Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
ForceFCCG

Poprzedni temat «» Następny temat
Co dalej ze stroną?

Czy powinnien powstać niezależny serwis o minisach i pocketach.
Tak jak najbardziej.
53%
 53%  [ 17 ]
Mógłby powstać.
21%
 21%  [ 7 ]
Jest mi to obojętne.
18%
 18%  [ 6 ]
Nie dziękuję, wystarczą mi działy na polskich portalach.
6%
 6%  [ 2 ]
Głosowań: 32
Wszystkich Głosów: 32

Autor Wiadomość
DantE 
Administrator
Site Admin

Allegro nick: DantE2
Wysłany: 2010-01-03, 17:28   Co dalej ze stroną?

Początek roku jest chyba najlepszym momentem do podjęcia decyzji co dalej z Polską stroną minisów. Strona powstała jeszcze przed tym forum i miała być miejsce do zamieszczania głównie polskiego tłumaczenia zasad minisów oraz zbiorem linków do materiałów takich jak scenariusze, JC, itp.

W chwili obecnej strona jednak podupadła i nie spełnia już swoich założeń. Obecny ruch miesięczny oscyluje w granicach 300 odwiedzin.

Aby strona nadal miała sens musi przeobrazić się w witrynę bardziej informacyjną, na której zamieszczane będą aktualne newsy ze świata minisów. podobnie jak forum można dorzucić też dział poświęcony pocketom, które pomimo przeciwności nadal żyją. Oczywiście takie zmiany będą potrzebowały stworzenia zespołu, który będzie opiekował się stroną, bo jedna osobo nie pociągnie tego.

W związku z tym proszę także o wasze zdanie czy istnienie niezależnej od polskich portali SW strony ma sens.

kuba 1999 

Wysłany: 2010-01-03, 18:17   

jestem za :mrgreen:

hackeradyn 

Wysłany: 2010-01-03, 20:29   

DantE, Aby istnienie takiej strony mialo sens potrzeba ludzi ktorzy na serio wezma sie za dostarczanie informacji o turniejach zarowno lokalnych jak i wiekszych imprezach w innych krajach.

Dobra opcja bylaby organizacja wyjazdow poza granice kraju (poprzez strone) i obv zwiazane z tym relacje z takich imprez.

Tylko profesjonalna informacja moze zmusic kogos kto zna forum do zagladania do odzielnej strony.

Raquel 
Sith Lord

Wysłany: 2010-01-03, 20:45   

Również jestem, rozwój strony na miarę tych zagranicznych będzie ciężki ale od czego jesteśmy. Ciekawą rzeczą jest to co proponuje hackeradyn, choć musiał by być to wyjazd na "własny rachunek" a z paru osób które stać, na takie wyjazdy trzeba jeszcze wyciąć tych którzy nie mają nic do roboty ;) Ale cały pomysł jak dla mnie bomba xD

Darth Wojtasza 

Allegro nick: wojtaszal
Wysłany: 2010-01-03, 21:09   

1. Nie widziałem zbyt dużo Pocketowców więc sadze, ze osobna strona mogłaby powstać, ale nie musi.
2.Największym problemem jest słabnąca popularność Star Wars Miniatures. Dante xon powinno się reklamować na stronach sklepów fantastycznych w całej Polsce.
3. Co do turniejów to ja staram się ciągnąć Wrocławskie, ale coraz rzadziej się je urządza i coraz mniej ludzi na nie przychodzi. Staram się też uzupełniac informacje na forum Wrocławia, ale przez to, że prowadzę monologi nie widać, że jest uaktualniane.
4. Co do wyjazdów, sądzę, że to dobry pomysł. potrzebni byliby chętni. Ja sam raczej jechać nie mogę, bo jestem za mały i to moim zdaniem jest największy problem. Większość graczy i forumowiczów ma ok. 12-16 lat co w większości rodzi sprzeciw rodziców. Kolejną kwestią jest też dojazd. Zależy jak daleko od kraju to będzie. Zloty powinny się też odbywać podczas dłuższych przerw.
Dzięki sile osiągam potęgę
Dzięki potędze osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy.

bbartolus 

Wysłany: 2010-01-03, 21:30   

ja też myśle że powinna powstać, dużo osób nauczyłaby się w końcu grać

Szukam Mouse Droid, Rodian Brute, Ewok, Ugnaucht Demolitionist.

Mój sklepik: http://www.dante.xon.pl/s...opic.php?t=1804

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-01-04, 08:55   

Darth Wojtasza napisał/a:
1. Nie widziałem zbyt dużo Pocketowców więc sadze, ze osobna strona mogłaby powstać, ale nie musi.

U nas o PM wogóle zapomniano, mam pełno tego w szafce i leży, bo nie ma komu opchnąć. X-D

2.Największym problemem jest słabnąca popularność Star Wars Miniatures.

Sprzeciw! Rok temu w Krk na turniejach pojawiało się 4 do 8 osób. Teraz przychodzi od 8 do 18 osób. Jednak muszę przyznać, że w innych miastach SWM nie są tak popularne, nie wiem co ile średnio gracie? Jakby ktoś napisał to zobaczylibyśmy jak sytuacja wygląda.

Dante xon powinno się reklamować na stronach sklepów fantastycznych w całej Polsce.

Zgadzam się. Mało tego powinno też odgrywać najważniejszą rolę taką jak: organizowanie Konwentów miniaturkowych i co najważniejsze; OFICJALNYCH Mistrzostw Polski, Ww-y, Krakowa, Wrocka itp. itd. (oczywiście, za pomocą sponsora).

hackeradyn napisał/a:
Dobra opcja bylaby organizacja wyjazdow poza granice kraju (poprzez strone) i obv zwiazane z tym relacje z takich imprez.

Również się zgadzam.

Myślę też, że fajnie byłoby, gdyby na stronie umieścić relacje z turniejów, zarówno graczy, jak i oficjalną. Do relacji zdjęcia, lub nawet lepiej; videofilmik. Choć u nas w Krakowie to cenzora wypadałoby użyć :mrgreen: . Albo nie bo ciągle byłoby Piii, Piii, Piii... ;-)

bbartolus napisał/a:
ja też myśle że powinna powstać, dużo osób nauczyłaby się w końcu grać

Może też nauczyłaby się pisać z dużej litery i stawiać kropkę na końcu zdania ;-) .

Sobota - Tańcz Głupia

Darth Wojtasza 

Wysłany: 2010-01-04, 17:05   

We Wrocławiu nikomu nie chce się grać szkoda im kasy. Turnieje organizujemy co 2tyg, a nawet 6. W tę Sobotę na turniej przyszły 4 osoby. Za dwa tygodnie turniej zapowiada się lepiej, gdzieś na 6 osób. :-/ Kolejnym problemem jest to, że żaden zaczynający grę nie zna tej strony. A na stronie pracowni sfan jest więcej niecenzuralnych linków w komentarzach niż najnowszych wiadomości o grze. Nowe tematy to nawet nie wiem jak dodać, bo jest to dziwne. Do tego Wrocławianie (nie licząc mnie) wchodzą na forum czasem mniej niż raz na dwa tygodnie. Nie przyglądają się tez naszemu forum, które ja uzupełniam, ale co to daje jak robię to samemu... :?:

hackeradyn 

Wysłany: 2010-01-04, 17:37   

Darth Wojtasza,
Cytat:
Do tego Wrocławianie (nie licząc mnie) wchodzą na forum czasem mniej niż raz na dwa tygodnie. Nie przyglądają się tez naszemu forum, które ja uzupełniam, ale co to daje jak robię to samemu...

We Wrocku problem z graczami w Kraku z organizatorami i sedziami. Nie moze byc raz doskonale? :P

shagy 

Wysłany: 2010-01-04, 17:42   

Jak chcesz coś mieć zrobione to najlepiej nic nie rób na pewno ci wyjdzie.
A u mnie w Krotoszynie zbytnio coś nie chcą przychodzić i grać,a jak już zagramy to im nagrody nie pasują itd.
Ja mam najlepszy pomysł zróbmy miejscowość nowa nazwijmy ją SWM city i niech wszyscy gracze SWM tam zamieszkają zrobimy mały sklepik i luz ;p

-że co?
-pomidor

Takenada 

Allegro nick: Washak
Wysłany: 2010-01-07, 14:10   

Trochę OT ale ustosunkuję się do "słabnącej popularności SWm" to jest bzdura, zdziwilibyście się ile ludzi gra i w jakim wieku i jakie profesje reprezentują:)

Nie spotykają się na turniejach z różnych powodów, głownie chodzi o pewien komfort gry, wiek, rodziny itp, sam grałem w takich nieformalnych spotkaniach gdzie zazwyczaj grze towarzyszyła konsumpcja whisky piwka itp. a w grze uczestniczyli np:
prezes dużej S.A. , radca prawny itp. a częstotliwością rozgrywania gier zadziwili by wielu starych wyjadaczy z szacownego forum;)
Z moich "wielu" znajomych którzy grają w SWm na tym forum zalogowanych jest dwóch:)
ale wszyscy korzystają z informacji tu umieszczonych jako odwiedzający

Darth Wojtasza 

Wysłany: 2010-01-07, 18:03   

Choćby patrząc na sklepiki większość osób stara się sprzedać figurki. A co do popularności SWm zależy od miejsca, na które popatrzeć. We Wrocławiu mało ludzi znam, którzy są wkręceni w minisy, a w Krakowie(z tego co wywnioskowałem)jest ich od groma. Moi koledzy zaczęli zbierać na jakieś 3-4 miesiące. Teraz większość przestała, a inni zbytnio się nie udzielają.

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-01-08, 09:49   

Takenada napisał/a:
prezes dużej S.A. , radca prawny itp

X-D

Takenada napisał/a:
a częstotliwością rozgrywania gier zadziwili by wielu starych wyjadaczy z szacownego forum;)

Trzeba zabić czas jak się nie ma co robić. :-)

Sobota - Tańcz Głupia

bastekkk 
Lord ShaOlin

Wysłany: 2010-01-08, 12:58   

Tsavong Lah napisał/a:
Takenada napisał/a:
prezes dużej S.A. , radca prawny itp

X-D

A Barack Obama stosując SWM pewnie już kmini taktyki na Al Kaide ;p

DantE napisał/a:
W związku z tym proszę także o wasze zdanie czy istnienie niezależnej od polskich portali SW strony ma sens.

Forum może każdy rozwijać(w pewnym stopniu) więc jak dla mnie prowadzenie stronki nie ma sensu skoro i tak mało kto na nią wchodzi. Ja bym sie zastanowił na ograniczeniem wiekowym na forum bo to co sie dzieje ostatnio to przechodzi ludzkie pojęcie...

Takenada 

Allegro nick: Washak
Wysłany: 2010-01-08, 14:57   

Tsavong Lah napisał/a:

Trzeba zabić czas jak się nie ma co robić. :-)

i tu masz racje;)

Odpowiedz do tematu