Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: NaVaR
2009-11-18, 20:59
Nieoficjalne mistrzostwa Warszawy

Który termin mistrzostw odpowiada Tobie:
13 grudzień
66%
 66%  [ 6 ]
6 grudzień
22%
 22%  [ 2 ]
oba terminy
11%
 11%  [ 1 ]
Głosowań: 9
Wszystkich Głosów: 9

Autor Wiadomość
Tsavong Lah 

Wysłany: 2009-12-14, 20:04   

A twój skład jak wyglądał? Bo żeś zapomniał umieścić ;-) ...

Sobota - Tańcz Głupia

Raquel 
Sith Lord

Wysłany: 2009-12-14, 23:26   

Darth Ewok napisał/a:

Gracz: Raquel
Skład:
Boba fett Mercenary
Luke's Landspeder
Dodonna
Rieeken
Dash Rendar Dashing Scoundrel
Leia (dajaca dod. atak)
Lobot
i chyba tyle

brakuje tylko R2-D2 :P

Po za tym jak napisał Ewok pierwsza gra przegrana - za bardzo chciałem rashować -.-

Druga walka z Patrykiem - chyba Jedi Temple (nie mam głowy do wszystkich map) :P - tu już zaczaiłem się w świątyni przenosząc drzwi LL, Leie, Bobe Dasha i Lobota pod drzwi (nie te środkowe :P) przeciwnik próbował dostać się od drugiej strony Rexem i Gree. Późniejsza walka była moimi nieudanymi próbami zabicia Kenobiego w skafandrze (zadałem mu tylko 70 dmg) i ważnym zdjęciem jedynego R7 u przeciwnika . Przeciwnik popełnił błąd w terminacji zostawiając w pomieszczeniu z jednymi drzwiami Gree, Rexa, Panake oraz Mas Amede. Ja broniąc się przed atakiem Obiego musiałem się pozamykać rundę wcześniej ale teraz zauważywszy dogodną sytuację zamknąłem resztę aktywacji przeciwnika w tym pomieszczeniu kończąc grę.

Trzecia gra ze Stormtrooperem grającym Mando była dość wyrównana do puki nie wybiegłem bobą i landspeederem i nie zabiłem wystarczającej liczby pkt później jednak musiałem bronić się przed nagłym zrywem mando i uciekać aby nie stracić commanderów.

Czwarta walka z mistrzem juniorów z Mistrzostw Polski była powiem dziwna. Graliśmy na "pociągach". Rozstawiłem się w jednym a przeciwnik w drugim rogu. Brnąłem swoją stroną wszystkimi figurkami przeciwnik popełnił błąd i zostawił praktycznie niepilnowanego Jaśka D. i Rieekana oraz R2D2 z C3PO czyli praktycznie podstawę swojego składu. Zginęli marnie :P Ja popełniłem 2 błędy nie zauważyłem tego że przeciwnik otworzył ze swojego R7 drzwi (nie zaznaczył kostką o co miałem pretensje :P) i grzmotną w mojego bobe pusha z Luka Hoth. Jednak powolna anihilacja kolejnych figurek została zakończona przez Dantego który pokrzyżował moje plany totalnej destrukcji przeciwnika xD

Z tego miejsca chciałem podziękować Dantemu za transport :] i organizację tych mistrzostwa, jak i całej reszcie za świetną grę i atmosferę.

Darth Ewok 

Wysłany: 2009-12-15, 14:23   

Darth Ewok napisał/a:
Oki to ja zająłem 2 miejsce:):) a oto krótki opisik:

pierwszy pojedynek
Gracz: Raquel
Skład:
Boba fett Mercenary
Luke's Landspeder
Dodonna
Rieeken
Dash Rendar Dashing Scoundrel
Leia (dajaca dod. atak)
Lobot
i chyba tyle

Graliśmy na mapie Muunlist gra ogólnie ciekawa aczkolwiek krótka, w pierwszej rundzie zabiłem przeciwnikowi Landspeeder pozniej zginal boba a w nastepnej rundzie zaryzykowalem, jesli trafil bym wsyztskie 4 ataki zabil bym dasha ale niestety nie trafilem (parszywa 1!!!) i malo brakowalo a Cad Bane bym zginął, naszczescie leia nie trafil i Cad dokonczyl dzielo znisczenie po 30 minutach odnioslem 1 zwyciestwo:):)

Gra 2
Przeciwnik: Raf Larkin(łódz)
- Emperor Plapatine on throne
- Darth Vader Unleashed
- Imperial DIgnitary x3
- Camasi Noble
- Dash Rendar Scoundrel
- Ozzel
- Thrawn (nowy)

Chyba tyle, przeciwnik nie docenił mnie i postawił Palpatine za drzwiami na samym srodku mapy, oczywiscie po otworzeniu drzwi przez overide palpatine zginal juz w pierwszej turze reszta szybko poszla :) i wygrałem 2 gre:)

reszta raportu pozniej

MiKaj 
Geniusz

Allegro nick: mikaj001
Wysłany: 2009-12-15, 16:41   

A więc:

Mó skład:
Cad Bane
Han Solo GH
Dash Rendar RS
Jagged Fel
Leia Skywalker Jedi Knight
General Dodonna
Lobot CLO
R7

1 pojedynek przeciwko Leobraekerowi. Jego skład:

Vader Champion of the sith
Moff Nyna Calixte
Thrawn nowy
Mas Ameda
Keldor BH x7 (chyba tyle)

Dzięki F. Sense Lei nie miałem wiekich trudności, wybijałem mu sukcesywnie Keldorów i wygrałem.

2 pojedynek vs Hackeradyn vel Palladyn. Jego skład:

Maris Brood
Arica
Thrawn
Mas Ameda
Lobot
Amanian Scout
Ozzel
R7
R5
parę mousów i innnych zapychaczy.

Graliśmy na mapie Rancor Pen, rozstawiłem się w moim rogu mapy, ale zbyt daleko wysunąłem Cada, Hackeradyn po przeaktywowaniu mnie podjechał Amanienem, zrobił switcha i Maris Brood zdjęła Cada. To było już praktycznie po grze, próbowałem jeszcze coś zrobić, ale nic nie wskórałem.

3. pojedynek przeciw Patrykowi. Jego skład
Capitan Rex
Obi Jedi General
Clone Commander Gree
R2 Astromech
Panaka
Chancleor Palpatine
Mas Ameda

Graliśmy na Ruined Base. Ja zaczynałem w środku. Wystawił się Obim, więc w drugiej rundzie zaryzykowałem i otworzyłem drzwi żeby do niego postrzelać. Efekt był taki, że na 8 strzałów Cada, Obi przyjął jeden. Natomiast Patryk wykorzystał sytuację i zdjął mi oba overridy. Sytuacja była nieciekawa, bez overrida miałem przechlapane. Ale naszczęście (dla mnie :P) Mój przeciwnik popełnił błąd i nie zamknął jednych drzwi, co wykorzystałem i zdjąłem mu R2. Potem Cad wykończył Rexa, Później padł Obi. W końcu wygrałem nie tracąc już żadnych figurek.

4. pojedynek przeciwko Tyce (sorry jeśli źle odmieniłem) z Łodzi. Jego skład:

Grievous DAC
IG Lancer
BD officer
Wat Tambor nowy
Mar Tuuk
HK-50
pare BD, SBD, Rocket BD, itp

Graliśmy znowu na Rancor Pen. Przeciwnik przeszedł swoimi figurkami na środek mapy, za załom. Podleciałem Cadem na środek i ostrzelałem Grievousa - dostał za 80. Później niestety przegrałem inicjatywę i o mało nie zginął mi Cade - zostało mu 20HP. Cadem dobiłem Grievousa i uciekłem, a Dashem zabiłem Lancera. Potem zostało tylko wybicie dorbnicy. Na szczęście tylko raz wpadły rezerwy z Tambora, kolejna gra wygrana.

Ostatecznie po swissie byłem czwarty i awansowałem dalej.

Wieczorem opiszę półfinał i mecz o trzecie miejsce.

Raf Larkin 

Wysłany: 2009-12-22, 21:59   Relacja i wrażenia

Mój skład to: Vader Unleased, Rash DS, Emperor on Throne i Thrawn głównie.

Więc jak widać mieliśmy gracza w fazie końcowej, nawet byłą szansa na to aby zagrał w finale ale to może sam napisze :)
Ja skończyłem z wynikiem 2-2
Gracze z którymi grałem to:
Gra 1: Kossa jego skład:
Jedi Exile
Vodo-Siosk Baas
2 x Jedi Battlemaster
2 x Mouse Droid
3 x Atarian Ranger.

Wyglądało to niebezpiecznie ale szybko udało się zdjąć Vodo-Siosk Baas'a i kilku attarian dzięki gripowi. Potem miałem inicjatywę i on musiał atakować by gonić wyniki. Starciłem Emperora on throne. Na koniec Jedi exile też padł i było po grze.

Gra 2 darth ewok

Jego skład:
Cade Bane
Thrawn
Mas Ameda
Lobot (pierwszy)
Ozzel
2 roboty z overridem kilka Mouse Droid.

To była totalna klęska, przez to że ustawiłem Emperora w środku planszy. Druga runda i Bane skończyła z Tronem. Potem już miał przewagę aktywacji i robił co chciał. Coś mu załatwiłem ale jeszcze przed czasem straciłem wszystkie jednostki. Sromotna porażka. Po tej grze postanowiłem że nie będę stawił Trona na środku.

Gra 3 Paladyn
Jego skład:
Thraw
Mas Ameda
Lobot ( pierwszy )
Ozzel
Maris Brood
Arica
Gha Naht ( nie wiem czy dobrze napisałem)
13 x Mouse Droid
2 x droid z overridem

Niestety jednak nie posłuchałem siebie i znowu ustawiłem Throne na środku. Tym razem 1 tura i nie było Throna bo mnie prze aktywował i Maris Brood podeszła i powiedziała 4 x 30 i Arica dokończyła. Potem się trochę broniłem i trochę punktów zdobyłem ale bez mocy Emperora Vader nie był już taki niebezpieczny. ( Po tej grze już na pewno nie postawie throna na środku :) )

Gra 4 Nie pamiętam ksywy
Jego skład
Generał Obi-Wan-Kenobi z GaW
Panaka
Mas Ameda
Cancelor Palpatine
Rex

Gra była szybka tym razem nie straciłem Throna ( jak się trzymać strategii to się trzymać strategii bo znowu postawiłem go na środku) i praktycznie Vader wreszcie się mógł wykazać. Raz na turę robił gripa lub throwa. Najbardziej denerwował mnie Rex bo atakował 6 x 20 is się cholera chowała, ale w końcu go dopadłem. Obi-Wan w sumie nie był zagrożeniem bo on nim ciągle uciekał na tym jet paku. Skończyło się że jego wszystkie figurki zostały uduszone przez Vadera.

Na koniec dzięki za grę, nowe doświadczenia i do zobaczenia.

P.S. Czy są może dostępne zdjęcia robione przez Dante?

MiKaj 
Geniusz

Allegro nick: mikaj001
Wysłany: 2009-12-23, 14:02   

To ja może wreszcie napiszę relację z topki.

Półfinał: Grałem znowu z Paladynem, jego skład dwa posty wyżej.

Znowu wygrałem rzut na mapę i graliśmy na Rancor Pen. Szybko przeszedłem całem składem na środek mapy, ustawiają Hana z Disruptivem na początku i czekałem na rozwój sytuacji. Niestety Palladyn wyrzucił rezerwy od Ozzela i wstawił Disciple of Ragnos. Jako że nie mógł podmienić się blisko mnie, robił użytek z Lightingów i Force Pusha. Z powodu braku miejsca byłem rozstawiony ściśle, i Lightingi powodowały spustoszenie. W końcu padł Han, potem wkroczyła Maris Brood i było po grze.

Mecz o trzecie miejsce, przeciwko Gabobartowi:

Jego skład:

Yoda on Kybuck
General Skywalker
Commander Ashoka
Panaka
R2 Astromech
Rodian Trader
Mas Ameda
Lobot stary
4x Tusken Raider

Graliśmy na Rancor Penie. Jako że przeciwnik nie posiadał jednostek strzelających, rozstawiłem się śmiało, nie chowając się. Niedługo później, R2 wyniósł Yobucka, i ten zaszarżował na mnie, ale na początku przeciwnik nie skojarzył że Han ma Disruptuva, więc Yoda zaatakował bez momentuma Hana i Cada, a sam oberwał za 60 z oportunów. Zdołał jednak wyjechać poza zasięg disruptiva i Panaka zamienił go na tuskena. Sztab medyczny w bazie uleczył go do czysta, ja zbierałem gambity i wystrzeliwałem tuscenów próbujących robić to samo. Przeciwnik zdając sobie sprawę z nie ciekawej sytuacji, podbiegł do Dasha Anakinem i walnął za 60. Ale zaraz Dash oddał mu za 80, a Cad go dobił. Później do akcji wkroczył Yoda, zabił mi Dasha, i walnął za kolejne 20 Cada. Sytuacja tak się rozwinęła, że Cadowi zostało 10 HP, Yodzie 100. Uciekłem Cadem, ale Yoda i tak zdołał go dogonić z master speedem. Doszedł do niego i trafiając na dwójkach wyrzucił jeden. Potem Cad zadał mu 80 i Han go dobił.

3 miejsce, wygrałem booster GaW, a w nim Commander Ashoka :-?

Dołączam się do prośby o zdjęcia :-P

kosssa4 

Wysłany: 2009-12-23, 18:03   

To teraz ja :-)

Mój squad:
The Jedi Exile
Vodo-Siosk Baas
Jedi Battlemaster x2
Mouse Droid x3
Atarian Ranger x3
R7 Astromech Droid

Pierwsza gra:
Grałem z Raf Larkinem. Jego squad to Vader, Imperator na Tronie, Dash, Thrawn, Ozzel i aktywacje.
Gre przegrałem przez głupi błąd w pierwszej inicjatywie. Zapomniałem, że postacie bez mocy mogą używać mocy imperatora i policzyłem, że Dygnitarz Imperialny nie dojdzie do drzwi, bo miał 14 pól. Niestety on go podmienił na Vadera, a on rzucił mieczem. Moje straty to mouse droid, 60 dmg w Vodo i jeden zmarnowany punk mocy BM. W drugiej rundzie rzuciłem wszystko co miałem na atak, ale on zasłonił imperatora trzema Dygnitarzami, przeaktywował mnie i dobił Vodo. Po pewnym czasie udało mi się przebić przez środek po trupie Palpiego, ale czas się skończył i przegrałem na punkty. (został mi jeszcze Exile z bodajże 20 hp, BM z pełnym HP, 4 mocami i MoTF (może gdybym miał więcej czasu to on by coś zrobił, ale wątpię) i ginący BM z 10 hp.

Druga gra:
Grałem z Bartkiem (Ewokiem). Jego squad do GG DAC, Nowy droid reperujący do sepków, 2x B3 i X-1.
I w tej grze Vodo mało zrobił. To, że ma laskę zamiast miecza świetlnego bardzo mi przeszkadzało, bo nie niweluje dmg reduction. Moi Jedi szybko wyginęli. Spróbowałem podejść Exilem i zrobić Repulse'a, ale nie wyszło, bo przegrałem inicjatywę i dało mi się we znaki to, że nie ma ona żadnych mocy defensywnych. Przegrałem, bo udało mi się w końcu zdjąć tylko jedną B-3, drugą wyleczył i został mi tylko Vodo, który siekał ją po 10.

Trzecia Gra:

Grałem z Leobreakerem. Grał on znanym mi dobrze squadem Kel Dorów z Vaderem CoTS. Największą wadą tego squadu jest brak jakiejkolwiek kontroli drzwi i próbowałem to wykorzystać. Niestety za każdego zabitego Kel Dora moi Jedi dostawali 40 dmg, a on strzelał do mnie po 30. Skończyło się na tym, że zostały mu 2 Kel Dory. (zabiłem tylko 4), a oddział, który wysłałem na zabicie Commanderów został wystrzelany przez Kel Dory, Thrawna i Moff Nyne :) Może gdybym miał 2,3 overridy to gra potoczyłaby się inaczej.

W czwartej grze miałem baya i skończyłem na ostatnim miejscu.

Wystawiłem bardzo ryzykowny squad Jedi bez żadnych dobrych strzelających jednostek. Nie zagrałem przeciwko żadnym Melee attackerom, więc Vodo się na nic nie zdał. Jedyną szansą byli BM, których było niestety tylko 2. Wygrałem Battle Droida :-D

Tsavong Lah 

Wysłany: 2009-12-24, 10:58   

Sorki, że trochę nie na temat, ale:
kosssa4 napisał/a:
I w tej grze Vodo mało zrobił. To, że ma laskę zamiast miecza świetlnego bardzo mi przeszkadzało
Nie jest czasem tak, że wszystkie postaci mające 20 Dmg i Force rating są traktowane jakby miały Lightsabera? Sugeruję się trochę definicją Lightsaber Duelista.

A relacje fajne. ;-)

Sobota - Tańcz Głupia

kosssa4 

Wysłany: 2009-12-26, 22:08   

Tu masz opisane kto atakuje z lightsabera: :-)
http://www.wizards.com/st...nters_Rules.pdf

DantE 
Administrator
Site Admin

Allegro nick: DantE2
Wysłany: 2009-12-28, 22:05   

1. Paladyn (Kraków)
2. Darth Ewok
3. MiKaj
4. Gabobart (Łódź)
5. Raguel (Kraków)
6. Raf Larkin (Łódź)
7. Luke123
8. Leobreaker
9. Ewok
10. Tyka (Łódź)
11. Patryk Stachewicz
12. Stormtrooper
13. Kossa

Rozpiska gier. Pierwszy gracz zwyciężył w pojedynku.

Runda 1
Luke123 - Stormtrooper
Raf Larkin - Kossa
Darth Ewok - Raguel
Paladyn - Tyka
Patryk Stachewicz - Ewok
MiKaj - Leobreaker

Runda 2
Paladyn - MiKaj
Darth Ewok - Raf Larkin
Gabobart - Luke123
Raguel - Patryk Stachewicz
Ewok - Kossa
Leobreaker - Tyka

Runda 3
Darth Ewok - Gabobart
Paladyn - Raf Larkin
Raguel - Stormtrooper
MiKaj - Patryk Stachewicz
Leobreaker - Kossa
Luke123 - Ewok

Runda 4
Paladyn - Darth Ewok
Gabobart - Leobreaker
Raguel - Luke123
MiKaj - Tyka
Ewok - Stormtrooper
Raf Larkin - Patryk Stachewicz

Półfinały
Paladyn - MiKaj
Darth Ewok - Gabobart

3 miejsce
MiKaj - Gabobart

Finał
Paladyn - Darth Ewok

Składy graczy w kolejności zajętych miejsc.

Paladyn
Mas Amedda
Thrawn (Mitth'raw'nuruodo)
Maris Brood
Arica
Lobot
Gha Nachkt
Admiral Ozzel
R7 Astromech Droid
Amanian Scout
R4 Astromech Droid
Mouse Droid

Darth Ewok
Cade Bane
Amanian Scout
Admiral Ozzel
Juhani
Lobot
Mas Amedda
Moff Nyna Calixte
Mouse Droid
Gran Raider
Ugnaught Demolitionist

MiKaj
Cad Bane
Dash Rendar, Renegade Smuggler
Han Solo, Galactic Hero
General Dodonna
Leia Skywalker Jedi Knight
Lobot, Computer Liaison Officer
Jagged Fel
R7 Astromech Droid

Gabobart
General Skywalker
Yoda on Kybuck
Captain Panaka
Mas Amedda
Commander Ashoka
Lobot
R2-D2 Astromech Droid
Rodian Trader

Raquel
Boba Fett Mercenary
Luke's Landspeder
Princess Leia
General Rieekan
General Dodonna
R2-D2

Raf Larkin
Emperor Plapatine on Throne
Imperial DIgnitary x3
Ugnaught Demolitionist
Darth Vader, Unleashed
Camasi Noble
Admiral Ozzel
Mas Amedda

Luke123
R7 Astromech Droid
Luke Skywalker, Hoth Pilot Unleashed
Elite Rebel Commando
General Crix Madine
Han Solo, Smuggler
Bothan Noble
Princess Leia of Cloud City
Mouse Droid
Human Bodyguard
C-3PO and R2-D2
2-1B
General Dodonna
General Rieekan

Leobraeker
Darth Vader, Champion of the Sith
Moff Nyna Calixte
Mas Ameda
Keldor Bounty Hunter x6
Amanin Scout

Ewok
B3 Ultra Battle Droid x2
A4-Series Lab Droid
General Grievous, Droid Army Commander
Battle Droid Officer
X-1 Viper Droid
R7 Astromech Droid

Tyka
Wat Tambor, Techno Union Foreman
General Grievous, Droid Army Commander
Captain Mar Tuuk
Gha Nachkt
IG Lancer Droid
HK-50 Assassin Droid
Battle Droid Officer
R7 Astromech Droid
Battle Droid

Patryk Stachewicz
R2-D2 Astromech Droid
Clone Commander Gree
Mas Amedda
Captain Panaka
Obi-Wan Kenobi Jedi General
Capitan Rex
Supreme Chancellor Palpatine

Stormtrooper
Boba Fett Mercenary Commander
Mandalorian Quartermaster
Mandalorian Captain
Mandalorian Scout x4
Aqualish Technician
R7 Astromech Droid

Kossa4
The Jedi Exile
Vodo-Siosk Baas
Jedi Battlemaster x2
Mouse Droid x3
Atarian Ranger x3
R7 Astromech Droid

Galeria zdjęć z turnieju

bbartolus 

Wysłany: 2009-12-29, 21:45   

no i jak zawsze pewnie paladyn wszystkich przeaktywowywal to juz swietosc

Szukam Mouse Droid, Rodian Brute, Ewok, Ugnaucht Demolitionist.

Mój sklepik: http://www.dante.xon.pl/s...opic.php?t=1804

Darth Ewok 

Wysłany: 2009-12-31, 10:49   

Powiem Ci ze ostatni pojedynek jaki grałem z paladynem był ciekawy, jego ilosc aktywacji wcale nie byla wtedy taka straszna (nie to co w pierwszej w grze) byl koniec czasu a jego amanin byl wystawiony trafialem amanina thrawem na 3 i wtedy schodził i wygrał bym na pkt, niestety rzuciłem 2:P:P:P

kosssa4 

Wysłany: 2009-12-31, 11:17   

Trafiałeś na 4 i rzuciłeś 3 :-) Gdybyś grał starym Thrawnem to byś wygrał!

bastekkk 
Lord ShaOlin

Wysłany: 2009-12-31, 11:17   

Gdyby grał starym thrawnem to by miał więcej pktów i grałby bez oportunista ;p

Tsavong Lah 

Wysłany: 2009-12-31, 13:51   

Darth Ewok napisał/a:
Powiem Ci ze ostatni pojedynek jaki grałem z paladynem był ciekawy, jego ilosc aktywacji wcale nie byla wtedy taka straszna (nie to co w pierwszej w grze) byl koniec czasu a jego amanin byl wystawiony trafialem amanina thrawem na 3 i wtedy schodził i wygrał bym na pkt, niestety rzuciłem 2:P:P:P

Paladyn farciarz, a nie powiedział nam, że o mało co przegrał, dobrze wiedzieć ;-) .

Aczkolwiek muszę powiedzieć, że dziwię się Mikajowi, że nie wygrał z Paladynem, sam gram niemalże identycznym składem i jestem przekonany, że nawet aktywacje w takim układzie by Paladynowi nie pomogły.

Sobota - Tańcz Głupia

Odpowiedz do tematu