Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Mistrzostwa Łodzi

Czy pojawisz się na Mistrzostwach Łodzi
TAK
57%
 57%  [ 12 ]
NIE
42%
 42%  [ 9 ]
Głosowań: 21
Wszystkich Głosów: 21

Autor Wiadomość
Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-06-05, 10:30   

Bastek chce wiedzieć co stracił :-P ...

Sobota - Tańcz Głupia

kaimada 

Wysłany: 2010-06-05, 17:56   

A miało być 13 osób :-P

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-06-05, 19:24   

I jak poszło/wyszło???

Sobota - Tańcz Głupia

bastekkk 
Lord ShaOlin

Wysłany: 2010-06-05, 20:29   

ok a więc ze zgromadzonych informacji ;p
2x vader z TFU
NR czyli mara z gannerem
2x yobuck (yeah ;p)
jakieś sepki nawet niezłe
i chyba tyle
1. Mikaj (NR)
2. Kosssa (Yobuck)
3 i 4 Yobuck(Gabobart) i Vader TFU ale kto na którym to nie wiem ;p

ps ogółem 8 osób xD

Raf Larkin 

Wysłany: 2010-06-05, 21:54   

An początek potwierdzę że mistrzem Łodzi został Warszawiak :(.

Takie szybkie informacje na gorąco.

Było 8 osób ale co zrobisz było kilaka odwołać last minute. Dzięki za pojawienie się wszystkich i okazje do gry. Mam nadzieje że dobrze się bawili i są zadowoleni za nagród.

Jeżeli chodzi o składy i miejsca (pamiętam tylko jak było w top 4 więc mam nadzieje że nie pomyśle się z resztą najwyżej Dante minie poprawi):

1. Mikaj (NR Mara lewitacja i Dash RS)
2. Kossa ( General i yobuk)
3. Raf Larkin ( Imperator i jego sługi)
4. Gabobart (Genreał i Yobuk różnica brut za ugnauta tak mi się wydaje albo odwrotnie)
5. Tyka (sepki z IG-86)
6. Kamida (imperium z VTU i trawnem)
7. Brat Kamidy (GOWK i klony)
8. Kael (Republika z Rexem i Yoda GM)

Graliśmy 4 rundy Swis i top 8

Skończyłem z 3-1 i przegraną w półfinale z Mikajem. Choć miałem szanse i było blisko. Mikaj ratował zwycięstwo ucieczka na z góry upatrzone pozycji i nie udało się już nikogo ubić.

Dokładna relacja później, składy dokładne także podam ale pewnie jutro bo dziś raczej nie przepisze. Zdjęcia robił Dante wiec pewnie wrzuci.

P.S Dzięki Dante że się pojawiłeś po sędziować. I do zobaczenia pewnie niebawem

Kaelder Dherven 
Komandor ARC

Wysłany: 2010-06-06, 10:20   

To może zacznę ja... największy przegrany tego turnieju, a zarazem także największy pechowiec :D
Mój squad:

Grand Master Yoda
Captain Rex
2x 501st Clone trooper
Mas Amedda
2x R7
4x Rodian Brute

Pierwszą rozgrywkę ku mojemu zdziwieniu zagrałem z kosssą4 (nomen omen, kilka minut wcześniej pożyczyłem od niego Rodian Bruty). Zagraliśmy na Muunilinście. Tatyka była prosta - grać agresywnie :D i byle do przodu. Na początku jednak popełniłem jeden kardynalny błąd - wysunąłem za bardzo na przód GMY, co poskutkowało szybkim rajdem Yobuckiem na moje tyły, wyrżnięciem połowy mojego squad (ale Yobuck dostał po tyłu 140hp ;>) no i oczywiście klasycznym swapem Rodianami :P. Później była już tylko rozpaczliwa próba zdziałania czymś rannym GMY.. niestety przegrana w inicjatywie, poskutkowała lekkim zdziwkiem :D No i niestety pierwszy lose xD

Druga potyczka była z Kamidą. Do pewnego momentu inicjatywa wydawała się być moja (wykończony Snowtrooper Commander i 3x Snowtrooper), gdyby nie brak wycofania Rexa z pola widzenia no i przegranej inicjatywy. Skończyło się na przegranej o zaledwie kilka punktów :D

Trzecia walka była z bratem Kamidy, który grał GOWKiem, Fixerem, Commanderem Cody z GaW, Clone Sergeantem i Clone trooper Commanderem, Clone trooper with repeating blaster i Human Bodyguardem. Mapa: Jedi Temple. Tutaj również do pewnego momentu inicjatywa wydawała się być moja... nawet przewaga punktowa na początku (wykończenie Rexem Human Bodyguarda, i clone trooper with repeating blaster). Później już tylko było jednorundowe zdobycie gambitu, wykończenie Cody'ego i dwóch klonów, przy stracie Rexa oraz 2xRodian. No i niestety przegrana inicjatywa, wparowanie Generała Kenobiego i użycie MOTFa przy kilku pechowych rzutach skończyło moje marzenie o wygranej.

Ostatnia walka była z Tyką. Squad z tego co pamiętam składał się z GG DAC, Gha Nachta, 2x IG-86 AD, 3x Mouse Droidach, San Hilla, Lobota z Universa. Na początku oczywiście weszły aktywacje.. raczej niegroźne. Na początku mój sławetny śmiały rajd - czyli byle dojść do drzwi. Niestety jak się okazało przeciwnik wyjątkowo szybko zdołał mnie przeaktywować i stopniowo wykańczać moich klonów :P no i ranieniu Rexa oraz wykończeniu jednego R7. Tutaj uznałem wyższość przeciwnika, pomimo znacznego ranienia GG DAC i przyjąłem porażkę.

Generalnie dziękuję wszystkim za przybycie i możliwość poznania :) Było fantastycznie, nie mówiąc już o atmosferze :]

Członek Łódzkiego Fanklubu Star Wars
www.lfsw.pl

Raf Larkin 

Wysłany: 2010-06-06, 13:31   Statystyka i składy

Teraz trochę statystyk i składy poszczególnych graczy. Składy podane w kolejności zajmowanych miejsc.

1. Mikaj: Nowa republika

Mara Jade Jedi 45
Ganner Rhysode 29
Rash Rendar RS 28
Lobot 27
Luke Skywalker Force Spirit 10
General Dodonna 9

Suma: 148

Mapa wybrana
: Muunilinst Grand Plaza

2. Kossa: Republika

Yoda on Kuybuck 51
General Skywalker 47
Capitan Panaka 23
R2-D2 Astromech Droid 9
Mas Ameda 8
Rodian Brute x 2 6
Ugnaught Demolist x2 6

Suma: 150

Mapa wybrana: Jedi Temple

3. Raf Larkin: Imperium

Vader Unleashed 50
Emperor Palpatine on Throne 33
Dash Rendar RS 28
Jagged Fel 10
Imperial Dignitary x 2 10
Rodian Brute x 2 6
Ugnaught Demolist x2 6
Mouse Droid 3
Tusken Rider 4

Mapa wybrana: Muunilinst Grand Plaza

4. Gabobart: Republika

Yoda on Kuybuck 51
General Skywalker 47
Capitan Panaka 23
R2-D2 Astromech Droid 9
Mas Ameda 8
Rodian Brute x 3 9
Ugnaught Demolist 3

5. Tyka: Seperatyści

General Grevious DAC 57
IG-86 Assasination Droid x 2 32 (34)
Lobot 27
Gha Nacht 12
San Hil 10
Mouse Droid x 4 8 (12)
Ugnaught Demolist 3

Suma: 149

Mapa wybrana: Ravanged Base

6. Kaimada: Imperium

Vader Unleashed 50
Thrawn (Mitth'row'murodd) 32
Snowtrooper x 4 28
Lobot CLO 15
Snowtrooper Comander 14
Mas Ameda 8
Rodian Brute 3

Mapa wybrana: Ravanged Base

7. Bartek: Republika

General Obi-Wan Kenobi 55
Comander Cody 23
Clone Trooper with Repeating Blaster 22
Republic commando - Fixer 16
Elite Clone Trooper Commander 14
Human Bodyguard 11
Clone Trooper Sergeant 9

Mapa wybrana: Hall of Judgement

8. Kaelder Dherven: Republika

Grand Master Yoda 55
Captain Rex 33
501st Clone trooper x 2 26
Mas Amedda 8
R7 x 2 16
Rodian Brute x 4 12

Teraz trochę statystyki
4 x Republika
2 x Imperium
1 x Nowa Republika
1 x Separatyści

Najczęściej wybierana mapa: Muunilinst Grand Plaza x 4

Najczęściej używana figurka wyłączając zapychacze: Mas Ameda x 4

Gracz który wyrzucił najwięcej krytyków podczas turnieju : Raf Larkin (12)

Gracz, który wyrzucił najwięcej auto missów podczas turnieju: Gabbobart (niestety nie liczył ale było słychać często głośne słowa)

Paringi i wyniki z rund Swisa i klasyfikacje przed top 8 poda Dante

Pary półfinałowe:
Raf Larkin - Mikaj
Kossa - Gabobart

Mały Finał: Gabobart - Raf Larkin
Finał : Kossa - Mikaj

Jeszcze raz dziękuje za grę i do zobaczenia.

Komisyjnie ustalono że Kraków bał się przyjechać :D
Ostatnio zmieniony przez Raf Larkin 2010-06-06, 17:09, w całości zmieniany 1 raz  

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-06-06, 13:58   

Raf Larkin napisał/a:
Graliśmy 4 rundy Swis i top 8

:shock: Czemu? Przecież w 8 osób gra się 3 swissy i top4.
Cieszy wygrana NR, ale dlaczego nie Kraków :-) ?
Raf Larkin napisał/a:
Komisyjnie ustalono że Kraków bał się przyjechać :D

Eee, na Wasze szczęście nie przyjechał ;-) .
Ale teraz żałuję patrząc po składach graczy ;-) .
Raf Larkin napisał/a:
Gracz który wyrzucił najwięcej krytyków podczas turnieju : Raf Larkin (12)

Ale fartuch, hehe :-P , założę się że następnym razem wystawiasz Bobę BH :-) ...
Raf Larkin napisał/a:
Gracz, który wyrzucił najwięcej auto missów podczas turnieju: Gabbobart (niestety nie liczył ale było słychać często głośne słowa)

Jak się gra YoBuckiem to "jedynki" bolą najbardziej :-) ...

Fajno, fajno, zobaczymy co napisze reszta.

Ha! Kossa, mówiłem Ci że YoBuck to kicha 8-) ...
;-)

Sobota - Tańcz Głupia

kuba 1999 

Wysłany: 2010-06-06, 16:15   

Wiem żę mas rozczaruję ale nie jadę :-( :-( :-( :-( :-(
Rodzice nie chcą mnie zawieżć :-( :-(

Kaelder Dherven 
Komandor ARC

Wysłany: 2010-06-06, 16:18   

Trochę się spóźniłeś, bo już po Mistrzostwach :D

Członek Łódzkiego Fanklubu Star Wars
www.lfsw.pl

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-06-06, 16:26   

kuba 1999 napisał/a:
Wiem żę mas rozczaruję ale nie jadę

Obawiam się że nikogo nie rozczarowałeś :roll: i po co to piszesz chłopcze, jak się nie wybierałeś to nic nowego i nie musisz o tym informować :roll: .
kuba 1999 napisał/a:
Rodzice nie chcą mnie zawieżć

Ojej, co za niedobrzy rodzice :cry: ... :roll:

Sobota - Tańcz Głupia

kaimada 

Wysłany: 2010-06-06, 17:06   

Tak tylko:
K A I M A D A :mrgreen:

Raf Larkin 

Wysłany: 2010-06-06, 18:26   Wspomnieniea Raf'a

Czas na dokładniejsze opisy i najważniejsze akcje poszczególnych gier.

Pierwsza gra z Kaimadą:

To był jego pierwszy turniej. Graliśmy na mojej mapie. Zaczynał od strony z mapą taktyczną.
Najważniejszą rzeczą było że nie wziął pod uwagę że mój Vader w udrożnieniu od jego może rzucać mieczem bez czekania na 3 turę. Przy okazji jeszcze skupił swoje jednostki więc. Udało się zaskoczyć i załatwił 4 jednostki. Następnie Dash wycelował w Vadera i udało mu się trafić 3 krytyki. Po tym już raczej było pozamiatane. Jeszcze do odnotowanie że Trawna zabiły Dyplomacji także trafili jednego krytyka :D

Druga gra z Gabobartem:

Często gramy ze sobą i trenowaliśmy przed mistrzostwami więc znaliśmy swoje składy bardzo dobrze. Tym razem ja się rozstawiłem od strony mapy. Pierwsza tura szachy, Gabo powoli zbliżał się od Wepon Shopa. Decydująca akcja byłą w drugiej turze kiedy Gabo próbował ustrzelić Padaką Dygnitarza który stał na Gambicie przez co się wystawił. (Nie trafił ) Dash na 4 strzały trafił 2 + krytyk i dzięki temu przestał być aż taki mobilny a ja zdobyłem przewagę punktową. Yoda oczywiście przejechał się po moich aktywacjach ale to już nie zmieniło obrazu gry. Gdzieś po drodze Gabo wyrzucił ze dwie jedynki. Yoda umarł po ataku na Imperatora ale także dzięki temu że po drodze dostał Krytyka od Dygnitarza :D

Trzecia gra z Kossą:

Mapa moja. Zaczynałem od strony mapy taktycznej. W pierwszej turze wjechał mi Yodą i załatwił kilka aktywacji zrobił switcha na rodiana. Wystawił R2 i udało mi się go zgripować. Oboje mieliśmy gambit. Druga tura Vader zszedł ale mi udało się o ile dobrze pamiętam ubić także Yode ale już nie zostało mi dużo aktywacji. Straciłem także Gambit. Został Mi Imperator , Dash i Jagged i jeszcze jeden Uhgn. Udało mi się jeszcze załatwić jednego Ugha i Rodianina. Kossa miał lekką przewagę i było blisko terminacji. Próbowałem jeszcze ustrzelić Generała Skywalkera który trzymał Gambit ale bez Oportunisda. W czasie terminacji Kossa zwiał :evil: i przegrałem.

Czwarta gra z Mikajem:

Oczywiście ta sama mapa (mieliśmy te same) Zaczynałem od strony mapy taktycznej. Pierwsza tura udało mi się zaskoczyć rzutem mieczem w Mare i Gannera. Niestety tylko po jednym ataku weszło. Każdy z nas zajął Gambit. Ja Dygnitarzem on Marą. W drugiej turze Vader wyszedł i zrobił Force sensa. Droga Mary była przez Dygnitarzy. Dasch strzelał i coś tak dołożył. Mara na koniec podchodzi do Vadera i wkłada 90. Następnie inicjatywa dla Mikaja. Aktywuje Mare i 4 ataki w Vadera. Żaden nie wszedł WOW, widocznie nie chciała załatwić teścia.. Mara umarła przez to. Na koniec tury Ganer pusha w Vadera. . Wygrał inicjatywę i Ganner znowu pusza i Vader idzie do grobu. Znowu wyrównana gra. z lekka moja przewagą bo z Marą zszedł także duch Luka. Teraz nie bardoz mogę sobie przypomnieć czy udało mi się jeszcze zabić Ganera może Mikaj będzie pamiętał, ale grę wygrałem.

Półfinał z Mikajem.

Mapa ta sama, strona ta sama. Tym razem nie udało się zrobić trowa bo się schował nauczony poprzednim pojedynkiem :D. Nic się nie wydarzyło oprócz tego że zdobyliśmy po gambicie. Przez to że aktywowałem Imperatora zamiast Dasha w tej turze przez co Mara miała go w zasięgu Dash umarł. Ale musiał wystawić Gannera. Udało się zabić Ducha dzięki temu że każda moja jednostka miała moc. Na ten moment Mikaj miał przewagę prze to że zabił Dygnitarza i zebrał więcej Gambitów. Ja zrobiłem szarże moimi aktywacjami i Mara i Ganer mieli przy sobie moje jednostki i coś tam trafiłem ale nie na tyle żeby ich zabić. Wydaje mi się że Mara wybroniła się przed krytykiem Dygnitarza. Następna Tura Ganner levituje Mare poza zasięg i sam ucieka. Vader robi Trowa bo miał steltcha i nie mógł go zgripować bo miał za daleko. Tylko jeden atak wchodzi, ale był jeszcze Dygnitarz któremu się udało i Ganne nie żył. Znowu się wyrównało choć z lekka przewagą Mikaja. W tym momencie Mikaj wycofał się na z góry upatrzone pozycje i się zamknął Lobotem :evil: . Już nie mogłem niż zrobić w i gra się zakończyła.

Mecz o 3 miejsce z Gabobartem

Ta sama mapa ale tym razem z drugiej strony mapy zaczynałem. Znowu szachy gdyżGabo ma inny styl gry od Kossy, choć jak pomyśle później to jak bym grał po tej stronie to mam większe szanse w walce z Kubikiem. Przez 3 tury ja utrzymywałem Gambit i budowałem przewagę. Tym razem nie wystawił Padaki na ostrzał. W 3 turze zrobił wjazd na sam koniec mapy gdzie stał Imperator i aktywacjami, załatwił uga , 2 rodiany i mousa ale był w zasięgu imperatora dasch'a i Dygnitarza zostało mu 60 życia. Wygrałem inicjatywę i jak to wyliczył Gabo miałem 12,5 procent szans na aktywacje kubika piorunem ale sie udało co bardzo popsuło strategie Gabo. W tym czasie udało mi się zgripować R2 gdyż miał do wyboru albo ratować kubika albo R2. Miałęm już przewagę punkową więc gabo musiał ruszyć do ataku. Stracił Kubika i Padake i było po grze.

I to by był na tyle jeżeli chodzi poszczególne mecze.

Najbardziej wartościowa jednostka w moim składzie podczas turnieju to Imperator na Tronie. Tym razem nie zgiął ani razu w odróżnieniu do Mistrzostw Warszawy. Ale dzięki niemu znacznie polepszała się skuteczność moich jednostek bo najczęstszym słowem które mówiłem podczas turnieju było "rerol" :mrgreen:

Najbardziej niedoceniana przez moich przeciwników jednostka w moim składzie to Imeprial Dignitary. Zdobyłem niemi sporo gambitów i trudno ich było zabić przynajmniej trzeba było kombinować :lol: .
Ale mieli zawsze decydujące uderzenia czy to na Ganera czy Kubika bo przebiegając dostawał. Oprócz Dasha dygnitarze trafili 5 krytyków a wtedy się okazuje że uderzają za 30 :D a dzięki Imperatorowi mieli większe szanse.

Na koniec chciałbym jeszcze raz podziękować za przybycie i za spędzenie super czasu oraz za zdobyte doświadczenie. Chciałbym także oddzielnie podziękować Dantemu za to że przyjechał i poprowadził turniej jako sędzia.

Do zobaczenia i uważajcie na Dygnitarzy :D

DantE 
Administrator
Site Admin

Allegro nick: DantE2
Wysłany: 2010-06-06, 18:38   

Miejsca (zwycięstwa swiss, top4)

1. Mikaj 2+2
2. Kossa 3+1
3. Raf Larkin 3+1
4. Gabobart 3+0
5. Kaimada 2
5. Tyka 2
7. Bartek 1
8. Kaelder Dherven 0

Wyniki pojedynków (pierwszy zwycięzca)

Runda 1

Raf Larkin - Kaimada
Gabobart - Bartek
Mikaj - Tyka
Kossa - Kaelder Dherven

Runda 2

Raf Larkin - Gabobart
Kossa - Mikaj
Kaimada - Kaelder Dherven
Tyka - Bartek

Runda 3

Kossa - Raf Larkin
Gabobart - Tyka
Mikaj - Kaimada
Bartek - Kaelder Dherven

Runda 4

Gabobart - Kossa
Raf Larkin - Mikaj
Tyka - Kaelder Dherven
Bartek - Kaimada

Półfinały
Kossa - Gabobart
Mikaj - Raf Larkin

3 miejsce

Raf Larkin - Gabobart

Finał

Mikaj - Kossa

kaimada 

Wysłany: 2010-06-06, 20:25   

Hah a jednak miałem rację 5. miejsce ex aequo :-P . Dzięki za fajną zabawę ;-)

Odpowiedz do tematu