Star Wars Combine Polska Forum Strona Główna Star Wars Combine Polska Forum
Polskie forum poświęcone SW Combine

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Tworzenie postaci
Autor Wiadomość
Gienko Burrows 


Dołączył: 24 Maj 2013
Posty: 22
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 10 Sie, 2013 17:47   Tworzenie postaci

Artykuł jest tłumaczeniem zawartości Star Wars Combine Guide „Creating your Character„

Tworzenie Postaci.
To będzie jeden z ważniejszych kroków podjętych podczas gry w SWC. To co tu wybierzesz, zostanie z Tobą do momentu śmierci postaci, więc musisz mieć w umyśle czysty obraz postaci którą zamierzasz grać.

Zauważ: Możesz stworzyć tylko jedną postać. Przeczytaj ze zrozumieniem wszystkie kroki PRZED stworzeniem postaci.


Krok 1.
Tutaj możesz wybrać, czy chcesz stworzyć postać na bazie wcześniej stworzonych szablonów, czy może chcesz ręcznie wybrać wszystkie opcje. Za pierwszym razem sugerowane jest spojrzenie na szablony by mieć rozeznanie czego będziesz potrzebował. Jednakże dobrze jest wrócić i przejść przez cały proces ręcznie, żeby wybrać dokładnie to, czego potrzebujesz.

Krok 2.
Tutaj jest kilka opcji dostępnych dla Ciebie:
Płeć
Mężczyzna lub kobieta, proste. Ten wybór nie będzie miał związku z mechaniką gry (nie ma tu rozbieżności pomiędzy płcią jak w innych grach), innych od ilości obrazków które będą dostępne. Ze względu że później możesz zmienić obrazek (avatar) w każdym momencie, jest to pomniejsza kwestia.
Priorytety umiejętności
Istnieje pięć różnych kategorii umiejętności, których priorytet możesz ustawić. Czym wyższy priorytet, tym więcej punktów będziesz miał do wydania w tym obszarze. Tak to wygląda:
Priorytet 1 – 14 Punktów
Priorytet 2 – 10 Punktów
Priorytet 3 – 8 Punktów
Priorytet 4 – 6 Punktów
Priorytet 5 – 4 Punkty
Możesz klasyfikować kategorie w dowolnym porządku.

Rasa
Tutaj wybierasz którą rasą stworzeń chcesz grać. Masz wybór spośród wszystkich ras dostępnych dla graczy. Wybór jednej z nich da Ci podgląd na istotne detale odnośnie tej rasy oraz obraz pokazujący jak członek danej rasy wygląda.
(Przyp. red. – polecam najpierw wybrać kilka ras z podanego katalogu ras, zawężając stopniowo wybór do jednej: http://www.swcombine.com/rules/?Races
warto także przemyśleć to od strony kanonu, nieludzkie rasy będą miały problem zajmować wysokie stanowiska w Imperium itp.)

Wrażliwość na Moc
Jest to prawdopodobieństwo z jakim ustala się wrażliwość na Moc. Najwyższa możliwa wartość to 6%. Zauważ, że niektóre rasy mają 0 %, co oznacza że nigdy nie zostaną wrażliwe na Moc. Jak wkrótce odkryjesz, planowanie zostania wrażliwym na Moc nie jest dobrą strategią – wielu graczy spędza lata grając, a wciąż nie są wrażliwi na Moc.

Bonus do Punktów Życia, Mnożnik Rasy
Te dwie wartości są używane przy wyliczaniu Punktów Życia (HP) by ustalić z jaką ich liczbą zaczniesz grę. Większe liczby oznaczają więcej Punktów Życia.
Dodatkowe Umiejętności
To są dodatkowe punkty, które będą dodane do wymienionych umiejętności. Ze względu na to jak umiejętności działają, jeżeli chcesz mieć maksymalną umiejętność (5 poziom) po stworzeniu postaci, musisz znaleźć rasę, która ma przynajmniej jeden punkt bonusowy w tej wybranej umiejętności.

Ograniczenie Terenowe
To jest lista zawierająca typy terenu po jakich dana rasa nie może się poruszać bez dodatkowej pomocy. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie rasy nie mogą poruszać się po Terenach Gazowych i Wulkanicznych. Większość nie może poruszać się po Oceanach, ale istnieje kilka ras wodnych które to potrafią.

Krok 3
Przydzielanie punktów umiejętności.
Umiejętności są zgrupowane w 5 różnych kategoriach. Główne, Naukowe, Socjalne, Przestrzenne i Naziemne. W tej sekcji przydzielasz ilości punktów umiejętności zależne od tego jakie priorytety wybrałeś w poprzednim kroku. Te punkty muszą być zużyte nim przejdziesz do kolejnych kroków.
Punkty umiejętności mogą być przydzielone używając menu na końcu każdej umiejętności. W tym menu możesz wybrać poziom umiejętności i ilość punktów umiejętności jaką na to przeznaczysz.
Poziom 0 – 0 punktów
Poziom 1 – 1 punkt
Poziom 2 – 2 punkty
Poziom 3 – 4 punkty
Poziom 4 – 8 punktów
Poziom 5 – 15 punktów

Niektóre rasy mają bonusy w różnych umiejętnościach. W momencie gdy uaktualniasz umiejętność w której twoja rasa posiada bonus, twoja postać zacznie od tej liczby (poziom umiejętności bonusowej). Jeżeli twoja postać ma 2 poziomy bonusu dzięki rasie w jednej umiejętności i ulepszysz tę umiejętność, otrzymasz zniżkę w postaci 2 punktów umiejętności. Skontaktuj się z liderem frakcji do której chcesz dołączyć przed wydaniem punktów. To pozwoli skupić punkty w dziedzinach, które okażą się przydatne dla ciebie i twojej frakcji.

Krok 4
Opis i Biografia
Wszystkie informacje wpisane na tej stronie można później zmieniać za pomocą strony „Charakter” (postać), jednakże przed rozpoczęciem gry musisz dostarczyć opis i biografię swojej postaci. Może to być zwięzłe lub rozbudowane, jak wolisz, ale musisz przestrzegać przewodnika pokazanego na stronie by uniknąć sprzecznych informacji.
Następnie dostaniesz możliwość wyboru avataru uzależnionego od wybory rasy. Możesz załadować własny avatar po tym jak stworzysz swoją postać, jeśli chcesz. Możesz to robić za każdym razem gdy masz na to ochotę, klikając na swoją nazwę pod avatarem.

Krok 5
Potwierdzenie
To jest końcowy punkt, w którym będziesz mógł edytować umiejętności, rasę i płeć. Jeżeli któreś z nich nie jest takie jakie byś chciał, masz szansę powrotu i zmiany. Jeśli zmienisz zdanie po tym jak kontynuujesz kreację, jedyną możliwością zmiany będzie zabicie swojej postaci. To wiąże się z 3 tygodniowym cooldownem przed respawnem.

Krok 6
Lokalizacja startowa
Jest WYSOCE POLECANE byś wybrał frakcję przed wykonaniem tego kroku!
Gdy twoja postać jest już gotowa, zobaczysz standardową stronę dla członków. Będziesz miał możliwość umieszczenia postaci w zróżnicowanych punktach startowych.
Jeżeli do tego czasu nie dołączyłeś do frakcji, będziesz mógł się zrespawnować w porcie kosmicznym na planecie która jest światem macierzystym dla twojej rasy. Jeżeli dołączysz do frakcji przed zrespawnowaniem się, będziesz miał możliwość rozpoczęcia gry z jej (frakcji) centrali. Po tym jak się zespawnujesz, twoja postać jest aktywna i możesz odkrywać galaktykę.
(przyp. red. Nie próbuj spawnować postaci przed dołączeniem do frakcji i otrzymaniem od jej przedstawiciela lokalizacji miejsca spawnu. W przeciwnym wypadku czeka Cię kilka tygodni w oczekiwaniu na transport.)

Więcej tutaj:
http://swcombine.w.interia.pl/rejest.html

autor: patrz źródło,
tłumaczenie: Burrows G.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group