Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
ForceFCCG

Poprzedni temat «» Następny temat
Podajcie dobry squad z Grand Master Luke Skywalkerem
Autor Wiadomość
komix 

Wysłany: 2011-03-28, 16:25   

Buska1 napisał/a:
A więc riposta.

No to słucham.
Buska1 napisał/a:
We Wrocławiu nie gramy na overidy

A skąd ja to mam wiedzieć? Czytam w Twoim umyśle, czy jak?? Jeśli nie gracie to ok, ale zauważ, że wystawiasz tutaj skład nie pod Wrocław ale wogóle do grania więc override jest jak najbardziej potrzebny. Proste, nie ?
Buska1 napisał/a:
Co do przerzutów nie zrozumiałeś o co mi chodziło, mianowicie nie o covery lecz o słupy itp. przez które nie da się strzelać

No tak ale w tym wystawionym składzie by Luke dostawał przerzut to mimo to Leia musi być w pobliżu chyba, że...
Buska1 napisał/a:
a jak już się uprzesz to mogę dać tam mouse droidy.

No i po problemie :)
Buska1 napisał/a:
Po 3 kim ty jesteś żeby mi jakieś lekcje języka polskiego robić???
Starszym od Ciebie człekiem. To jedno.
Buska1 napisał/a:
Czy masz tam napisane że te słowa są kierowane do jakiegokolwiek imiennego odbiorcy?

Imiennego nie, ale EWIDENTNIE zareagowałeś na moją krytykę Twojego składu. Czyli twierdzisz, że:
komix napisał/a:
Leia ginie w tym składzie praktycznie w drugiej rundzie. I tyle jeśli chodzi o przerzuty dla jej brata

odpowiedź:
Buska1 napisał/a:
dojdź do lei mele atackerami to będziesz dobry przechodząc obok lukea po drugie nawet jak zginie to luke dojdzie do ciebie i cie zmiecie po 3. leia grasz chowając się bo CE jest na 6 pól więc zawsze można się gdzieś schronić.
naprawdę nie jest do mnie? Zastanów się naprawdę :roll: :roll:

I teraz tak:
Buska1 napisał/a:
Pisząc post powyżej miałem na myśli ogół więc jakieś wścibskie uwagi mogłeś zachować dla siebie.

Widzę, że ktoś tu nie potrafi przyjąć krytyki, dlatego się tak wkurza.
Buska1 napisał/a:
Jeszcze dodam że gdy mam grać tym squadem przeciwko accurate shotowi przyznam, jest ciężko ale mam taktykę więc nie krytykować póki nie zagrasz z tym squadem
Akurat grałem przeciwko takiemu składowi i właśnie dzięki accurate shotowi wygrałem.

Buska1 napisał/a:
a co do accurate shotów to przypuśćmy ze zabijesz mi leie, a już w tej turze luke będzie obok ciebie siejąc borutę
Po co gdybać ?? Na nic się to nie zdaje.
Buska1 napisał/a:
A co do wystrzelania lei to najpierw podbiegam lukiem a dopiero potem leia.
Raczej Luke zapiernicza 12+6 pól do przodu bądź jak bardzo masz parcie na zabicie jakiegoś przeciwnika to może aż 12 + 2x6 (z master speeda 2 razy). A Leia stara się za nim nadążyć :)
Buska1 napisał/a:
Nawet jak luke nie styknie się ze wszystkimi twoimi figsami to podbiegnę zapewne do tych z acurate shotem

Dokładnie po to właśnie te postacie siedzą z tyłu. Z resztą jedyna taktyka na GMLS to powystrzelać go tak by mu się FP skończyły, bądź zamknąć.

Buska1 napisał/a:
Nie mam zamiaru się dalej kłócić bo celem tematu było pokazanie dobrego squadu.
Ależ czy ja się kłócę? Tylko chciałem pokazać, że ten skład też ma wady, więc jeśli ktoś by chciał z niego korzystać to należy go jakoś zmienić.
Buska1 napisał/a:
Według mnie jest to dobry squad, a jak się komuś nie podoba to niech nim nie gra.
Jak kto uważa.

Buska1 

Allegro nick: Buska69
Wysłany: 2011-03-28, 20:21   

komix napisał/a:
Przecież ją się powystrzela. Bo ona tak czy siak czy się będzie chowała czy nie to w zasięgu sześciu pól od Luke'a będzie musiała być. Accurate shot wystarczy.

komix napisał/a:
Po co gdybać ?? Na nic się to nie zdaje.

No to koniec gdybania. Teraz do rzeczy, czy mógłbyś mi podać squad którym grałeś
Buska1 napisał/a:
Buska1 napisał/a:
Jeszcze dodam że gdy mam grać tym squadem przeciwko accurate shotowi przyznam, jest ciężko ale mam taktykę więc nie krytykować póki nie zagrasz z tym squadem

komix napisał/a:
Akurat grałem przeciwko takiemu składowi i właśnie dzięki accurate shotowi wygrałem.

gdyż chciałbym zagrać moim lukiem przeciwko temu squadowi??
komix napisał/a:
Widzę, że ktoś tu nie potrafi przyjąć krytyki, dlatego się tak wkurza.

tak denerwuje mnie jak ktoś przez internet na forum Star Wars patrzy na styl pisowni a nie na informację. Ale mniejsza oto. Bardzo lubię krytykę szczególnie w SWM gdyż daje mi to możliwość ulepszenia squadu. Chciałbym się jeszcze zapytać co byś zaproponował do tego squadu na 200 pkt :
GMLS
Cade padawan
Kyp durron
LEia Jedi Knight
Dodona
i cos za 5 pkt

tak wiem nie ma ani jednego strzelca <dodona i coś za 5 pkt się nie licza> ale w sumie taki był zamysł tego squadu. No ale co by było trafne w tym squadzie zmienić żeby był "lepszy"??Najlepiej żeby to był squad dalej z lukiem ale co mógłbym za 85 pkt wziąć co by było lepsze od lei, cadea, kypa, dodony??? Chętnie wysłucham

komix napisał/a:
Starszym od Ciebie człekiem. To jedno.

starszych, a i bez overide proszę :)

A jeśli by ktoś powiedział że to offtop to nie zgodzę się bo właśnie tworzymy squad z Lukiem :)

tanatosik 
Zajebistość roku

Allegro nick: tanatosiki
Wysłany: 2011-03-28, 20:29   

Buska1 napisał/a:
Najlepiej żeby to był squad dalej z lukiem ale co mógłbym za 85 pkt wziąć co by było lepsze od lei, cadea, kypa, dodony??? Chętnie wysłucham

No najlepiej byłoby wywalić Luke , dla mnie nie ma dobrych składów z GMLS

bastekkk 
Lord ShaOlin

Wysłany: 2011-03-28, 21:50   

"affirmative !"
GMLS, cade i leia to niezłe kombo, ale nadal melle, a tu jeszcze bez override. Ale i takie kombo da rade rozwalić shooterami z "jajcami" typu thrawn itp.
nie chce mi sie kłócić :lol: bo nie :lol: ale skład taki sobie a dlaczego, bo gmls
nie ma dobrych składów z nim ale też totalny shit to to nie jest
tanatosik napisał/a:
Buska1 napisał/a:
Najlepiej żeby to był squad dalej z lukiem ale co mógłbym za 85 pkt wziąć co by było lepsze od lei, cadea, kypa, dodony??? Chętnie wysłucham

No najlepiej byłoby wywalić Luke , dla mnie nie ma dobrych składów z GMLS

tanatosik 
Zajebistość roku

Allegro nick: tanatosiki
Wysłany: 2011-03-28, 22:20   

bastekkk napisał/a:

nie ma dobrych składów z nim ale też totalny shit to to nie jest
Zgadam sie da sie cos ugrać ale bardzo dobrych składów z GMLS ustrugać się nie da.

komix 

Wysłany: 2011-03-28, 22:55   

Buska1 napisał/a:
No to koniec gdybania. Teraz do rzeczy, czy mógłbyś mi podać squad którym grałeś

Proszę bardzo:

Thrawn 32
Mas 8
Jabba, CL 15
Prince Xizor 40
3x Kel Dor BH 39
Cad Bane 54
R7 Ad 8
Gran Rider 4.

Jeśli nie powystrzelają to niech keldorki się pakują na luke'a. Coś tam wcześniej na pewno oberwie, dlatego wybuchu za 120 dmg nie przeżyje. Wcześniej wszyscy strzelają najpierw do Leii a potem do Luke'a. Cad oczywiście siedzi z tyłu za wybuchaczami. Gran do switcha. Override jest więc jakoś leci. Nie jest i nie będzie to chwytny skład ale potrafi swoje zrobić. Bolączką może być oczywiście Force Sense, no ale nie ma składów idealnych :))

Buska1 napisał/a:
mógłbym za 85 pkt wziąć co by było lepsze od lei, cadea, kypa, dodony??? Chętnie wysłucham

85 ptków ....pff. Myślimy no i mamy:
Dash Rendar RS 28
Cade Skywalker Padawan 20
Lobot 27
Rodian Trader 10.

A reinfo wedle uznania. Trader może i będzie rozdawał heala- nawet 6 myszkom jeśli tego będzie wymagała sytuacja.

Pozdrawiam

Buska1 

Wysłany: 2011-03-29, 06:44   

Ok dobry squad ten z dashem<z kel dorami widzę chyba specjalnie na lukea, ale o to chodziło>, ale co bym mógł dać zamiast lobota<chodzi o to że na overide nie gramy>?
No i trochę przeraża mnie liczba aktywacji bo aż 5 :/
komix napisał/a:
Bolączką może być oczywiście Force Sense, no ale nie ma składów idealnych :))

No ale co da że kel dory stracą stealtha?? W tym squadzie z lukiem nie mam strzelców więc z stealthem czy bez na jedno wychodzi xD<popraw mnie jeśli czegoś nie zauważyłem w kwestii stealtha>

komix 

Wysłany: 2011-03-29, 09:01   

Buska1 napisał/a:
No i trochę przeraża mnie liczba aktywacji bo aż 5 :/

No wiesz nie dziw się skoro masz gościa za 115 ptków. Nie da rady grać na aktywacje. No chyba że wsadzisz same rodian bruty bądź myszki.

No nie pięć aktywacji ale troszku więcej. Pamiętaj, że z Lobota wsadzasz jeszcze coś za 20 ptków. Tak jak napisałem uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłyby myszki. Wystawiasz 6 więc masz 11 aktywacji. Nie za dużo, ale jak na skład z GMLS ujdzie :P

Buska1 napisał/a:
Ok dobry squad ten z dashem<z kel dorami widzę chyba specjalnie na lukea, ale o to chodziło>

Keldory dzięki Xizorowi mają accurate shota i strzelają do Lei, potem zajmują się przekoksem. Generalnie strzelają aż wyczerpią moc luke'a a potem się na niego rzucają:) Jego twin go samego załatwi:)

Buska1 napisał/a:
le co bym mógł dać zamiast lobota<chodzi o to że na overide nie gramy>?

To masz wolne 27 ptków. Wiesz to już zależy od Ciebie, od Twojego stylu gry. Możesz je przeznaczyć na aktywatory, które będą pełniły rolę chodzących lekarzy dla luke'a :)

Jeśli chodzi o :
Buska1 napisał/a:
No ale co da że kel dory stracą stealtha??

w innych grach trzeba uważać, jako ,że ten skład nie został przemyślany tylko pod GMLS:) Kel dory rzucają się na innych w ostateczności ;-)

Darth Wojtasza 

Allegro nick: wojtaszal
Wysłany: 2011-03-29, 17:37   

komix napisał/a:
Keldory dzięki Xizorowi mają accurate shota i strzelają do Lei, potem zajmują się przekoksem. Generalnie strzelają aż wyczerpią moc luke'a a potem się na niego rzucają:) Jego twin go samego załatwi:)

Musiałbyś złapać go w ciasnym zaułku, bo inaczej to przejdzie, albo ucieknie.

Ogólnie co do dyskusji to wszystko zależy od umiejętności gracza. Tu musze przyznać, że Buśka perfekcyjnie radzi sobie sqadem z Lukiem. Dużym plusem dla tego sqadu jest to, że nie gramy we Wrocławiu overidami, ale jakoś ludzie nie chcą na niego grać, a ja nie mam siły się kłócić.

pozdro
Dzięki sile osiągam potęgę
Dzięki potędze osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy.

Buska1 

Wysłany: 2011-03-29, 17:40   

Dzięki za uznanie Wojtasza, jak się spotkamy zagrasz tym squadem co podał Komix :) Zobaczymy co uda mi się wykrzesać.

Darth Wojtasza 

Allegro nick: wojtaszal
Wysłany: 2011-03-29, 17:42   

Dostanę (najprawdopodobniej) w dupę, ponieważ nigdy nie grałem tym sqadem. Pożyjemy zobaczymy. Mam pomysł spróbuj się zmierzyć z Myrcinem i jego Juzkami :P

Jak dla mnie wszystko zależy od umiejętności i praktyki danym sqadem. Dobra koniec offtopu.
Dzięki sile osiągam potęgę
Dzięki potędze osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy.

Odpowiedz do tematu