Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
ForceFCCG

Poprzedni temat «» Następny temat
Filmy, książki, gry... Co polecacie?
Autor Wiadomość
Fixer 

Wysłany: 2009-01-28, 16:00   Filmy, książki, gry... Co polecacie?

Obejrzałeś jakiś fajny film, zagrałeś w jakąś extra grę, przeczytałeś jakąś wyśmienitą książkę. Poleć to, co ci się podoba innym.

Filmy warte według mnie polecenia:
- Oczywiście saga SW
- Alien (wszystkie części)
- Władca Pierścieni (trylogia)
- Pojutrze
- K-pax
- Zagubiony pokój (serial)
- W Stronę Słońca
- Mroczny Rycerz

Gry, w które warto zagrać:
- tFU
- Fahrenheit

dyndo sydius 

Wysłany: 2009-01-28, 16:10   

serial LOST
gra Mafia, LotR Bitwa o Śródziemie
film Piraci z Karaibów
to tak na szybkiego

Dawny nick - jacosjacos

Sinus 
Bounty Hunter

Wysłany: 2009-01-28, 16:20   

polecam gre, starą bo starą ale na Xboxa wyszła niedawno nowa części
Fable: Zapomniane opowieści - ta gra uzależnia, naprawdę, przeszedłem ją 3 razy i nadal czasami sobie pogrywam

i słyszałem że lepsze od jedynki i ciekawsze jest Fable II, ale na pewno na razie jest tylko na Xboxa 360, za mniej więcej rok będzie wersja na PC, niestety nie miałem okazji zagrać.

Polecam też anime Naruto, naprawdę wbrew pierwszym odruchom bardzo fajne, a jak się spodoba to karcianke Shonen Jump's Naruto collectible Card Game (czy jakoś tak xD), z filmów to oprócz tych które zostały podane polecam też Świętych z Bostonu, oraz serial który czasami puszczają na TVP 2 i AXN, dr. House.

,,Now release your anger." Darth Vader

http://demotywatory.pl/915/BOBA-FETT

Moj sklepik: http://www.dante.xon.pl/s...c.php?p=285#285
Pozdro Gość

Exar-Kuna 
Mistrz PL SWM 09'

Wysłany: 2009-01-28, 21:04   

Polecam:

*Filmy:
The Fifth Elemtent(Piąty Element)-oglądałem go z 50-60 razy i dalej moge :-) Piękna Mila Jovovich i Bruce Willis tworzą wyśmienity Duet.

K-PaxGra aktorska wyśmienita, konwencja też ciekawa.

Akumulator 1- czeski humor mnie rozwala :-D Taki pomysł mógł zrodzić się tylko w umyśle Czecha.

*Gry:
The Morrowind(chyba jakaś część Elder Scrollsów czy cuś takiego)-Moim zdaniem gra przegania Gothica. Multum questów pobocznych gigantyczny świat sprawiają, iż jest moą ulubioną grą tego typu.

Neverwinter Nights-Ciekawa gra, dużo opcji, osadzona w śwecie dungeons and dragons(D&D). Co tu dużo gadać... tysiące sposobów na rozdudowanie postaci, i sporo pobocznych wątków. Gra wyśmienita dla znawców tematu.

Ice Wind Dale(I i II)-Jak wyżej tylko trochę mniej rozbudowana, aczkolwiek dorównuje NWN. Gra sporo starsza od w/w.

Diablo II-Nic dodać, nic ująć.

Quake III-Dobra gra ażeby sobie odreagować :mrgreen:

*Książki(Ja może do moli książkowych nie należę, ale gusta swoje mam i jeden autor dokładnie w nie trafił- A. Zemiański)
Achaja-Polecam. Dobra lektura, nawet do poduszki ;-)

bastekkk 
Lord ShaOlin

Wysłany: 2009-01-28, 22:06   

Exar-Kuna napisał/a:
The Fifth Elemtent(Piąty Element)

Widziałem tylko reklame w TV ale skoro polecasz ;p
Exar-Kuna napisał/a:
K-Pax

Oglądałem, miażdżący film

z gier polece assassin's creed rozbudowane możliwości a grafika jest na najwyższym poziomie

Mateusz 

Allegro nick: mateo_3636
Wysłany: 2009-01-29, 00:25   

Cytat:
z gier polece assassin's creed rozbudowane możliwości a grafika jest na najwyższym poziomie
? Rozbudowane możliwości? W tym sensie, że 90% gry to powielanie tego samego schematu?

Z książek:

Rok 1984, Orwell- Znakomita analiza tego, do czego doprowadzić może odejście od tradycyjnych wartości.

O demokracji w Ameryce, Toucqueville- Przenikliwa i ponadczasowa(?) próba opisu społeczeństwa i polityki w państwach demokratycznych.

Metafizyka, Arystoteles- O tym jak w świecie nieskończonej liczby szczegółów i detali znaleźć fundamentalne zasady rządzące światem.

Akademia Pana Kleksa, Brzechwa- wyobraźnia autora nie zna granic.

Gry:

Mount n Blade- XI wiek + b. przyjemna siekanina na niemałych polach bitewnych.

Exar-Kuna 
Mistrz PL SWM 09'

Wysłany: 2009-01-29, 01:53   

Mateusz napisał/a:
Rok 1984, Orwell

Po pierwszym przeczytaniu tej książki złapałem tygodniowego doła... Jednakowoż Orwell świetnie przewidział(?), wyprzedził swoje czasy.

Sajek 

Wysłany: 2009-01-29, 10:27   

Kuna:
Cytat:
The Morrowind(chyba jakaś część Elder Scrollsów czy cuś takiego)

Trzecia :)

Roku 1984 jeszcze nie przeczytałem, doszedłem do strony.. siodmej i musiałem się wziąć za coś innego. Natomiast czytałem Folwark Zwierzęcy, choć zapewne o wiele bardziej dziecinny i mniej dosadny od roku 1984, i tak wywarł na mnie wrażenie.

A to moje typy:

Filmy:

Gladiator - nic głębokiego, jednak nie wiadomo czemu ten film strasznie przypadł mi do gustu. :mrgreen: Świetna muzyka.

Szeregowiec Ryan - wojenny film Spielberga, więcej nie trzeba mowić :-)

Kompania Braci (band of brothers - tym razem serial wojenny, ktorego produkcją zajmował się Spielberg ;-) . Po prostu miodzio. Ukazuje wojnę w sposob, jakiego jeszcze nie widziałem, poza tym z wielu rożnych perspektyw - jeden odcinek poświęcony jest sanitariuszowi, jeden bojaźliwemu żołnierzowi, jeden pewnemu oficerowi itp. Serial ma 10 odcinkow po około 1h, jest na YouTube.

Parszywa dwunastka - film dość już stary, ale i tak widziałem go parę razy.

wszystkie części Ocean's (Eleven, Twelve i Thirteen) - Filmy o tym jak kilku gości przygotowuje wielkie rabunki. Film świetny dlatego, że bardzo ciężko przewidzieć, co się stanie, wydaje Ci sie, że ich rozgryzłeś, a oni i tak Cię zaskoczą.

Gry:

PES od 4 do 2009 - Najbardziej polecam część 6. Symulator piłki nożnej. Jeżeli grasz na dwie osoby, jedna na padzie, druga na klawiaturze, nigdy się nie znudzi ;-) Dla przykładu ja gram w to z kolegą już... 5 lat. (nie w tą samą, w kolejne odsłony)

Liero - suuuuper gra na 2 osoby, strasznie wciągająca, no i darmowa.

Company of Heroes - gra wojenna stworzona przez tworcow WH40k: Dawn of War. W dwoch aspektach podobna: żołnierze tworzeni są w oddziałach i zajmujemy rożne punkty, aby mieć surowce. (Ci, co znają DoW będą wiedzieć, o co chodzi)

Assassin's Creed - Bajeczna grafika, gra bardzo nowatorska, jednak mi szybko się znudziła, bo opiera sie na 'pojdz, zabij, wroc'. Mimo wszystko warta obczajenia.

Full Spectrum Warrior - gra w ktrorej sterujemy 2 czteroosobowymi drużynami, Alpha i Bravo. Akcja dzieje się w wymyślonym państwie Zekistan. Musimy koordynować prace dwoch grup, aby osiągnąć cel, nieponosząc strat.

Counter Strike: - co to jest, każdy wie. Albo kochasz, albo nienawidzisz. :-D Ja jestem z tych, co się wkręcili i gorąco polecam. Obecnie gram w Condition Zero.

Gry na XBox (+360):

Gears of War - kiedyś grafika mnie powaliła, jednak gra ma już chyba ze dwa lata i inne gry ją dogoniły. Nie grałem kampanii sam, tylko z kolegą, cacuszko. Przeszliśmy 7 razy. W GoW 2 dochodzą boty, dzięki czemu nie musimy grać kampanii nie mając XBoX live. Dzisiaj wyprbuję :-D

Halo - odsłona pierwsza. Najbardziej mi się spodobała. Jest bardzo dynamiczna, fabuła w sumie całkiem fajna jak na strzelaninę.[/b]

x] x] x]

Chłopacy cie dojadą!

Fixer 

Wysłany: 2009-01-29, 14:42   

Małe uzupełninie:

Filmy warte według mnie polecenia:
- Oczywiście saga SW (Tego nie trzeba wyjaśniać)
- Alien - wszystkie części (To jest klasyka filmowa, którą chyba każdy powinien znać)
- Alien vs. Predator (Dobre wznowienie starych filmów z Alienem)
- Władca Pierścieni - trylogia (Ogólnie dobre filmy)
- Pojutrze (To jest jedyny dobry film katastroficzny, jaki widziałem)
- K-pax (Bardzo dobry film psychologiczny z dość zaskakującym zakończeniem)
- Zagubiony pokój - serial (Bardzo dobry pomysł na serial - dobrze, że ma tylko 3 odcinki, bo nie jest wszystkie wątki trzymają się kupy i nie ma lania wody)
- W Stronę Słońca (Bardzo dobry film Sci-Fi)
- Mroczny Rycerz (Bardzo dobrze się ogląda ten film i muszę powiedzieć, że to prawda, że lepszy w tym filmie była postać Joker, niż Batmana)
- Alvin i Wiewiórki (Co prawda bajka, ale fajnie mi się ją oglądało)
- Indiana Jones (To nie prawda, że ta część jest gorsza od innych, lecz jak to jedna osoba powiedziała: ten film jest za młody, lecz za 30 lat będzie tak popularny jak inne z tej serii)
- Ja robot (Kiedyś to mogłem kilka razy dziennie oglądać :D)
- Serial Gwiezdne Wrota, bez sezonu Atlantydy (Dobry serial)

Gry, w które warto zagrać:
- tFU (Chodzi tu oczywiście o wersję na PS3, lub XBoxa 360, bo na tych konsolach, ta gra jest świetna)
- Fahrenheit (Gra ze świetną fabułą. Nadawała by się ona na nakręcenie filmu. To jest najlepsza gra, w jaką kiedykolwiek grałem)
- Area 51 (Dobra strzelanka, w której jest równie dobra fabuła)

Radekk 

Wysłany: 2009-01-29, 17:19   

Ja polecam

-Kelly's Heroes - -Komedia osadzona w realiach drugiej wojny światowej (u nas film nosi nazwę Złoto dla Zuchwałych i jest puszczany na TCM o godzinie 21 czasami) rola główna Clint Eastwood obok niego , Telly Savalas , Donald Sutherland(syna tego kolesia możemy posłuchać jako sierżanta Roebucka w CoD 5) i historia o napadzie na bank we francji za niemieckimi liniami
- oczywiśce Saving Private Ryan
- The band of brothers (kompania braci)
-Wróg u bram
i może jeszcze
-Predator-tylko część pierwsza ze Schwarzeneggerem !
-Naturalnie saga SW
z gier
-Devil May Cry 4 - Wspaniała animacja , przystępna cena , genialne sceny walk , urocza fabuła (nie spodoba się ...tfu...każualom :P)
-World of Warcraft - za wszystko oprócz abonamentu :P
-Call of Duty World at War (na PC)- Nowa częśc legenarnego CoD nowy teatr wojenny czyli pacyfik oraz Gary Oldman i Kiefer Sutherland(syn donalda) w obsadzie mówi samo przez się .
-Star Wars Republic Commando
-Star Wars Empire at War
-Star Wars The knights of the old republic- 3 powyższe za to że maja nalepkę star wars :D
-Assasin's Creed - Za całokształ
-Hellgate London . - Za ciekawy pomysł pierwsze MMO NIE fantasy
-Baldurs Gate
-i ogólnie wszystko czego tknął Bioware (genialana fabuła , system DnD , wspaniałe postacie itp)

zoltrix 

Wysłany: 2009-02-16, 23:07   

Gry, które polecam:
-Jade Empire-mimo uproszczonych mechanizmów RPG gra jest godna polecenia. Świetna fabuła, dźwięk i grafika stojące na wysokim poziomie i nietypowy, bardzo ciekawy świat gry.
-KOTOR, Mass Effect- Porządne gry RPG godne polecenia, lecz nie zdołały mnie przyciągnąć na długi czas. W sumie sam nie wiem dlaczego.
-Seria Heroes of Might and Magic-po prostu najlepsze (moim zdaniem) turowe gry strategiczne. Wprawdzie tryb single nie jest spełnieniem marzeń ale tryb Multiplayer Hot Seat w pełni to wynagradza.
-Wiedźmin- Wspaniale przedstawiony świat znany z prozy Spakowskiego, której jestem wielkim fanem. Niesamowita fabuła obfitująca w niespodziewane zwroty akcji, świetny system walk, wspaniała grafika i dźwięk, genialne dialogi z ciętymi ripostami. W sposób wzorowy przedstawiono tu dwuznaczny i brutalny świat znany z książek. Moim zdaniem najlepsze RPG jakie dotąd wyszło. I myślę, że pobić tą produkcje może tylko Wiedźmin 2.
-Assasin's Creed, Prince of Persia- Kredo asasyna i najnowsza część przygód księcia to najlepsze pośród gier akcji. Ubisoft wzbił się na szczyt swoich możliwości. Stworzył ciekawy świat, interesujących bohaterów, świetną fabułę. Produkcje są niesamowicie grywalne a to co bohaterowie wykonują na ekranie (szczególnie w PoP) wbija w fotel. Gry te- moim zdaniem- definiują zwrot ,,gra nowej generacji''.
-Warcraft III + dodatek- ciekawy świat, dobry balans armii i epicka fabuła. Jeśli miałbym wskazać grę strategiczną z najciekawszą fabuła i najlepszym trybem single to bez wątpienia byłby nią Warcraft II.
-Dawn Of War + Winter Assault- Moim zdnaiem najlepsza-pod względem mechanizmów- gra strategiczna. Szybka, dynamiczna o świetnym udźwiękowieniu. Jedynie tryb Single jest ubogi, choć fabuła może wciągnąć. Idealnie odwzorowane 41 milenium z gry figurkowej Warhammer 40k. Pierwszy dodatek jest jeszcze lepszy niż podstawka. Za to 2 następne... cóż mi nie podeszły absolutnie do gustu więc wolę się o nich nie wypowiadać...
-Age Of Conan- Genialna i moim zdaniem absolutnie najlepsza gra MMO. Bije na głowę bajkową produkcję blizzarda (WoW) i wszystkie tytuły Areny Netu (Guild Wars, Lineage). Niesamowity i nietypowy świat, spektrakularne walki, niesamowity dźwięk i grafika, i...(uwaga!) dobra fabuła! Jak miło zagrać w coś co nie ogranicza się do ,, zabij 10 wilków a dostaniesz mieczyk''. Tu gracz ma wrażenie, że nie jest jednym z wielu, a kimś wyjątkowym, biorącym udział w jakiejś ważnej misji... Do tego pierwsza gra MMO w pełni po polsku, z lektorami, i bardzo niskim abonamentem. Jedynie 29.90 za miesiąc!

Filmy:
-Władca Pieścieni Trylogia- po prostu dobre filmy.
-300- Mój ulubiony film. Wprawdzie fabuła jakaś bardzo głeboka nie jest, ale te sceny walki, ta muzyka, ten klimat...ah... Po prostu to trzeba zobaczyć. Niesamowicie nowatorskie podejście do tematu. Nie da się tego opisać. To po prostu jest film który trzeba obejrzeć, a napewno nie będziecie zawiedzeni. Mógłbym się nad nim zachwycać w nieskończoność.
-Labirynt Fauna- Świetna fabuła, dobre efekty specjalne, przygnębiający klimat. Ten film ma w sobie to 'coś' i napewno będziecie go dłuuugo pamiętać.
-Gladiator- W sumie nie wiem co mnie tu zauroczyło, ale ogląda się bardzo przyjemnie.
-Star Wars- Tu chyba nie muszę się rozpisywać :P
-Matrix Trylogia- dobra fabuła, niesamowite efekty specjalne.

''and remeber: after nightfall new day always comes''

Stormtrooper 
na Bastionie-Kueller

Allegro nick: michmat_2006
Wysłany: 2009-02-17, 17:05   

Co mogę polecić:
-Star Wars ;)
-Sapkowski i jego trylogia husycka
-Pratchet i jego wszystkie książki
-Warhammer jako literatura. Mnóstwo fajnych książek.
-David Gemmel i jego trylogia "Troja"
-film i komiks "300"- majstersztyki
-film "dzień w którym zatrzymała się ziemia"
:-P

Lord Nekhrantus 

Wysłany: 2009-02-17, 18:02   

To co ja mogę polecić z książek to wszystko co napisał Andrzej Ziemiański (Achaja, Toy Wars, Breslau Forever...). Z filmów (moje ulubione) to Szkoła Rocka, Blues Brothers i 300.

Mateusz 

Allegro nick: mateo_3636
Wysłany: 2009-02-17, 18:22   

Cytat:
-Wiedźmin- Wspaniale przedstawiony świat znany z prozy Spakowskiego, której jestem wielkim fanem. Niesamowita fabuła obfitująca w niespodziewane zwroty akcji, świetny system walk, wspaniała grafika i dźwięk, genialne dialogi z ciętymi ripostami. W sposób wzorowy przedstawiono tu dwuznaczny i brutalny świat znany z książek. Moim zdaniem najlepsze RPG jakie dotąd wyszło. I myślę, że pobić tą produkcje może tylko Wiedźmin 2.

hmmm...

Fabuła jest moim zdaniem fajna, ale żeby od razu niesamowita?

System walk polega na mechanicznym klikaniu na wrogu.

Ta "wspaniała grafika" jest tak wspaniała, że na mocnych kompach malutkie lokacje potrafią się ładować minutę. Na szczęście najnowszy patch trochę to zmienił.

Dialogi- gorsze niż w książce. A i te książkowe chyba genialne nie były...

Dwuznaczny świat? Pomijając wiedźmę, wilkołaka i wiewiórki to gdzie ta dwuznaczność w grze?

Mnie zawiodły te "wyboru rzutujące na przyszłe wydarzenia" o których mówili twórcy.

Natomiast Kotorom i Mass Effectowi wystawił bym taką recenzję jak Ty Wiedźminowi :)

Film "300" mnie trochę zawiódł, ponieważ ze Spartą ma niewiele wspólnego...

Lord Nekhrantus 

Wysłany: 2009-02-17, 18:55   

No właśnie, Mateusz. Zoltrix opisał to w sposób wychwalające nade wszystko, bo po prostu uwielbia świat Sapkowiskiego (tak sądzę). I nawet gdyby gra była beznadziejna to i tak by mu się podobała. Ja np. jak byłem mały uwielbiałem serial Cobra 11 - wydział śledczy (czy coś takiego :-P ). I potem kupiłem sobie grę. Mnie się ona podobała bardzo, chociaż koledzy mówili, że do kitu (i tak kupiłem sobie drugą część za 70 zł ( :!: ), która zresztą nie była najlepsza grą, w którą grałem). Ale po prostu lubiłem ten serial i czuję do niego sentyment. Tak samo z Battlefrontem. Niby gorsze od Battlefielda ale jest osadzone w uniwersum Star Wars'ów, więc już ma duży plus. I dlatego bardziej mi się podoba. Każdy lubi to, co lubi.

Odpowiedz do tematu