Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
ForceFCCG

Poprzedni temat «» Następny temat
[komentarze] Na temat turniejów.
Autor Wiadomość
Manfred 

Allegro nick: wwmww
Wysłany: 2009-05-31, 21:56   

@ Darth Ewok mam takie pytranie szyndler senior chodzi o artura szyndlera ? :-)
jak tak to widze że jest podobnie lubiany jak w środowisku wfb :P

Raquel 
Sith Lord

Wysłany: 2009-06-01, 12:20   

A dostaniemy jakąś ciekawą historię ;) ??

Manfred 

Allegro nick: wwmww
Wysłany: 2009-06-02, 22:51   

jak znajde czas i sięgnę pamięcią to pewnie pare opisze ;) :-)

kosssa4 

Wysłany: 2009-06-07, 18:10   

Dzisiejszy turniej był pierwszym warszawskim turniejem, na którym graliśmy nowymi zasadami (gambit i jedna aktywacja).

Grałem moim SS-em na Kel Dorach i Vaderze LoTF. Do tego jeszcze Lobot, Thrawn.

I partia:
Grałem z Szymonem. Jego squad:
Bacara
Sierżant
Mas Amedda
Kalclerz Palpatine
Gen. AAyla Secura
4x Sev

Mój przeciwnik słabo się rozstawił, bo dwa razy wbiłem mu się Kel Dorem i rozwaliłem całe dowództwo (no może bez AAyly, ale też nieźle dostała).
W następnej turze poświęciłem jeszcze jednego Kel Dora, żeby zabić Seva i dobić AAyle.
Później już tylko formalnością było rozwalenie trzech Sevów bez CE.

II mecz:
Grałem przeciwko początkującemu graczowi, który grał maszynami separatystów.
Hailfire Droid
X-1 Viper Droid
Battle Droid Officer
Kilku Super Battle Droidów
Super Battle Droid Commander
Techno Union
Crab Droid

Na początku mój przeciwnik wyszedł Hailfire Droidem i strzelił w mojego Vadera. Oberwałem za 20. Tylko, że ten droid wystawił się wprost pod ogień moich Kel Dorów z Opportunistem i double attackiem, które go zabiły. Następnie wystawił się najpierw Super Battle Droidami, które mu zdjąłem. Później wystawił się commanderem, którego mu zdjąłem :) Całą tą akcją zyskał zabicie Duros Scouta, który był z rezerw Lobota.
Później wybuchłem mu Kel Dorem, który wyszedł z 2. strony w większość jego figurek, a zdetonował go officer, rzucając 18. :-)
Później jeszcze wystawił się swoją nalepszą figurką czyli X-1 Viper Droidem, którego zabiłem Vaderem z pomocą Kel Dora. I na luziku wygrałem ;-)

III pojedynek:
Grałem z Patrykiem. Jego Squad:
Palpi na tronie
Xizor
Nowy Lobot
Bith x3
Twi'lek x2

Nie miałem pomysłu jak rozwalić ten squad, bo Patryk się bardzo dobrze rozstawiał (tak, żeby Kel Dor miał przynajmniej 13 pól na dojście do jego figurki).
Właściwie przez całą grę się kampiłem, próbując go podejść, bo gdybym się wystawił to bym przegrał. Niestety graliśmy z nowymi zasadami i mój przeciwnik zyskiwał VP. Pod koniec partii Próbowałem wyjść Vaderem i ubić trochę punktów, ale zabiłem tylko jednego Bitha. Vader mocno dostał i musiałem go Thrawnem ewakuować. Kiedy skończył się czas przegrałem i na ilość punktów (Patryk miał sporo VP), ale i tak przegrywałem punktowo w figurkach.

Czwartą partie wygrałem walkowerem, bo mój przeciwnik uznał, że nie ma sensu marnować czasu, bo i tak by przegrał. :-)

Zająłem 2. miejsce (1. był Patryk) i wygrałem Leie of Cloud City. (na sprzedaż)

Darth Ewok 

Wysłany: 2009-06-18, 13:42   

uwaga!!! bardzo dawno nie byłem na turnieju(zawody itd) w tą niedzielę będę prawdopodobnie będę miał ze sobą wszytskie figsy na wymiane i tu moja prośba czy mogli by sie wpisać tutaj wszyscy którzy będą na turnieju??

Leobreaker 

Wysłany: 2009-06-21, 16:00   

Od przyszłego turnieju nie będą już gry na zasadach gambit.

Tsavong Lah 

Wysłany: 2009-07-01, 21:34   

kosssa4 napisał/a:
Dzisiejszy turniej był pierwszym warszawskim turniejem, na którym graliśmy nowymi zasadami (gambit i jedna aktywacja).

Sorki że się wtrącę ale zauważyłem i się zdziwiłem. Gracie po jednej aktywacji? :shock:

Sobota - Tańcz Głupia

kosssa4 

Wysłany: 2009-07-01, 21:57   

Osoba, która zaczyna rundę, w swojej pierwszej fazie aktywuje tylko jedną figurkę.

http://www.dante.xon.pl/s...opic.php?t=1596

Exar-Kuna 
Mistrz PL SWM 09'

Wysłany: 2009-07-01, 22:27   

I jak wasze odczucia? Gra się przyjemniej? Lepiej? Gorzej?

kosssa4 

Wysłany: 2009-07-01, 23:22   

Moim zdaniem zdecydowanie lepiej, bo to daje ciekawe rozwiązania taktyczne. Czasami jest dylemat czy aktywować się jedną figurką jako pierwszy, czy zmusić do tego przeciwnika.

Szkoda, że przestaliśmy grać na gambit, bo też mi się to podobało. Niestety na mapie, która jest w gryfie i na niej zwykle gramy (Starship) nie przeszkadza kamperom, ale im pomaga.

Tsavong Lah 

Wysłany: 2009-07-02, 13:13   

Dziwne, ale można spróbować.
Żeby przeprowadzić skuteczną akcję jedną figurką trzeba sobie przygotować wszystko turę wcześniej i zawsze istnieje ryzyko. Poza tym nie można zrobić rzezi figurkom przeciwnika przez co mniej boli przegrana inicjatywa.

Mnie się pomysł podoba ;-) bo zmniejszałby szanse kuny na turniejach :-D ;-) przez co łatwiej o pierwsze miejsce. ;-)

Sobota - Tańcz Głupia

Raquel 
Sith Lord

Wysłany: 2009-07-02, 13:16   

Tsavong Lah napisał/a:

Mnie się pomysł podoba ;-) bo zmniejszałby szanse kuny na turniejach :-D ;-) przez co łatwiej o pierwsze miejsce. ;-)

Nie powiedział bym :) Znasz Kune xD

Co do samego pomysłu, widziałem już grę i na gambicie i na jednej aktywacji i jest do dość ciekawe

Tsavong Lah 

Wysłany: 2009-07-02, 15:38   

Raquel napisał/a:
Nie powiedział bym :) Znasz Kune xD

Nie o to chodzi, zastanów się normalnie możesz podejść wymiataczem i rąbać a potem jeszcze przydzielić dodatkowe ataki lub dobrze się ustawić albo jeszcze wykończyć przeciwnika, a tak tamten może jeszcze coś zdziałać.
To zmniejsza szansę każdego.

Sobota - Tańcz Głupia

Qpidyn 

Wysłany: 2009-07-07, 11:56   

Cześć,

Bardzo długo (około roku) tu nie zaglądałem, bo też raczej nie grałem w figurki. Zastanawiam się nad przyjechaniem na jakiś turniej, jednak nie wiem czy dalej to się odbywa jak kiedyś czyli w niedzielę bodajże o 11. Widzę też że lekko się zmieniły zasady które nie do końca mogę pojąć, więc może byłby ktoś tak miły i powiedział coś w skrócie o tych 2 tematach jakie poruszyłem w tym poście.

P.S. Wiem że trochę nie pasuje to w tym temacie, ale nie miałem pojęcia gdzie o tym napisać. :)

MiKaj 
Geniusz

Allegro nick: mikaj001
Wysłany: 2009-07-12, 15:26   

Tak właściwie to kto z forum chodzi jeszcze na turnieje? Znaczy teraz są wakacje, i pewnie nikogo nie ma, ale od września chyba zacznę znowu grać, i jestem ciekawy kto teraz gra na turniejach.

Odpowiedz do tematu