Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
ForceFCCG

Poprzedni temat «» Następny temat
Podstawki
Autor Wiadomość
ARC-777 

Wysłany: 2013-11-20, 12:58   Podstawki

Naszedł mnie kiedyś pomysł, by zrobić jakieś porządne podstawki pod figurki, którymi nie gram i grać nie będę (np. słabe statsy, takie jakich mam kilka, a w grze by się i tak raczej więcej niż jednego nie używało [Rodian Trader], lub całkiem ładne commony należące do frakcji którą po prostu nie gram [Vongese w tym przypadku]). Przez "porządne" mam na myśli przyozdobienie czarnych plastikowych kółek jakimiś detalami, typu trawki, krzaczki, kamienie i inne cuda. Jak dotąd zrobiłem pięć takich podstawek, prawie wszystkie wczoraj. Wygląda to tak:
1. Praetorite Vong Warrior: Jako że nie gram Vongami, a ten Vongese jest w sumie całkiem ładny, postanowiłem dać mu trochę detali na podstawkę, i wyszło tak:

2. Quarren Isolationist: Figurka bardzo ładna, podstawka chciałem żeby wyglądała jak dno morskie. Gdy teraz na niego patrzę, to wydaje mi się, że ziarenka "piasku" są trochę za duże, bardziej wyglądają jak małe kamyki.

3. Human Soldier of Fortune: też ładna figurka, w oryginalnym zamyśle podstawka miała być bez kamyków, sama trawa a la Dantooine. Ale potem doszedłem do wniosku, iż ten efekt z małymi głazami mi się bardziej podoba, więc wygląda to w ten sposób:

4. Human Scout: miniaturka całkiem całkiem, nie aż tak ładna jak np. Quarren, ale za to podstawka mi się tutaj bardzo podoba:

5. Rodian Trader: mam ich trzech, więc postanowiłem, iż jednego mogę poświęcić w ten sposób. Ten żwir/piasek/pył był zakumulowany na spodzie woreczka z jasnymi kamyczkami, więc go użyłem tutaj razem z kilkoma kępkami trawy:

I jeszcze parę zdjęć grupowych:

Co sądzicie? I czy jeszcze ktoś tutaj robi takie podstawki i ma jakieś wskazówki co do przyszłych? Z góry dzięki za odpowiedzi. ;-)
Kote lo'shebs'ul narit.

Cień_2 
Na Manda'Yaim Roach

Allegro nick: Capitan_Rex
Wysłany: 2013-11-21, 08:41   

Ja kiedyś zrobiłem, ale efekt był mierny. Musisz mi dać trochę lekcji. The best są u Rodiana i Human Scounta.

ARC-777 

Wysłany: 2013-11-21, 13:45   

Dzięki za komentarz Vod, też sądzę że ta dwójka mi najlepiej wyszła. Choć co do doświadczenia w modelarstwie, to powiedziałbym że Ty masz zdecydowanie większe ode mnie, więc też mi się średnio chce wierzyć że efekt był mierny, ale i tak chętnie Ci powiem wszystko co na ten temat wiem. :-)
Kote lo'shebs'ul narit.

Cień_2 
Na Manda'Yaim Roach

Allegro nick: Capitan_Rex
Wysłany: 2013-11-22, 22:16   

Akurat to było na początku mojej przygody z modelarstwem :)

Odpowiedz do tematu