Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
ForceFCCG

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: NaVaR
2009-03-26, 14:26
Zamykanie postów/ czytanie...
Autor Wiadomość
Bodziak 

Allegro nick: dreamwords
Wysłany: 2009-03-25, 20:46   Zamykanie postów/ czytanie...

Założyłem ten post tymczasowo, do rozmowy na temat bardzo rzadko spotykanej na tym forum umiejętności czytania... Nie pomyliłem się. Nie chodzi mi tu o czytanie "ze zrozumieniem" tylko o czytanie...

Chciałbym serdecznie pogratulować wszystkim niedorozwojom z forum, wszystkim numerkom i wszystkim darthom (prawie wszystkim) zamknięcia tematów Chwalipięta Najlepsza wymiana. Fakt, że tematy zostały zamknięta (w tym jeden 2 posty po mojej uwadze) świadczy, że umiejętność czytania została przez was perfekcyjnie nie opanowana... Fakt ten świadzczy moim zdaniem o tym, że nie dorośliście do forów...

Jak zobaczyłem, że został zamknięty temat "Najlepsza wymiana :)" uznałem, że forum totalnie zeszło na psy... Na forum są osoby, które potrafią nabić 10 postów w jednym temacie w przeciągu 30 minut, z czego żaden nie jest na temat. Dla mnie świadczy to, że osoba taka nie dorosła do wypowiadania się na takich stronach.

Moim zdaniem powinno zostać zrobione drugie forum. Jedno, w którym się założy tematy typu "Chwalipięta. (tutaj chwalcie się każdym C jaki zdobyliści, ale pojedyńczo)" i będzie to forum do lat 13 i forum od lat 14- normalne...

Proszę o nie zamykanie tego tematu (przynajmniej przez jakiś czas), ponieważ nawet jeżeli nie jest on związany z minisami uważam, że jest związany z forum i należy o tym porozmawiać. Kiedy pare osób powie co o tym sądzi temat skasuję lub poprosze o zamknięcie.

Matitak 
Exar's apperatince

Wysłany: 2009-03-25, 21:51   

Bodziak, tu nie chodzi tylklo o wiek. (Bez obrazy Dexter, ale dostałeś naprawdę dużo warnów), ale właśnie on ma 16 lat, a taki Kossa4 nie wiem, czy dostał warna, ale jeżeli już to bardzo mało. Sam się Bodziak przenieś jak to Ci coś nie pasuje. Załóż sobie taki forum "dla n00bów". W końcu tak się na tym znasz, no nie?

http://change.menelgame.pl/change_please/7247806/ <- wystarczy kliknąć

simo 

Wysłany: 2009-03-25, 21:55   

zgadzam sie z matitakiem, tu nie chodzi o wiek, są i dość uciążliwi użytkownicy po 14 roku życia.

shagy 

Wysłany: 2009-03-25, 22:00   

ja mam 14 lat i nie wiem czy jestem uciążliwy piszę najwyżej jeden post dziennie i na temat staram się nie pisać jakiś głupot i spamować a co do bodziaka to sobie załóż forum dla PROfesjonalistów jeżeli to jest dla ciebie "głupie"

-że co?
-pomidor

durge 

Wysłany: 2009-03-25, 22:03   

Też się z tym zgodzę. Nie wszyscy w wieku 12-13 lat są tacy sami. Niektórzy potrafią czytać ze zrozumieniem ,ale czasami zdarzają się tacy noobowie jak Darth Vader czy Darth Wurst to nie oznacza ,że wszyscy są tacy sami. Zdarzają się gorsi po 14 roku życia.

Jakub_Dexter 
Berserker!

Wysłany: 2009-03-25, 22:17   

Matiak, już nie dostaje warnów , halo! xD
po drugie to chciałbym przyznać wam racje ;)

bastekkk 
Lord ShaOlin

Wysłany: 2009-03-25, 22:23   

/\ Te osoby mają racje, nie da sie im zaprzeczyć tego. A a bariera 14 lat to chyba dlatego jest, bo Bodziak sam ma niewiele ponad ;p . Wyżej wspomniany Dexter jest ponad tą granice czyli nic nie robi ? Jak to mawia naczelny błazen onetu: bes sęsu. Administracja powinna karać spamerów a nie zamykać tematy.
A no i tak dochodząc do wniosku, skoro jest sobie ten temat Chwalipięta/Najlepsza wymiana a osoba która uważa go za głupi/zbędny to niech tam nie wchodzi a na ilość postów nikt nie patrzy. Więc dopóki nie wychodzą poza te tematy to niech se tam piszą ile chcą.

Cytat:
Matiak, już nie dostaje warnów , halo! xD

No ale wiesz, zawsze można to zmienić to zależy od twojego postępowania ;p.

Na jednym forum widziałem nawet specjalny dział i tam można było sobie poprzeklinać, poobrażać kogo sie chce ;p. Ale wprowadzanie takiego działu tutaj to był by błąd ;p . <- taka "ciekawostka xD

I prośba do administracji o przeniesiena tematu do działu "o forum". Tam ten temat będzie pasował.

darth wurst 

Wysłany: 2009-03-25, 22:28   

po pierwsze, BODZIAK, nie jestem noobkiem, który nabija sobie 10 postów w jednym temacie to raz. w temacie chwalipeta/najlepsza wymiana odzywałem się raz na kilka dni i tylko jeśli miałem co powiedzieć (jeśli miałem nowe r i vr) wię c wypraszam sobie uogólnianie "wszystcy darthowie"
elo pięć

Jakub_Dexter 
Berserker!

Wysłany: 2009-03-25, 22:31   

zaś o mnie xD porawiłem sie nie widać? xD
tydzień niewchodzenia byl dla mnie męczarnią ;(
kocham sw, swminis... ;P
pozatym jutro będę miał czyściutkie KONTO! ha ;P będę pisał post a po lewej stronie nie będzie żadnego czerwonego paska ;)

Raquel 
Sith Lord

Wysłany: 2009-03-25, 23:04   

darth wurst napisał/a:
po pierwsze, BODZIAK, nie jestem noobkiem, który nabija sobie 10 postów w jednym temacie to raz. w temacie chwalipeta/najlepsza wymiana odzywałem się raz na kilka dni i tylko jeśli miałem co powiedzieć (jeśli miałem nowe r i vr) wię c wypraszam sobie uogólnianie "wszystcy darthowie"
elo pięć

To może powiesz mi że te dwa posty w jeden dzień z czego jeden to zupełny offtop ? Zwłaszcza to że kupiłeś malaka na allegro za 50zł (nieźle ktoś się obłowił - to raz - a dwa iż kupno figurki to chyba nie wymiana)

Wszystko zaczęło się od strony 8 gdzie wpadła garść dzieci i zrobiła regularny front koleżeński a dalej się potoczyło, pytania (czy dobra wymiana czy mogę tak dać -.-) i głupie odpowiedzi.

Bodziak dobrze napisał brak umiejętności czytania co ktoś napisał oraz to że pisze się w temacie nie to co trzeba bo kolega napisał coś głupiego to ja muszę odpisać - a co mi tam że odpowiedź będzie nie na temat , nie będę gorszy -

LUDZIE JAK CHCECIE BU**EL ROBIĆ TO W DOMU W SWOIM POKOJU ALBO NA TYM FORUM KTÓRE TAM KTOŚ ZROBIŁ I SIĘ NIM NIE ZAJMUJE !

Nie umiecie się zachować ? Nie korzystajcie z neta - forów internetowych - bawcie się w piaskownicy.

Co do bariery wieku - niepotrzebna zupełnie - jest jeden w wieku 13 lat i bardziej dojrzały niż taki 15 czy 17 latek ... Wystarczy zmienić ilość warnów na bana na pisanie + ostrzejsze karanie offtopa i będzie pozamiatane.

hackeradyn 

Wysłany: 2009-03-26, 00:13   

Moim skromnym zdaniem Najlepsza wymiana nie tylko powinien zostac zamkniety, ale w ogole nie powinien byl sie pojawic. Co to za temat na forum, na ktorym kolesie chwala sie jak zleszczyli dzieci.

Chocby ze wzgledow prawnych Dante nie powinien byl go tolerowac. A dotego pamietajcie, ze umowy zawierane z nieletnimi sa na mocy prawa niewazne. Gdyby jakis rodzic przeczytal to co wypisywaliscie w tym temacie i zglosil na policje musielibyscie oddac wszystkie wyleszczone figurki.

Chyba lepiej, ze go tu nie ma czyz nie?

Raquel 
Sith Lord

Wysłany: 2009-03-26, 00:30   

hackeradyn napisał/a:

Chocby ze wzgledow prawnych Dante nie powinien byl go tolerowac. A dotego pamietajcie, ze umowy zawierane z nieletnimi sa na mocy prawa niewazne. Gdyby jakis rodzic przeczytal to co wypisywaliscie w tym temacie i zglosil na policje musielibyscie oddac wszystkie wyleszczone figurki.

Boże skąd ty bierzesz takie durnoty bo chyba nie z życia - umowa ustna to co innego niż pisemna która nie może być zawierana z nieletnim. Ok rodzic zgłasza na policję i co taki policjant zrobi ? To nawet nie podpada pod paragraf :/ a prokurator ? Nawet jeżeli by ktoś coś zgłosił - mała szkodliwość czynu - powie ci abyś lepiej dziecka pilnował i sprawdzał z kim się zadaje.

Ok to zgłaszajmy wymiany w Magicu (bo na 100% nie wszyscy gracze są pełnoletni) i innych karciankach w LotR'ze i innych grach bo tam też wymieniają się nie letni i o zgrozo z nie letnimi ... O_o

Dla mnie temat powinien zostać ale w innej formie - jak chcesz się zapytać czy opłaca ci się dana wymiana - po za tym z tego co pamiętam do da się zrobić tak aby posty z tematu Różne nie podbijały liczby postów które się posiada. To by ukróciło wszelkie nabijanie postów :)

To może tak :

1) Czy jesteś za całkowitym usunięciem tamtych dwóch tematów i wrzuceniem tylko tematu dla osób które chciały by się dowiedzieć czy opłacalna jest dla nich dana wymiana.

2) Czy jesteś za wprowadzeniem braku naliczania postów w dziale "Różne"

Jako że ten temat będzie i tak później wywalony wpisujcie "TAK" lub "NIE" z nr punktów- oraz jakiś komentarz dlaczego - administrację proszę o rozważenie możliwości wprowadzenia podanych zmian po tym jak się ludność wypowie

hackeradyn 

Wysłany: 2009-03-26, 02:17   

Raquel,

Cytat:
Boże skąd ty bierzesz takie durnoty bo chyba nie z życia - umowa ustna to co innego niż pisemna która nie może być zawierana z nieletnim.

Nie zapominaj Raquel ze skonczylem prawo na UJ :D Umowa ustna jest tak samo wiazaca jak pisemna.

Prosty przyklad. Idziesz do sklepu w celu zakupu 2 bulek. Kupujesz prawa majatkowe do owych bulek (a nie bulki :mrgreen: ). Zawierasz tym samym ze sprzedawca umowe kupna-sprzedarzy. Nie ma papierkow (no moze paragon, ale to w koncu nie to samo co umowa), ale zapewniam Cie ze jest wiazaca. I nawet nie jest ustna. Jedynie domniemywa sie, ze zostala zawarta.

Leszczenie nie jest zglaszane bo wiecej zachodu z tym niz pozytku. Zwykle wartosc zleszczonych kart/figurek nie przekracza 200 zl i sprawa zostalaby umorzona ze wzgledu na niska spolecznie szkodliwosc czynu. Ale jezeli jakis rodzic sie uprze to moze ostro uprzykrzyc zycie leszczycielowi. Przekonalo sie o tym kilka lat temu w Krakowie kilka osob.

darth wurst 

Wysłany: 2009-03-26, 07:34   

hmmmmm,
Raquel,
jeśli chodzi o punkt 1 to się zgadzam
z drugim tak samo.
ok, raz mi sie zdarzylo, zeby napisac 2 posty w jeden dzien, ale nie chwalilem sie C i U.
Dziekuje i zycze milego dani :D

sŁawek 
Caedus jest brzydki!

Wysłany: 2009-03-26, 09:05   

A mnie wpienia jedna rzecz - odpowiedzialność grupowa. Czemu reszta użytkowników ma cierpieć przez jakiegoś bezmózga nieumiejącego czytać? Zamiast zajmować się idiotycznymi ostrzeżeniami za dział handlowy administracja powinna zająć się spamerami... Co, może my takiego n00ba ustnie mamy przekonać żeby nie pisał głupot? Na pewno posłucha, po czym założy drugie konto i znowu zabawa ''bo ja hcem miedź wiencej postuf nisz admin ehehehhehe". Jestem zarejestrowany na paru forach o tematyce podobnej (star wars) i gdy ktoś podpadnie chociażby idiotycznym zdaniem, offtopem - od razu warny lecą.
Równie bardzo wkurzają mnie te ''funiaste pogadushki koleguf ze sql heheheheh" gdzie grupka radosnych i rozśpiewanych chłopczyków rozmawia sobie jak to "Marianek się z Władziem pokłócili bo Marianek zabiera mu cale imperium żeby tamten nie miał". Reszta forum nie rozumie o co im chodzi, a oni płaczą do siebie nawzajem śmiecąc.

Forum o przedziałach wiekowych raczej nic nie zmieni, zarejestruje się taki 10 latek drugi raz i wpisze niepoprawne dane i co? Nic to nie da, zamiast tego na forum wprowadziłbym system kartek - każdy użytkownik może komuś wręczyć kartkę z SENSOWNYM uzasadnieniem, cała ta notka leci do administracji, a oni to rozpatrują. W końcu nie każdy idiotyczny post może zostać wyłapany przez admina gdy ten przeszukuje forum.

Cytat:
Nie umiecie się zachować ? Nie korzystajcie z neta - forów internetowych - bawcie się w piaskownicy.

Pozdrawiam
sŁawek
(żeby nie było - rocznikowo mam 14 lat, a urodziny za parenaście dni...)

Odpowiedz do tematu