Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: NaVaR
2008-12-23, 20:38
O co kaman?
Autor Wiadomość
Sajek 

Wysłany: 2008-12-15, 21:59   O co kaman?

Dostałem ostrzeżenie od NaVara, za "obrażenie" innego użytkownika - Johana. Jest to mój kolega z klasy i nie były to słowa mające na celu obrażenie mojego kolegi. Zresztą, jak pewnie wiecie, w prawie polskim, to, co tyczy się zniesławienia mówi o tym, że osoba zniesławiona SAMA decyduje, kiedy jest zniesławiona, a kiedy nie. Nazwę przykładowo Leobreakera... banthą, on odbierze to jako żart, ale pan Navar jako obrazę, to też dostanę ostrzeżenie?

Próbowałem wyjaśnić sprawę na GG, ale Navar chyba boi się braku rozgłosu.

x] x] x]

Chłopacy cie dojadą!

DantE 
Administrator
Site Admin

Allegro nick: DantE2
Wysłany: 2008-12-15, 22:21   

Nikt nie analizuje tutaj kto jest twoim kumplem a kto nie. Pewne słownictwo jest uważane za obraźliwe i to za nie otrzymałeś ostrzeżenie.

Sajek 

Wysłany: 2008-12-15, 22:22   

Okej, rozumiem, tylko że jak dla mnie o tym, czy słowo było obraźliwe powinna decydować osoba 'obrażana'

x] x] x]

Chłopacy cie dojadą!

Mateusz 

Allegro nick: mateo_3636
Wysłany: 2008-12-15, 23:02   

Cytat:
Zresztą, jak pewnie wiecie, w prawie polskim, to, co tyczy się zniesławienia mówi o tym, że osoba zniesławiona SAMA decyduje, kiedy jest zniesławiona, a kiedy nie.
O_o dobrze, że prawo tak NIE wygląda... Wyobraźmy sobie taką sytuację:

Kowalski do Nowaka: Jest pan średniego wzrostu
Nowak: Pan mnie zniesławia!
Policjant: Panie Kowalski idzie pan do ciupy za zniesławienie!

Otóż w Polsce o tym, czy doszło do zniesławienia decyduje SĄD. W przypadku forum jest to ADMINISTRACJA. Umożliwienie prywatnemu człowiekowi/użytkownikowi decydowania o tym, czy został obrażony równa się wprowadzaniu (a fe!) anarchii.

Zresztą wyobraźmy sobie co by było, gdyby dwóch użytkowników wyzywało siebie i swoje matki od najgorszych po czym zgodnie stwierdziłoby, że 'nie czują się zniesławieni"? Jak by się prezentowała kultura forum?
Ostatnio zmieniony przez Mateusz 2008-12-16, 00:21, w całości zmieniany 1 raz  

Raquel 
Sith Lord

Wysłany: 2008-12-15, 23:33   

Osoba "obrażona" może nie wnieść oskarżenia :) A sąd jest od sprawdzenia czy zostało złamane prawo i czy jeżeli tak to czy kara się należy :)

NaVaR 
Moderator
Tytuł książki

Allegro nick: navarski
Wysłany: 2008-12-16, 00:13   

Sajek napisał/a:
Próbowałem wyjaśnić sprawę na GG, ale Navar chyba boi się braku rozgłosu.

Nie boje się braku rozgłosu, ale jak chcesz upublicznić sprawę i pokajać się publicznie za obrażenie drugiej osoby proszę bardzo.
Powody, za które dostałeś ostrzeżenie podał Dante (patrz wyżej).

Gdy próbowałem Tobie to wyjaśnić to potraktowałeś mnie jak swojego kolegę z blokowiska. Zacząłeś rozmowę bez przedstawienia się - dobre wychowanie w lesie. Podczas pisania odpowiedzi na Twoje pytania dopominałeś się natychmiastowej reakcji. Ja nie siedzę przed kompem aby odpowiadać na żale urażonych użytkowników forum, którzy słusznie otrzymali ostrzeżenie. Brak szacunku dla drugiej osoby, której wcale nie znasz nie zachęca mnie do współpracy.

Ale jednak napisze o czym wcześnie chciałem powiedzieć:
Nie interesuje mnie to czy ten czy inny użytkownik forum to Twój kolega z klasy czy z blokowiska czy piaskownicy. Dostałeś ostrzeżenie za obrażenie drugiej osoby metkując ja odpowiednią inwektywą. Takiego zachowania nie tolerujemy na forum.
Dlaczego :?:
Z prostej przyczyny. Nie badamy zależności społecznych miedzy użytkownikami w realnym życiu tylko pilnujemy porządku na forum. Jeśli ktoś nie potrafi trzymać języka za zębami to ponosi za to karę.

Z mojej strony koniec tematu.

| navar (at) sith.pl | #GG: 2694679 | NaVaR's Collection | NaVaR's Mini-Shop | NaVaR's Squads
RS:28/60 (54) | CS:6/60 (7) | RotS:10/60 (10) | UH:22/60 (33) | AT-AT:0/1 | AoE:4/4 (5) | CotF:28/60 (44)
BH:19/60 (23) | A&E:9/60 (13) | TFU:8/60 (12) | BoH:0/17 | LotF:22/60 (25) | KotOR:9/60 (13) | TCW:0/40
Galactic Empire: 118 (10) | Sith: 29 | Mandalorian: 17 | Fringe: 62 | YV: 1
Razem: 165/762 (239) - 22%

Mateusz 

Wysłany: 2008-12-16, 00:20   

Cytat:
Osoba "obrażona" może nie wnieść oskarżenia :) A sąd jest od sprawdzenia czy zostało złamane prawo i czy jeżeli tak to czy kara się należy :)
A więc potwierdzasz moją tezę, że o tym czy doszło do zniesławienia decyduje sąd.

Cytat:
Osoba "obrażona" może nie wnieść oskarżenia :)
Jest to tak zwana "półprawda", ponieważ nie dotyczy to funkcjonariuszy państwowych: policjantów, urzędników itd. W przypadku forum zasada ta nikogo nie dotyczy :P

Sajek 

Wysłany: 2008-12-16, 15:19   

Mateusz, miałem na myśli to, że jeżeli osoba nie czuje się pokrzywdzona, to nie ma całej sprawy. Jeśli się poczuje, to się zaczyna. A czy Johan poczuł się obrażony? Nie.

Navar, zacząłem od nieprzedstawienia się. Po co mam przedstawiać się ścianie? <- byłeś niewidoczny. Gdybyś był dostępny, od razu bym się przedstawił.

Przykro mi, gdy czytam co piszesz, dlatego, że moderatorzy powinni być dobrzy dla forum i jego użytkowników. Jak dla mnie twoja rola w tej sprawie, w której dałeś ostrzeżenie nie miała na celu uświadomienia mi, że kogoś obraziłem i żebym tego więcej nie robił, tylko wlepienie ostrzeżenia, niech ma i sie cieszy, co mu będę tłumaczył, szkoda mojego czasu moderatora. To chyba nie tak winno wyglądać.

x] x] x]

Chłopacy cie dojadą!

DantE 
Administrator
Site Admin

Allegro nick: DantE2
Wysłany: 2008-12-16, 17:54   

Sajek napisał/a:
Navar, zacząłem od nieprzedstawienia się. Po co mam przedstawiać się ścianie? <- byłeś niewidoczny. Gdybyś był dostępny, od razu bym się przedstawił.

Ja tam przeważnie nie odpowiadam na wiadomości GG od osób których nie mam w kontaktach a które się nie przedstawiają.

Sajek 

Wysłany: 2008-12-16, 18:13   

A ja sie pytam kto to i nie robie nikomu wyrzutów i nie krytykuje jego kultury, jeżeli po moim pytaniu się przedstawi. No ale kwestia podejścia...

x] x] x]

Chłopacy cie dojadą!

Mateusz 

Wysłany: 2008-12-16, 19:30   

Cytat:
Mateusz, miałem na myśli to, że jeżeli osoba nie czuje się pokrzywdzona, to nie ma całej sprawy. Jeśli się poczuje, to się zaczyna. A czy Johan poczuł się obrażony? Nie.
Ależ ja doskonale rozumiem Twój tok rozumowania. Tylko żadnych argumentów nie widzę...

Radekk 

Wysłany: 2008-12-19, 19:23   

Sajek nie rozumiem po co ta dyskusja chodzi o to żeby nie używać wyrazów uznawanych potocznie w kręgu fanów SW za obraźliwe więc warna dostałeś słusznie tyle odemnie i niech ktoś zamknie ten temat ;/

Raquel 
Sith Lord

Wysłany: 2008-12-19, 19:34   

Radekk napisał/a:
Sajek nie rozumiem po co ta dyskusja chodzi o to żeby nie używać wyrazów uznawanych potocznie w kręgu fanów SW za obraźliwe więc warna dostałeś słusznie tyle odemnie i niech ktoś zamknie ten temat ;/

Po to abyś miał się o co zapytać .... Chyba może dowiedzieć się za co dokładnie dostał warna i jeżeli uważa że to nie sprawiedliwe porozmawiać o tym. A to co on użył to już jego sprawa. Ty też święty nie jesteś :)

Radekk 

Wysłany: 2008-12-23, 12:19   

co racja to racja ale mi sie wydaje że już sie dowiedział teraz to tylko posty lecą xP
Sajek-wyjaśnione?

Bodziak 

Allegro nick: dreamwords
Wysłany: 2008-12-23, 12:38   

NaVaR napisał/a:
Zacząłeś rozmowę bez przedstawienia się - dobre wychowanie w lesie.

Uważam to za obrazę Sajka Navar powinien dostac ostrzezenie. Jezeli chcecie tak wstawiac warningi w przeciagu ostatnich 10 minut znalazlem conajmniej piec sytuacji kiedy Navar obrazil uzytkowikow forum w duzo gorszy sposob niz zorbil to sajek, proponuje usunac Navara ze stanowiska moderatora, poniewaz tylko utrudnia korzystanie z forum.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi