic Empire: 118 (10) | Sith: 29 | Mandalorian: 17 | Fringe: 62 | YV: 1
Razem: 165/762 (239) - 22%

NaVaR 
Moderator
Tytuł książki

Wysłany: 2008-07-18, 15:06   

http://www.dante.xon.pl/s...p?p=12604#12604
Snowtrooper napisał/a:
a poza tym miałem Pomógł:1 to kto do cholery mi to usunął ? :/

Jeśli punkt dostałeś za wiadomość, która została skasowana to ten punkt też jest usuwany.

Tak swoją drogą to właściwie nie wiem po co ta punktacja u nas jest.
Ale skoro korzystamy to może zamiast przydzielać ostrzeżenia będziemy na początek usuwać punkty pomocy. A jak ich nie będzie to dawać nagrody w postaci ostrzeżeń. <diabeł>
(chwila zamyślenia)
Administracja naradzi się nad takim rozwiązaniem. :]

| navar (at) sith.pl | #GG: 2694679 | NaVaR's Collection | NaVaR's Mini-Shop | NaVaR's Squads
RS:28/60 (54) | CS:6/60 (7) | RotS:10/60 (10) | UH:22/60 (33) | AT-AT:0/1 | AoE:4/4 (5) | CotF:28/60 (44)
BH:19/60 (23) | A&E:9/60 (13) | TFU:8/60 (12) | BoH:0/17 | LotF:22/60 (25) | KotOR:9/60 (13) | TCW:0/40

Nergal
Noob Hunter :-)

Allegro nick: flamementor10
Wysłany: 2008-07-19, 09:23   

NaVaR napisał/a:
http://www.dante.xon.pl/starwars/viewtopic.php?p=12604#12604
Snowtrooper napisał/a:
a poza tym miałem Pomógł:1 to kto do cholery mi to usunął ? :/

Jeśli punkt dostałeś za wiadomość, która została skasowana to ten punkt też jest usuwany.

Dla mnie to nieco bez sensu ale ok nie ja jestem adminem :D

In Flames - Come Clarity

NaVaR 
Moderator
Tytuł książki

Wysłany: 2008-07-19, 13:32   

Snowtrooper napisał/a:
Dla mnie to nieco bez sensu

Nie mój problem ze bez sensu.

Forum jest tak skonstruowane że post który otrzymał wartość "pomógł" musi istnieć w bazie danych. Jak tego listu nie ma to i nie ma punktu.
Czy teraz jasne :?:

Raquel 
Sith Lord

Wysłany: 2008-07-27, 22:25   

Snowtrooper napisał/a:
Dla mnie to nieco bez sensu ale ok nie ja jestem adminem :D

Wyobraź sobie takie coś ... masz kartę i do tej kartki przyszywasz (takim zszywaczem tak że się już nie da nigdy odczepić) kolorowy papierek. Następnie mniesz tą kartkę z kolorowym papierkiem i wyrzucasz do śmieci. I nie masz już ani kartki ani papierka - mniej więcej tak to działa ...
Ostatnio zmieniony przez NaVaR 2008-07-28, 18:19, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu