Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Mistrzostwa Krakowa 2010

Czy zamierzasz sie pojawic sie na MK?
Tak
70%
 70%  [ 28 ]
Nie
30%
 30%  [ 12 ]
Głosowań: 40
Wszystkich Głosów: 40

Autor Wiadomość
Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-03-19, 22:40   

Exar-Kuna napisał/a:
Na tyle świetną, że nie byłem w stanie ukończyć przez to meczu jak i odechciało mi się dalszej gry.

A to mnie akurat ucieszyło, nie powiem ;-)

Exar-Kuna napisał/a:
Chyba wykitowałbym ( a Palladyn na pewno ) gdybym miał(na co się zanosiło) spotkać się z nim ponownie w TOP8.

Bez obaw, ja musiałem z nim grać 2 razy i jeszcze mnie krew nie zalała.

kosssa4 napisał/a:
Znamy już Drugiego Vice Mistrza Krakowa, którym zostałem Ja, po zaciętym pojedynku na Vassalu z Palladynem.

Gratulacje oczywiście, a zważając na ostatnie okoliczności powiem, że to cieszy. Chętnie opis pojedynku bym przeczytał.

PS. Jutro prawdopodobnie zagramy finał z masteremYodą, więc jak co to MK zostaną ostatecznie zakończone :-) .

Sobota - Tańcz Głupia

X-Yuri 

Wysłany: 2010-03-19, 22:55   ...

Tsavong Lah napisał/a:

PS. Jutro prawdopodobnie zagramy finał z masteremYodą, więc jak co to MK zostaną ostatecznie zakończone :-) .

Epickie mistrzostwa, w kronikach bedzie mozna zapisac "Trwajace tydzien mistrzostwa Krakowa" czy cos w ten desen x)

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-03-19, 23:05   

X-Yuri napisał/a:
"Trwajace tydzien mistrzostwa Krakowa"

Trwające dwa dni ;-) , bo mieliśmy tygodniową przerwę.

Sobota - Tańcz Głupia

bastekkk 
Lord ShaOlin

Wysłany: 2010-03-19, 23:12   

E tam tydzień lepiej brzmi xD

[ Dodano: 2010-03-20, 21:25 ]
Tsavong Lah napisał/a:
Mógłby ktoś wrzucić spisy squadów top 8, jakieś ogólne informacje ile osób grało jaką frakcją, jaka była najczęściej używana figurka (Dodonna, czy Amedda :P) ?

Nie chce mi sie dokładnie tego rozkminiać jakie (tzn dokładna ilość) frakcje, jakie najczęstsze figsy ale jedno jest pewne: w Top 8 pojawią sie najlepsze frakcje i pojawiły się
Rebelia, Imperium I Nowa Republika
Żadna republika (którą sie podniecają dzieciaki w temacie najlepsza frakcja) czy separatyści.

kosssa4 

Wysłany: 2010-03-21, 20:40   

To opis pojedynku. Generalnie dużo nie ma co opisywać, bo przegrałbym, gdyby nie mega wielki błąd Palladyna, ale o tym potem.

Mecz o 3. miejsce z Palladynem

Squad Palladyna:
Wielki Admirał Thrawn (tak, ten stary)
Mas Amedda
Admirał Ozzel
Amanin Scout
Cad Bane
Disciple of Ragnos
R7 Astromech Droid
Gha Nact
Lobot
Kilka Mousów
Rodian Brute
R4 Atromech Droid

Z reinfo:
R7 Astromech Droid
Kilka mousów

Generalnie razem 19 aktywacji. Od razu jak zobaczyłem ten squad (jeszcze w Krakowie) to zaskoczył mnie Wielki Admirał, zamiast jego tańszej i w tym squadzie lepszej wersji. Do tego dmg output w tym squadzie bez Thrawna (nowego) jest bardzo niski.

Przegrałem rzut o mapę. Wybrałem możliwość wybrania strony i wybrałem lewą. W pierwszej rundzie poprawiłem figurki, a Amanin i Arica ze stealthem poszli do przodu, ale nie dalej jak 31 pól od Amanina (coby ich Cad nie zestrzelił). Mój przeciwnik poszedł na gambit Gha Nactem i pod koniec rundy było 0-5. W tej chwili zacząłem żałować, że szedłem od dołu, a nie próbowałem zająć lifta. Druga inicjatywa zaczęła się bardzo szczęśliwie dla mnie. Tutaj Sceen. Ogarnięci zobaczą o co chodzi. :-)
http://zapodaj.net/762f1a448909.bmp.html

Rezerwy:
+3x Imperial Dygnitary
+Raxus Prime Trooper
Druga runda zaczęła się standardowo od aktywacji wszystkiego co mieliśmy. Palladyn wystawił się Overridem, mi została aktywacja i Arica, a jemu Amanin, Bane i Thrawn. Ja zaaktywowałem aktywacje. W tej chwili Palladyn zaszarżował Amaninem, a skończyło się to tak:
http://zapodaj.net/d996b0fe6eca.bmp.html
(Amanin stał na linii ponad Thrawnem i Aricą, bez rzadnych coverów)

Trzecia runda to wygrana Palladyna, który (jak jeszcze miał szanse wygrać...) pozwolił mi zacząć. Strzeliłem twina do R7-ki (która nie była z reinfo). +8 pkt.

Niezwiązany z niczym screen, ale mniej więcej z tej rundy:
http://zapodaj.net/b67546a56fd1.bmp.html

W trakcie trzeciej rundy skończył się czas i gdyby w następnej rundzie tak skończyła się gra to wygrałbym 21-20, więc teraz to on musiał atakować. I zaatakował. Cad Bane zaszarżował na mnie, ale Vader zasłonił swoim tłustym cielskiem resztę squadu (tu właśnie daje się we znaki to, że Cad Bane robi tylko 80 dmg). Czwarta Runda:
http://zapodaj.net/98b1e7885ac3.bmp.html

Jak widać, wygrałem inicjatywę. Myślę, że ryzykowanie przegrania gry, jeśli rzucę dwa rzuty z czterech poniżej 5 nie było potrzebne, ale bałem się, że coś rozkmini (co chyba byłoby nie możliwe). Zaryzykowałem i:
http://zapodaj.net/1669d33b0cfc.bmp.html
Jak widać, trzecim atakiem była jedynka, więc miałem powody do niepokoju przed ostatnim rzutem, ale Vader tym razem się spisał. Później Palladyn się poddał.

Generalnie Palladyn powinien wygrać ten mecz nie atakując i zmuszając do tego mnie. Niestety zrobił głupi błąd i wyszedł z ukrycia. Później jak jeszcze mógł się uratować i wygrać grę o 7 pkt, stracił w głupi sposób R7, jak mógł wybrać, że zaczyna i uciec nim.
Spodziewałem się po nim trochę więcej, ale tutaj nie było żadnych stołów, które można wywrócić i figurki z reinfo były zaznaczone. (Nic nikomu nie zarzucam :-P )

masterYoda 

Wysłany: 2010-03-21, 21:31   

Ok, to ja opiszę finał, który rozegraliśmy wczoraj na neutralnym terytorium (niestety screenów nie będzie :-P ).

Mój skład:
Cad Bane
Han Solo, Rebel Hero
Dash Rendar, Renegade Smuggler
Luke Skywalker, Rebel Commando
Lobot
General Dodonna
Juno Eclipse
Mouse Droid
Rodian Brute
Ugnaught Demolitionist x2

Reinfo: R7 Astromech Droid, Mouse Droid, Rodian Brute x2

Skład Tsavonga:

Han Solo, Galactic Hero
Mara Jade, Jedi
Dash Rendar, Renegade Smuggler
Lobot
Leia Skywalker, Jedi Knight
General Dodonna
R7 Astromech Droid
Camasi Noble
Mouse Droid

Reinfo: R7 Astromech Droid, Ugnaught Demolitionist x2, Mouse Droid, Rodian Brote (mogłem coś pomylić, w każdym razie R7 i 4 aktywacje).

Obydwaj mieliśmy mapę Ravaged Base, więc rzut o mapę paradoksalnie wygrywał ten kto go przegrał. Tsavong rzucił więcej i wybrał moją mapę, a ja rozstawiłem się po stronie od zewnątrz mapy. Z racji na moją większą ilość aktywacji, Tsavong nie ryzykował podejścia Marą na gambit i ustawił ją na wpół widoczną za ścianką (Stealth). Ja dzięki lewitacji doszedłem Cadem Banem na Gambit stając przy drzwiach w Command Center.

W następnej turze po paru aktywacjach i postawianiu Mouse'a obok Cada, zaatakowałem nieaktywowaną Marę na coverze Banem (podchodząc na 6 pól od niej). Dzieki CE Hana atakowałem za 30 damage'u każdy strzał. Trafiałem na 8, weszło 90 dmg. Cofnąłem Cada o dwa pola i w drugiej aktywacji zaatakowałem Hanem. Na 9 zabijałem Marę. Rzuciłem mniej i przerzut za Moc również nic nie wskórał. Przeciwnik ku mojemu zdziwieniu nie atakował Cada od razu, więc w kolejnych aktywacjach sukcesywnie zasłaniałem go zapychaczami. Tsavong wszedł Marą do Lifta, gdzie stał już jego Dodonna. Korzystając z lewitacji, dobrnąłem tam Dashem i ściągnąłem ich dwoje. Przeciwnik zabił Dasha Leią i chyba swoim Rendarem. W czasie tej rundy nastąpił koniec czasu (łącznie na planszy było w końcu 30 figurek do aktywowania). Mój przeciwnik wbił mi jeszcze 20 dmg w Cada (Hanem GH bodajże), ściągnał jakieś 3-pkt z Reinfo i zamknął drzwi które dzieliły jego figurki od moich (te na środku mapy, obok Liftów), a ja kontynuowałem taktykę zastawiania dostępu do Cada świniakami i Rodianami.

Nie jestem pewien kto wygrał następną inicjatywę, jednak nie miało to większego znaczenia ze względu na zamknięte drzwi. Po ich otwarciu korzystając z Advantageous Attack od Hana zabiłem Leię Cadem i schowałem się do środka Command Center. W drugiej aktywacji ukryłem Luke'a i przy pomocy Lewitacji przeniosłem Lobota w bezpieczne miejsce. Było już praktycznie po grze. Mój przeciwnik widział jedynie Hana RH i zapychacze. Rozkminił jednak coś czego ja wcześniej nie zauważyłem - jedyną opcję wygrania. Dashem zabił Rodiany blokujące przejście, A Hanem Gh narażając się na dwa (nietrafione zresztą) ataki okazyjne od świniaków, przedarł się na pole, z którego widział Cada (zostało mu 60 HP). Zabijał go tylko trafijąc dwa ataki, w tym jednego krytyka. ja miłem jeszcze evejdy. Pierwszy atak wszedł, a ja się nie wysejwowałem. Drugi - rzucił 11, co było niewystarczające, żeby nawet trafić (Cad miał cover). Tsavong widząc, że już nic nie wymyśli, poddał grę.

Zostałem więc Mistrzem Krakowa 2010 :-) . W trzech boosterach, które dostałem, trafiły się bardzo dobre figurki (Rieekan, Dash, Leia z KOTORA, do pełni szczęścia brakowało tylko Mouse'a :-P ).

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za przybycie, a dodatkowo gratuluję Kossie wygranej z Paladynem :-P .

bastekkk 
Lord ShaOlin

Wysłany: 2010-03-23, 22:16   

Co do solówy sukiennika z kosssa ;p to :
http://cartoonwarsblog.bl...05/37-solo.html

bbartolus 

Wysłany: 2010-03-24, 16:15   

Który to sukiennik? Ten najgrubszy? :mrgreen:

Szukam Mouse Droid, Rodian Brute, Ewok, Ugnaucht Demolitionist.

Mój sklepik: http://www.dante.xon.pl/s...opic.php?t=1804

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-03-24, 19:29   

Mutant Mass to on nie jest :lol: ...

[ Dodano: 2010-04-16, 22:13 ]
Wreszczie znalazłem trochę czasu, żeby się za to zabrać, bo osoba, która miała wrzucić wyniki tego nie zrobiła.
W wynikach uwzględniłem wynik z DCI, oraz osobnych pojedynków o puchary.

Mistrzostwa Krakowa 2010

1.1. MasterYoda (Kraków) (Rebelia)
1.2. Tsavong Lah (Kraków) (Nowa Republika)
-----------------------------
3.3. Kossa4 (Warszawa) (Imperium)
3.4. Hackeradyn a.k.a. Paladyn (Kraków) (Imperium)
-------------------------------------
5. Bastekkk (Kraków) (Imperium)
6. Sukiennik (Kraków) (Nowa Republika)
7. Kalam (Katowice) (Rebelia)
8. Korsarz (Kraków) (Rebelia)
---------------
9. Takenada
10. Gabobart
11. codakpl
12. Ultimate
13. bbartolus
14. Łowca Nielotów
15. Owczarek Paweł
16. (Nikt nie zajął tego miejsca wg. programu wizardsów, to chyba miał być Exar-Kuna, który zdropował z turnieju)
17. Luke123
18. Patryk Wiśniewski
19. Kłakó
20. Krzysztof Rębilas
21. Noob Jedi
22. Tyka
23. MiKaj
24. Łukasz Marcjan
25. Daniel Pompa
26. Mateusz Janula
27. Maciej Szpunar
28. (Też nikt nie zajął tego miejsca, tu z kolei nie wiem kto miał to być)
29. Miłosz Strzelecki
30. Maciej Ogórek
31. Michał Kowalik

Tyle jeżeli chodzi o rezultaty. Sorki, że niektóre informacje są niekompletne, po prostu nie miałem jak sprawdzić niektórych rzeczy.

Ciekawostki:
- Do Top8 gracze wchodzili z następujących miejsc:
1. MasterYoda
2. bastekkk
3. Kalam
4. Kossa4
5. Sukiennik
6. hackeradyn
7. Tsavong Lah
8. Korsarz

- W Top8 nie pojawił się ani jeden skład spoza wielkiej trójki (tj. Rebelia, Imperium, Nowa Republika). Wystąpiły w następującej ilości:
Rebelia x3
Imperium x3
Nowa Republika x2

- W Top8 pojawiło się: sześciu reprezentantów Krakowa, jeden reprezentant Katowic i jeden reprezentant Warszawy.

- Mistrzostwa Krakowa były trzecim tego typu (rangi Mistrzostw) turniejem w Polsce, wszystkie 3 wygrali gracze z Krakowa.

- Mistrz Polski zdropował, WiceMistrz Polski a zarazem Mistrz Juniorów zajął 17 miejsce.

- Przed Mistrzostwami typowałem (jak pewnie wielu z was) faworytów, kandydatów do Top8. Według moich informacji gromadzonych przez dość długi okres czasu wytypowałem takich oto zawodników: Exar Kuna, Tsavong Lah, hackeradyn, MiKaj, masterYoda, bastekkk, Takenada, Korsarz (albo Sukiennik, bo obaj reprezentują podobny poziom gry). Wiedziałem też, że na pewno zdarzy się jakaś niespodzianka i prawdopodobnie około 2 lub 3 osoby wytypowane (przez niefart, albo i nie) nie wejdą do Topa. Nie pomyliłem się jak widać bowiem 3 typowani nie weszli a 3 innych zobaczyliśmy.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na razie tyle.
Jak mi się jeszcze coś przypomni odnośnie składów i innych rzeczy to dopiszę. Oczywiście wasze spostrzeżenia też są mile widziane. ;-)

Sobota - Tańcz Głupia

Nergal
Noob Hunter :-)

Allegro nick: flamementor10
Wysłany: 2010-08-07, 12:08   

fajnie było xD...

In Flames - Come Clarity

skywalker

Wysłany: 2010-08-13, 15:45   

28 byl corsair

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-08-13, 22:54   

Korsarz był 8 proszę Ciebie...

Sobota - Tańcz Głupia

Han Solo 
ASG

Wysłany: 2010-08-14, 01:58   

Nie ma co wdawac się w dyskusje z dzieckiem Tsavongu :-)
Sorry Za Offa

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-08-14, 12:34   

Musicie tak wogóle odświeżać stare tematy i jeszcze się w nich cisnąć?
To że Nergal to zrobił to nie powód żeby komentować stary temat milionem nowych komentarzy tylko dlatego, że na forum nic się nie dzieje.
A jeszcze co do tego
skywalker napisał/a:
28 byl corsair

To nie wiem jak musiałeś to czytać żeby nie zauważyć że Korsarz był 8 :-) . Jak byk tu stoi...

Sobota - Tańcz Głupia

skywalker

Wysłany: 2011-02-09, 12:34   

Mam pytanie do Paladyna o to kiedy będą zdjęcia bo płytkę masz od dawna?

Odpowiedz do tematu