Star Wars Combine Polska Forum Strona Główna Star Wars Combine Polska Forum
Polskie forum poświęcone SW Combine

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Veritas News Exclusive – Egzekutor i Pirat.
Autor Wiadomość
Gienko Burrows 

Wysłany: Pią 09 Sie, 2013 22:36   Veritas News Exclusive – Egzekutor i Pirat.

Veritas News Exclusive Egzekutor i Pirat.

Ponad trzy Coruscanckie tygodnie temu, Imperialny Egzekutor Seele z Galaktycznego Imperium wybrał się na polowanie do Ylesii w sektorze Cha Raaba. Nie wrócił na czas kolacji do domu. Porwany przez Syn, piratkę która zaprosiła go na Ylesię, Egzekutor został uwięziony. Krótko po tym zdarzeniu, notka z żądaniem okupu doszła do Imperium poprzez Galactic News Service (GNS)

Eidola żądała statku Super Star Destroyer, statku zdolnego niszczyć światy w zamian za bezpieczny powrót Egzekutora. Syn zagroziła zabiciem Egzekutora po upływie trzech dni o 10.00 dnia 236 jeżeli statek nie zostanie dostarczony.

Cała galaktyka wie już że Egzekutor był żywy po upływie tego terminu, wrócił z Ylesii by podjąć się swoich obowiązków w pełni zdrowia. Jedno pytanie wymaga jednak odpowiedzi: jaką dokładnie cenę Imperium i możliwe że cała galaktyka zapłaciła za jego uwolnienie?

W nadziei na dalsze rozjaśnienie kulis otaczających czasowe opuszczenie Ylesii przez Imperialnego Egzekutora, Veritas News Inc. skontaktowała się z Seelem i jego byłym porywaczem z Eidoli. Wywiad został przeprowadzony przez korespondenta Veritas na bezpiecznej linii holo-komunikacji.

W jaki sposób zostałeś schwytany?
Seele: -Byłem w drodze na Ylesię, oczekując pokojowego spotkania z Syn. Natychmiast po opuszczeniu mojego statku zostałem pochwycony przez Syn i nie próbowałem walczyć gdyż agresywne działania nie były celem mojej wizyty w świecie Eidoli w tym wypadku.

W jakich warunkach byłeś przetrzymywany na statku Syn?
Seele: -Byłem traktowany dobrze i plotki o przemocy, urazach jakich doznałem, torturach i przesłuchaniach są nieprawdziwe. Albo wiedziała że dzięki mojemu treningowi w Wywiadzie Imperialnym oprę się przesłuchaniu albo po prostu nie była zainteresowana. Nie mogę tego ocenić, po prostu nie zadawała mi pytań.

Co Imperium planuje zrobić z Eidolą skoro grupa piratów sprawiła że galaktyka się ożywiła?
Seele: -Światy kontrolowane przez Eidolę są daleko od Centrum światów Imperium, a znając ich liczebność i zasoby, co jest zadaniem Imperialnego Wywiadu, sądzę że nie są w stanie zagrozić żadnemu większemu rządowi; po prostu nie mogą zastąpić kapitału straconego w walce. Nasze taktyczne oszacowania mówią że oni będą uciekać od dużych i stabilnych rządów jak Imperium albo Tresario Star Kingdom. To jednak stwarza problem dla tych światów które nie są chronione przez te rządy i Imperium będzie pracować razem z Unią Imperialną w zgodnym wysiłku by rozbić możliwość i zdolność Eidoli do terroryzowania Zewnętrznych Rubieży.

Naoczny świadek mówił że YT-2000 Hermes, szybki lekki frachtowiec zarejestrowany na Grand Vizier Inwe Ventidius była widziana na Ylesii przed twoim wyjazdem. Czy Grand Vizier podróżowała do Ylesii osobiście by cię odebrać?
Seele: -Grand Vizier nie była obecna na Ylesii a statek zarejestrowany na jej nazwisko a statek zarejestrowany na jej nazwisko jest tylko urzędowym błędem w biurze rejestracyjnym który będę naprawiał w krótkim czasie.

Czy SSD który został przesłany Syn pochodził z Empire’ Resource Allocation Division (Imperialna jednostka przydziału zasobów)?
Seele: -Imperium nie dostarczyło SSD dla Eidoli jak domagała się tego Syn.

Eidola twierdzi w swoim niedawnym GNS że podczas negocjacji w związku z twoim uwolnieniem: „dwóch anonimowych oficerów w Imperialnej Flocie poinformowało ich że wszystkie SSD należące do Imperium zostały przetransferowane w posiadanie Imperatora, potencjalnie by użyć tej linii jeżeli układ zostałby zawarty”. Czy to prawda?
S: -Nie mogę wydać komentarza na temat wewnętrznej logistyki Imperium ze względów bezpieczeństwa.

Czy masz jakieś inne oświadczenie dla prasy?
Seele: -To było niefortunne doświadczenie i będzie łatwo o nim zapomnieć jako że nie jestem jedyną ofiarą tej grupy. Członek Nowej Republiki o wysokim stopniu jest aktualnie więziony, w tym momencie odbywa się postępowanie w sprawie jego okupu, podobnie w przypadku niezliczonej ilości innych przedsiębiorców lub osób o których Eidola myśli w kategoriach zarobku. Ta sytuacja podkreśliła mi bezprawność i nieposzanowanie życia które jest upowszechniane i praktykowane przez organizacje terrorystyczne Zewnętrznych Rubieży takich jak piraci Eidola. Pewnego dnia Imperium przyniesie sprawiedliwość i zasady prawa oraz porządku do Zewnętrznych Rubieży i nie będzie wtedy miejsca na współczucie dla tych osób które sieją anarchię w życiu tak wielu niewinnych osób.

Wywiad z Syn:

Czy złapanie Seele jest znakiem podjęcia pierwszego kroku do odrodzenia się piratów Eidola w galaktyce?
Syn: -Chciałabym z całego serca zapewnić że galaktyka nie ma się czego obawiać z naszej strony. Zachęcamy do zachowania spokoju ducha i zaufania. Jesteśmy małą grupą łotrzyków którzy dążą do stworzenia galaktyki ciekawszym miejscem.

Statek zarejestrowany na Tembre Fe’ll, członka Eidoli o którym myślano że dawno zaginął, został zauważony na Ylesii w czasie gdy odbierano z niej Egzekutora Seele. Jakiś komentarz w tej sprawie?
Syn: -Fe’ll był na powierzchni dostarczając kilka nowych gatunków do ściśle tajnego programu krzyżowania gatunków. Jego obecność nie ma związku z porwaniem i uwolnieniem Egzekutora, jednakże Fe’ll zrobił kilka fotek. Wierzę, że trzymał na nich dwa palce ponad głową Egzekutora robiąc tak zwane „zajęcze uszy”.

Czy masz jakieś niezwłoczne plany wykorzystania SSD?
Syn: -„Ragnarok” będzie opuszczał Imperialną przestrzeń w najbliższych dniach by uniknąć konfiskaty. Następnie zostanie zamieniony w mobilny rezerwat i miejsce rozrodcze Smoków Krayt.

Czy Eidola przewiduje wziąć na celownik inny czołowy rząd galaktyczny w przyszłości?
Syn: -Oczywiście że nie i uważam takie insynuacje za bardzo obraźliwe. Jesteśmy współczującymi i przestrzegającymi prawa obywatelami. Jako gest dobrej woli chciałabym zaprosić urzędników z każdego rządu albo bogatej korporacji by dołączyły do mnie na safari na powierzchni Ylesii, osobiście pokryję wszelkie wydatki.

Pomimo że SSD są ciągle produkowane tylko w Imperialnych stoczniach, kilka egzemplarzy utorowało sobie w przeszłości drogę do rąk wrogich rządów. Niedawno założona Mercenary Guild (Gildia Najemników) rości sobie prawa do jednego z nich, a plotka mówiła (rok 12) że jeden z nich znajduje się w rękach byłego lidera Ailon Guard, Teyacapana Quetzalxochitla. Zgodnie z Pallo Vree, historykiem z Lorell, żądania Eidoli nie były bez związku dla równowagi siły w galaktyce. Historia pozyskiwania Imperialnej technologii poprzez wymuszenia jest bowiem długa.

Gdy zapytano czy Nowa Republika planuje jakieś poprawki do jej polityki obronnej, w związku z prawdopodobnym otrzymaniem przez Eidolę SSD, Wysoki Ambasador Andrew Harris odpowiedział krótko:
„Nasza polityka militarna jest i zawsze będzie starała się zwalczać tyranię i zagrożenia w każdym możliwym miejscu by chronić niewinnych”

Triumvirate Coalition, które również posiada systemy blisko przestrzeni Eidoli odpowiedziało na zapytania prasy w podobnym tonie:
„[My] nie planujemy żadnych zmian w polityce militarnej w związku z grupą przestępczą Eidola.”
Consul Jar-Tan Kem powiedział Veritas:
„Koalicja była stworzona by stawiać czoło i pokonywać SSD w obronie wolnych obywateli galaktyki w czasie gdy była pod kontrolą Imperium. W taki sam sposób Eidola grozi pokojowi w galaktyce w związku z jej podbojami.”

Ragnarok
Imperium mówi że on nie istnieje. Zapisy przekazane Veritas przez Syn pokazują że Super Star Destroyer „Ragnarok”, znajdujący się w Imperialnym sektorze Bormea, system Chandrila jest zarejestrowany na nią. Według piratów, prawo własności nad statkiem zostało formalnie przekazane przez Moffa Imperium Erica Jacksona dnia 236 o godzinie 6:05, kilka godzin przed ostatecznym terminem ustalonym dla uwolnienia Egzekutora.
Dalsze zapiski pokazują że „RADE – Xi – SSD” został przekazany do Jacksona chwilę wcześniej przez samego Imperatora. Lakoniczna wiadomość towarzyszyła prawom własności.

„Przywróć go żywego”

W odniesieniu do Archiwów Imperium, ‘RADE’ jest skrótem od Imperialnej Jednostki Zasobów.

Holo - Cast troskliwego Obywatela.

Witam galaktyko, dziś jest dzień 251 a to jest Valence Eldon, nadający dla was z nieokreślonego miejsca, pod ziemią, jako że Imperialna prognoza mówi o ogniu lejącym się z nieba. Dziś odbierzemy kilka telefonów od słuchaczy i spróbujemy wydedukować co dzieje się za zamkniętymi drzwiami u Sithów, będziemy mieli ubaw z wydatków Nowej Republiki, jak zwykle i dostaniemy nowe aktualizacje liczby midichlorianów w publicznych ujęciach wody na Coruscant. Ale najpierw:
Bez wątpienia wszyscy podążaliście z dociekliwością za ostatnim porwaniem i żądaniem okupu za naszego Egzekutora Seele’a przez grupę piratów Eidola. Wielu z was, jestem pewny, odetchnęło z ulgą gdy Imperium odzyskało swojego syna marnotrawnego. Ale może wcale nie musieliście?

Nie będę wam mówił że cena była za wysoka, drodzy słuchacze. Super Star Destroyer w rękach piratów? Nie zapłaciliśmy jeszcze całej kwoty. I wierzę, że to może nie być Eidola, którym to bezpośrednio będziemy musieli płacić. Nie, moje obawy są inne.

Czy naprawdę zamierzamy wierzyć mainstreemowym mediom albo piratom, że ze wszystkich osób, Egzekutor Imperium, człowiek nie mający skazy w historii swojej służby, który dowiódł swojej ogromnej zdolności, że ten człowiek mógłby z własnej woli dla rekreacji umówić się na spotkanie z piracką bandą? NIE! Oczywiście że nie mógłby!

Imperium wiedziało że Seele zostanie złapany! Musieli wiedzieć. A Seele wiedział że nie zostanie zabity, bo po co innego miałby się tam wybierać? To, Galaktyko, to całe porwanie, było dokładnie i celowo wyreżyserowanym kłamstwem! Planowanym na długo przed we współpracy z piratami! Dlaczego? By ich uzbroić! Wiem, że to nie brzmi dobrze, obywatele, ale jeden SSD w rękach wrogów jest wart więcej niż dziesięć nad powierzchnią Coruscant!

Z SSD pod kontrolą wroga, Imperium może użyć tego statku do uderzenia na cele które w inny sposób byłyby nietykalne ze względu na politykę. Piraci zostaną użyci jako kozły ofiarne. To nie byliśmy my, to Eidola! Mogą nawet sami atakować planety Imperium! Ale dlaczego? Ponieważ, Galaktyko, to jest źle utrzymana tajemnica że Imperialne przychody z podatków maleją. Wkrótce nie będzie w stanie kontynuować utrzymywania nadętej armady którą Imperator trzyma lokalne systemy w szeregu. Zauważcie, jak lojalni będą Moffowie, jeżeli ich pensja spadnie? Ale nic nie przekona was, milcząca większości, potulnie znosić kolejną podwyżkę podatków tak dobrze jak kilka starannie przeprowadzonych masakr z orbity. Wielu wie, że Nowa Republika nie była ostatnio wystarczającym zagrożeniem. I nic mniejszego od SSD nie spełniłoby tej roli lepiej.

Więc kop, Galaktyko. Nigdy nie było lepszych czasów by żyć w bunkrze. Może weźcie wakacje gdzieś gdzie jest mniej ludności. Pamiętajcie by pozostać w zasięgu audycji. Więcej po szybkim słowie od sponsora, Anxieprone...

Autor: Veritas News
Tłumaczenie: Gienko Burrows
Korekta: Urkh Malal

Odpowiedz do tematu