Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Administrowanie i moderowanie forum
Autor Wiadomość
Krogulec 

Allegro nick: Giskard1
Wysłany: 2008-02-29, 15:16   Administrowanie i moderowanie forum

pól biedy sety i numerki ale usuwanie topicu za kolorek który admin w ciagu 1 sekundy moze zmienic a zamiast tego 3 pw, wytlumaczenie, przesuwanie topicu itd, to jest żałosne.

[ Komentarz dodany przez: NaVaR: 2008-02-29, 15:28 ]
Krogulec: tak samo użytkownik może usunąć kolorek.
Administracja nie zajmuje się ingerowaniem w posty użytkowników.

Z mojej strony koniec tematu. Dalsze wypowiedzi na ten temat będą usuwane.
Ostatnio zmieniony przez NaVaR 2008-02-29, 23:18, w całości zmieniany 1 raz  

Lord Malak 

Allegro nick: Xavarius
Wysłany: 2008-02-29, 15:29   

Ten etap także przechodziliśmy, żałość.
Później poprawie nr i sety, w końcu chce jednak się tego wszystkiego pozbyć i mieć jak najmniej wspólnego z tym forum.

masterYoda 

Wysłany: 2008-02-29, 15:35   

Malak, 100% poparcia, na tym forum zaczyna się wymyślanie coraz to bardziej bezsensownych reguł, a za natrętne spamowanie dostaje się co najwyżej ostrzeżenie. Każdy ma własny topic handlowy, a wewnątrz niego niech robi co chce, w jego interesie jest by był jak najbardziej przejrzysty. Takie jest moje zdanie.

Lord Malak 

Allegro nick: Xavarius
Wysłany: 2008-02-29, 16:13   

Dokładnie to chce tutaj udowodnić, internet jest głównym ośrodkiem prawdziwej wolności i demokracji, głupie zasady zbytnio ingerujące w czyjąś wolność, groźby i restrykcje wobec tych użytkowników, co nie trzeba, to nie sposób na dobre administrowanie forum.
To są najwyżej doraźne środki.
I Krogulec ma racje, do czego, wybaczcie o Modzi, jesteście?
Do ciągłego wywalania tematów? Nie, ale do ich poprawiania już tak, wiec jak ktoś użyje nie tego koloru co trzeba, to WY powinniście to poprawić. Korona wam z głowy nie spadnie.
To taka sama sytuacja, jak wtedy, gdy ktoś użyje wulgaryzmu, czy napisze coś nieortograficznie. Mod ma moderować, a nie się opierdalać, ewentualnie wymyślać niestworzone zasady czyniące z niego Boga...
No chyba, że stawiacie Noobostwo i spamerów ponad innych, bo to w końcu oni rozruszają forum ogromną ilością postów...

Krogulec 

Wysłany: 2008-02-29, 16:43   

100 procent poparcia.

Specter 

Allegro nick: mwojch
Wysłany: 2008-02-29, 17:38   

Lord Malak napisał/a:
do czego, wybaczcie o Modzi, jesteście?
Do ciągłego wywalania tematów? Nie, ale do ich poprawiania już tak, wiec jak ktoś użyje nie tego koloru co trzeba, to WY powinniście to poprawić. Korona wam z głowy nie spadnie.

Ktoś to forum założył, po to żebyś miał szanse poznać i porozmawiać z innymi graczami z całej Polski. Poświęcił swój czas, teraz dodatkowo cały czas pilnuje, żeby na tym forum nie zapanował chaos, a ty masz pretensje, że robi za mało?! Bo użytkownikom nie chce sie dopisać raptem dwóch literek do nazw figurek we własnym sklepiku? Czy dlatego, że nie zmieni po kimś koloru czcionki, mimo że ta osoba wcześniej ustawiła go na kolor zarezerwowany dla modów? Czy dlatego, że nie poprawia błędów ortograficznych jak nauczyciel w wypracowaniu, bo komuś nie chciało się napisać najpierw posta w wordzie? Fakt przeniesienie tekstu z worda do przeglądarki internetowej to całe 10 sekund może zająć... :shock:

Krogulec 

Wysłany: 2008-02-29, 18:03   

Cytat:
Ktoś to forum założył, po to żebyś miał szanse poznać i porozmawiać z innymi graczami z całej Polski.

tu się zgadzamy.

Cytat:
Poświęcił swój czas, teraz dodatkowo cały czas pilnuje, żeby na tym forum nie zapanował chaos, a ty masz pretensje, że robi za mało?!

Chaos? co masz na myśli mówiąc chaos? Temat w dziale handlowym jest tematem należącym do użytkownika, wchodzą do niego osoby zainteresowane jego ofertą i w tymże topicu to sprzedający/wymieniający się jest tą osobą odpowiedzialną za utrzymanie porządku.

Cytat:
Bo użytkownikom nie chce sie dopisać raptem dwóch literek do nazw figurek we własnym sklepiku? Czy dlatego, że nie zmieni po kimś koloru czcionki, mimo że ta osoba wcześniej ustawiła go na kolor zarezerwowany dla modów?

Osoby zainteresowane clone trooperem i tak muszą napisać pw, więc zapytanie się " co to za clone trooper" nie stanowi większego problemu, pozatym nie każdemu się chce wypełniać skoro zainteresowani i tak się odezwą/ takze nie każda figurka jest w kilku egzemplarzach.

Kolor czerwony to domena w szkole zarezerwowana dla nauczycieli, na forum wystarczy tytuł "moderator" "Administrator" i wszystko jasne, jeżeli komuś potrzebny jest kolor czerwony, niech go używa, ale niech nie broni tego innym, przecież chyba nikt nie wziął mnie za moderatora po tym jak 3 słowa dałem na czerwone w swoim topicu handlowym?!

Cytat:
Czy dlatego, że nie poprawia błędów ortograficznych jak nauczyciel w wypracowaniu, bo komuś nie chciało się napisać najpierw posta w wordzie? Fakt przeniesienie tekstu z worda do przeglądarki internetowej to całe 10 sekund może zająć...

Specter, to nie jest forum gramatyczne, są tu ludzie w różnych grupach wiekowo, są tu osoby zapewne studiujące matematyke, osoby interesujące się historią itd, to że ktoś nie daje kreseczek, kropeczek nad literkami albo ma literówki z racji zbyt pośpiesznego pisania nie daje jakiejkolwiek ujmy jego wypowiedziom. Moderatorzy w tej chwili zamiast wypominać błędy, powinni albo sumiennie je poprawiać bez słowa skargi, albo zostawić sprawe do rozwiązania użytkownikom którzy np nie mogą tego przeczytać i dopiero po dopytaniu się dojść do sprawy mogą. Jeżeli tak bardzo rygorystycznie przestrzegamy pisowni, to możemy się wziąć także za poprawność składniową, kwalifikacje poszczególnych zdań jako wogóle zdanie, liczenie podmiotów tudzież doszukiwanie się ich, lub nawet dla gorliwych zastanawianei się nad sensownością tekstu. To że napisze "myślał że to nie" bez błędów nie znaczy że cała wypowiedź bez nich jest, także spece od gramatyki albo zajmijmy się językiem polskim, z chęcią bym pare rzeczy sam poćwiczył, albo figurkami.

NaVaR 
Moderator
Tytuł książki

Allegro nick: navarski
Wysłany: 2008-02-29, 23:14   

Krogulec: skoro uważasz że nie mamy co innego do roboty jak tylko siedzieć i poprawiać/edytować posty użytkowników od błędów ortograficznych to może zostaniesz mianowany naczelnym moderatorem ortograficznym, który będzie się zajmował ortografią, stylistyką, składnią, gramatyką i wszystkim co jest związane z poprawną polszczyzną.
Ale wtedy nie zdziw się jak się okaże że usłyszysz od kogoś zarzut że zmieniłeś jego wypowiedz, sens albo treść wypowiedzi.

Więc powiedz mi czy podejmujesz się tego zadania :?: Udźwigniesz ten ciężar :?:

Ja ani pozostali członkowie administracji nie jesteśmy panią pod polskiego i nie będziemy poprawiać błędów ortograficznych innych. Inaczej nie wychodzili byśmy z tego forum w ciągu dnia bo ciągle ktoś tu coś pisze.
Jeśli komuś wytykam błędy ortograficzne to nie robię tego jako moderator ale jako zwykły użytkownik forum, który czyta i za głowę się łapie jak kaleczy się naszą narodowe dziedzictwo.
Jeśli dana osoba zapamięta moja prywatną lekcje ortografii i więcej nie popełni tego błędu to będę zadowolony. Jak nie to niech się nie zdziwi że kiedyś ktoś powie/napisze mu: "wróć do podstawówki"
Jeśli piszesz jak "kura pazurem" to świadczy to tylko o Tobie, że nie masz szacunku dla tych co będą czytać.
Jak już gdzieś pisałem na forum: jak cię widzą tak cię piszą, czyli jak piszesz tak Ciebie opiszą.

Zaostrzenie zasad w dziale handlowym zaistniało tylko dlatego że wasze tematy zaczęły przypominać targowisko wiejskie gdzie przekupki stoją i przekrzykują się która ma ładniejsze jaja... :roll:
Nie można było się doszukać czegoś, nazwy figurek były potoczne a czasami nie zrozumiałe. Pojawiły się określenia w stylu: kupie figurkę byle jaką, bez określenia o którą figurkę chodzi. Wymieniać można by długo i namiętnie...

Jeśli chodzi o spam, offtop itp itd sprawy. To ostrzeżenie dostajesz na miesiąc. Jeśli dostaniesz kilka takich ostrzeżeń za różne przewinienia czy nawet to samo, to konto zostanie zablokowane na pewien czas, jeśli nadal tego typu ograniczenie nie skutkuje to droga wolna: ban.
Zasady otrzymywania ostrzeżeń też zostały zaostrzone tylko proszę mi nie mówić że będziemy łamać prawa człowieka/użytkownika do wolności wypowiadania się a z siebie robimy bogów.

[ Dodano: 2008-02-29, 23:18 ]
Dlatego ostrzegam: jednozdaniowe wypowiedzi, offtopy będą od razu usuwane z każdego tematu, będziemy liczyli kto ile spamuje, offtopuje i będziemy przydzielać ostrzeżenia.

| navar (at) sith.pl | #GG: 2694679 | NaVaR's Collection | NaVaR's Mini-Shop | NaVaR's Squads
RS:28/60 (54) | CS:6/60 (7) | RotS:10/60 (10) | UH:22/60 (33) | AT-AT:0/1 | AoE:4/4 (5) | CotF:28/60 (44)
BH:19/60 (23) | A&E:9/60 (13) | TFU:8/60 (12) | BoH:0/17 | LotF:22/60 (25) | KotOR:9/60 (13) | TCW:0/40
Galactic Empire: 118 (10) | Sith: 29 | Mandalorian: 17 | Fringe: 62 | YV: 1
Razem: 165/762 (239) - 22%

Krogulec 

Wysłany: 2008-02-29, 23:20   

ja wcale nie uważam ze nie macie niczego lepszego roboty, ja wręcz myśle że macie, i zadajecie sobie daremny trud przekrzykując błędy ort.

Określenie "wróć do podstawówki" jest no cóż obraźliwe, nie wiem w jakim towarzystwie się obracasz ale ja nie mówię tak do nikogo, nawet jeżeli ktoś robi błędy to są formy lepiej przekazujące to co chcesz przekazać tym zwrotem, można powiedzieć, żeby spróbował poprawiać swoje teksty, by łatwiej było go zrozumieć. Odzywki, nakazy, zniechęcają.

Cytat:
wasze tematy

no właśnie.

spamem i offtopem może być wszystko, zależnie od punktu widzenia, zależy czy chcesz hamować dyskusje czy pozwalać jej się toczyć i tnąć w nowe tematy. Tym pierwszym zniechęcasz do dialogu między ludźmi, tym drugim stwarzasz nowe ścieżki.

NaVaR 
Moderator
Tytuł książki

Wysłany: 2008-03-01, 00:26   

Krogulec napisał/a:
spamem i offtopem może być wszystko, zależnie od punktu widzenia, zależy czy chcesz hamować dyskusje czy pozwalać jej się toczyć i tnąć w nowe tematy. Tym pierwszym zniechęcasz do dialogu między ludźmi, tym drugim stwarzasz nowe ścieżki.

Jak sam widzisz robota moderatora nie jest łatwa. Ja kilka razy się zastanowię zanim wykasuję czyjś post. Ale posty które nie wnoszą nic do tematu, długość ich wypowiedzi nie przekracza paru słów i nie są zwiastunami nowego wątku pretendują do usunięcia.

Krogulec napisał/a:
ja wcale nie uważam ze nie macie niczego lepszego roboty, ja wręcz myśle że macie, i zadajecie sobie daremny trud przekrzykując błędy ort.

Uważam że publiczne zawstydzenie drugiej osoby i zmuszenie jej do poszukania właściwej odpowiedzi jest bardziej skuteczne niż wywalenie kawy na ławę i odwalenie roboty za nią. Jak człowiek zdobędzie wiedzę własnoręcznie to dłużej ją zapamięta.

| navar (at) sith.pl | #GG: 2694679 | NaVaR's Collection | NaVaR's Mini-Shop | NaVaR's Squads
RS:28/60 (54) | CS:6/60 (7) | RotS:10/60 (10) | UH:22/60 (33) | AT-AT:0/1 | AoE:4/4 (5) | CotF:28/60 (44)
BH:19/60 (23) | A&E:9/60 (13) | TFU:8/60 (12) | BoH:0/17 | LotF:22/60 (25) | KotOR:9/60 (13) | TCW:0/40

Krogulec 

Wysłany: 2008-03-01, 01:02   

rozumiem że jesteś zwolennikiem nacisku, wyzwisk i atmosfery przestępstwa.

NaVaR 
Moderator
Tytuł książki

Wysłany: 2008-03-01, 12:35   

Krogulec: źle rozumiesz. Jestem zwolennikiem publicznego wytykania błędów i nie odwalania roboty za innych. Jeśli ktoś wykazuje odrobinę zainteresowania i chce naprawić błąd i nauczyć się czegoś to z miłą chęcią pomogę takiej osobie. Jeśli ma to w nosie to już jego nos.

Ki Adi Mundi 

Allegro nick: ki-adi-mundi
Wysłany: 2008-03-01, 12:44   

ja, jako Moderator, i jako zwykly Uzytkownik widze to tak.

Moderatorzy NIE SA edytorami, nie musza dbac o kulture wypowiedzi innych osob. Wiec wszystkie bledy ortograficzne, stylistyczne, i inne w pisowni, uzytkownicy powinni poprawiac sami.

co do aktywnosci Moderacji:
jeszcze nie dawno sam im zarzucalem zbytnia poblazliwosc. Poprawili sie, niestety biorac sie glownie za dzial handlowy, ktory powinien wg mnie miec wieksza swobode wypowiedzi niz reszta Forum. Dlatego, mysle, ma osobny regulamin.
Ktory zreszta sam pomagalem poprawiac. Wtedy te restrykcje wydawaly sie na miejscu, bo biorac przyklad ze starej wersji tematu Sinsa, nie dalo sie tam nic przeczytac. Ale to tylko przyklad, bo takich tematow bylo wiecej.
teraz wiekszosc tematy sie poprawily, i widac ze niektore restrykcje byly na wyrost. Tak jak tu zostalo powiedziane: zarezerwowanie Czerwonego dla Modow jest bez sensu i sie nie sprawdza, tak samo tak dokladne oznaczanie figurki. Nie wiem jak sa oznaczane Pockety, ale wg mnie w regulaminie powinien byc prosty zapis "figurki/karty powinne byc oznaczone [b]jednoznacznie[b/]" Wtedy jak piszesz o Vaderze, podajesz pelna nazwe, albo dodatek, i wszyscy wiedza o co chodzi. Jak mowisz Vaderze z RotSa, sprecyzuj czy jest ze startera czy z Boostera. Przy Commonach z reprintami, np Clone Trooper tez by trza sprecyzowac, czy z CSa, ROTSa, Universa i ktory.
I uwazacie ze prosty wymog czytelnosci tematow to bycie "zwolennikiem nacisku, wyzwisk i atmosfery przestępstwa" ? przesadzasz Krogulec.

A inna sprawa ze upomnieni przez Moderacje, nie powinni wg mnie odpowiadac czegos w rodzaju "sam se zrob" chociazby tylko przez grzecznosc, tylko zmienic. A jak sami mowia, zajmoje to 3 min. Navar z Dantem maja cale Forum do Moderowania, a Wy tylko swoje tematy handlowe.

A przy okazji, Navar, Krogulec zrobil burdel w temacie o wlasnej figurce, wez to cale wywal, bo jak widze taka awanture to mnie skreca. Krogulec, umiaru troche! zamiast dyskutowac, powtarzasz swoje racje w nieskonczonosc, w coraz mniej kulturalny sposob.

May the Fur be with You!

Kupie Ewoki wszelkie w ilosciach hurtowych :)

Krogulec 

Wysłany: 2008-03-01, 13:18   

Ostatnie slowa co do bledow - jestem przeciwny wytykaniu błędów komukolwiek, zważywszy na to, że i tak jeżeli dana osoba będzie chciala to sama się zajmie ich poprawą.

Ki - to już nie można powtarzać swoich racji gdyby że są twoje?

Morthal 

Wysłany: 2008-03-01, 14:48   

Krogulec napisał/a:
Ostatnie slowa co do bledow - jestem przeciwny wytykaniu błędów komukolwiek, zważywszy na to, że i tak jeżeli dana osoba będzie chciala to sama się zajmie ich poprawą.

Mógłbym Ci pokazać parę osób, które głównie dzięki uwagom na forum (dokładniej na forach, różnych) zajęły się swoją ortografią. Nie wyobrażam sobie, aby z czasem dorosły człowiek nie potrafił posługiwać się poprawnie polszczyzną. A prawda jest taka, że nic tak nie motywuje do poprawy, jak uwaga osoby starszej, ważniejszej, najczęściej poważanej. Na dodatek na forum dotyczącego mojego hobby. I nie ma, że boli...

Odpowiedz do tematu