Star Wars Combine Polska Forum Strona Główna Star Wars Combine Polska Forum
Polskie forum poświęcone SW Combine

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Sklep z grami, gry rpg, karcianki, gry planszowe, bitewne i figurkowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Niech nam zyje Nowa Republika!
Autor Wiadomość
Duar Bracer
Mandalore

Wysłany: Wto 30 Sty, 2007 10:43   Niech nam zyje Nowa Republika!

Cytat:
- Year 8 Day 59 :: Today a new company opens business. New Republic specializes in Items and will be led by Jeff Knight. The first headquarters of New Republic today opened in Tafilah.

[sarkazm]Chcialbym pogratulowac nowo powstalej frakcji! Jeff Knight i jego armia w SWLTR Suits (wyprodukowanych zreszta przez ich samych) pogoni GE kota i pokaze im gdzie jest ich miejsce! [/sarkazm]

Swoja droga, co na to RA i soro ktore planowaly polaczenie w New Republic wlasnie, zmienia nazwe na 'The New Republic'?

Vong Gin`aal 
Moderator
Mandalore & GTW

Wysłany: Wto 30 Sty, 2007 15:11   

Po pierwsze ciekaw jestem jaka będzie reakcja adminów na to co się stało. Do tej pory stawiano zarzuty, że admini chronią GE. Ciekaw jestem czy tym razem 'ochronią' RA i SS.

Jak dla mnie Jeff Knight w ciekawy sposób wykorzystał sytuację jaka miała miejsce w grze. Tak jak w RL organizacje ogłosiły plany fuzji i przystąpiły do działania. Jednak zamiast od razu zmienić nazwę (nie wiem co ich wstrzymywało, może czekają na przejęcie GG) tylko czekały aż ktoś zarezerwuje tą nazwę. Warto podkreślić, że GNS mówił o zamiarze stworzenia a nie powstaniu NR więc jakiekolwiek zarzuty na temat łamania zasad uznałbym za nie na miejscu.

Druga sprawa to sama postać Jeffa Knighta. Obok WvI uważam go za jedną z bardziej żałosnych postaci w grze. Ciekaw jestem, czy faktycznie ma zamiar tworzyć gov mając za sobą organizację SDF czy może komuś sprzeda frakcję.

Na koniec dodam że identyczna sytuacja miała miejsce w Polsce kilka lat temu - Unia Wolności ogłosiła, że zmieni nazwę na Demokratów. Jednak zamiast zarejestrować się w sądzie, czekali nie wiadomo na co. Sytuację wykorzystały pewne osoby związane chyba ze skrajną prawicą i zarejestrowały 'swoją' partię Demokratyczną. Rezultat był taki, że Unia Wolności zmieniła nazwę na Demokratów.pl. Czy w SWC bedzięmy mieli dwie nowe republiki? Jedna z "The" a drugą bez? A może w takim przypadku RA nie zmieni nazwy? IMO najgorszym rozwiązaniem była by interwencja adminów z powodów które opisałem wyżej.

Ketu Kuhlvult 

Wysłany: Czw 01 Lut, 2007 01:34   

IMHO Jeff Knight i cała New Republic są puppetem SoroSuub i Rebel Alliance. Oni zasponsorowali z własnych środków te pseudo-frakcje, i to oni kontrolują co się dzieje i oco come on. Z czasem pewnie dojdzie do fuzjii Rebel Alliance i New Republic pod nazwą tej drugiej. Chodziło przedewszystkim o przejęcie nazwy.

ShVagYeR 
Uriq Hannar

Wysłany: Pią 02 Lut, 2007 12:36   

Ludzie, jakie Wy fajne teorie wymyślacie... that made my day po prostu. :D

Vong Gin`aal 
Moderator
Mandalore & GTW

Wysłany: Pią 02 Lut, 2007 12:57   

To z teorią spiskową jest mocne, niestety nie trzyma się tego co Veynom napisał w Leaders Forum.

Nazwa zostanie zmieniona...jak dla mnie jest to skandal i naruszenie golden rules. No ale co tam, w końcu duży może więcej.

Artor Skyhopper 

Wysłany: Sob 03 Lut, 2007 16:59   

za tym wszystkim stal jesfa jak zwykle on stoi za kazdym kantem:)
Ostatnio zmieniony przez Vong Gin`aal Sob 03 Lut, 2007 18:30, w całości zmieniany 1 raz  

Hanti 
Yo Hanti, BAW

Wysłany: Nie 23 Gru, 2007 14:43   

W biografii Jeffa Knighta napisane jest, że:
"Knight again found himself resigning after having enough of the Alliance leadership. Once again they had grown complacent and the Alliance was fizzing out. All was not lost as an old friend asked Jeff to come to the Falleen Federation. Lately the Federation has asked non-Falleen to help fill their ranks after the terrible day when their King and a majority of their people were slaughtered by the Empire. Knight was reunited with old friend Max Fors and Dash Raltar."
Znaczy, że jakieś wewnętrzne tarcia u Rebeliantów były.
Jako osoba nowa w Galaktyce chciałbym by mi ktoś wyjaśnił
CO DZIAŁ O SIĘ przez ostatnie 5 lat powiedzmy :)
Bo to, że GE nie lubi RA z wzajemnością to oczywiste. Ale jak się życie układało w Galaktyce? Czy tak jak na filmach? Czy GE dominowało, dominuje i będzie dominować? Czy było odwrotnie?
Chociaż w paru zdaniach.

Aurius Karden
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Gru, 2007 17:38   

To nie były tarcia tylko wybili troszkę ludków (The Great Plight) i po prostu Falleen Federation przestała być frakcją tylko dla Falleenów a dla wszystkich.

Hanti 
Yo Hanti, BAW

Wysłany: Nie 30 Gru, 2007 00:08   

ShVagYeR napisał/a:
Ludzie, jakie Wy fajne teorie wymyślacie... that made my day po prostu. :D

A jednak! :-)
GNS zapodało taki tekst:
Year 9 Day 28 :: Intergalactic Military Machines has been renamed to Rebel Alliance. The press is still waiting for comments on the change.
Year 9 Day 28 :: Rebel Alliance has been renamed to Corellian Transport Services. The press is still waiting for comments on the change.

Więc wygląda na to, że niezły przewrót nastąpił.
RA uzyskało trzy korzyści:
1) datę rozpoczęcia rozgrywki (Founded On: Year 0 Day 5)
2) możliwości produkcyjne (Type: Production: Ships)
3) nazwę
IMM and CTS chyba nic nie zyskały.

Na razie w opisie frakcji nadal jest stary tekst, więc wrzucam go tu, bo za chwilę zniknie ;-)

Description:
Intergalactic Military Machines, or "IMM" for short, specializes in exactly what its name suggests, ships for military use. IMM is a nationalized business, and solely provides ships and resources to the SoroSuub Corporation Government. Since the beginning of its existence, IMM has had close ties with SoroSuub, and together they have built a widely renowned reputation. Intergalactic Military Machines strives to be ahead of the market by researching several new ships which are scheduled to be out in the near future. Currently based in the Sluis sector, IMM works from the safety of the SoroSuub sector, which allows them to become more efficient without worries or threats from the turbulent galaxy around them. Working alongside IMM closely is another nationalized business of SoroSuub Corporation, Riviera Ship Shop. Together, IMM and RSS aim to fill the governments need for ships, and eventually, reach a high market position with their new product line.

Teraz RA ma taką samą datę rozpoczęcia jak New Republic (Founded On: Year 0 Day 5) i możliwości produkcyjne podobne. Gdy staną się rządem - nie będzie widać żadnych różnic ;-)

Może ktoś mi przypomnieć historię jak to było?
1. Dawno temu istniała IMM (nationalised faction of the New Republic)
2. W roku 6 (?) założyli RA jako frakcję transportową (?)
3. Dziś zmienili nazwę RA na CTS (nadal frakcja transportowa)
4. Dziś też zmienili nazwę IMM na RA.
5. IMM przestała istnieć (może się pojawi jako nowa frakcja ?)
6. Stara RA stała się CTS.
7. Nowa RA (czyli IMM) wygląda na frakcję istniejącą od zawsze i "republikańską"

Na stronie CTS piszą, że wrócili do dawnej nazwy, więc pewnie było tak, że w toku 6 założyli CTS, a potem zmienili nazwę na Ra. Teraz wrócili do CTS, ale w między czasie nazwa RA powędrowała do IMM.

Ciekawe co na to New Republic? Wie ktoś?

ShVagYeR 
Uriq Hannar

Wysłany: Nie 30 Gru, 2007 00:30   

Ok, gwoli wyjaśnienia. CTS przejęło nazwę Rebel Alliance wyświadczając przysługę całej społeczności NR, a może i SWC - żeby nikt sobie nie podpieprzył nazwy RA. Czemu byłoby to złe? Bo miałby nazwę RA, ale żadnych odpowiednich datakart, a co to za RA bez X-Wingów i MC?

Natomiast CTS jako RA służyły w roli 'mostu' dla kadetów. Wielu ludzi dołączało do nas, bo mieliśmy chwytliwą nazwę. Część po zapoznaniu się z sytuacją zostawała u nas, część szła do NR, żeby realizować jakieś tam swoje ideały. Jednak było to męczące, bo odciągało od normalnych obowiązków frakcji transportowej.

Cała ta sprawa z CTS nazwanym RA miała być tymczasowa, a przeciągnęła się o wiele za długo, w międzyczasie ja i paru innych członków mocno lobbowaliśmy za zmianą, ale doczekaliśmy się swojego dopiero teraz, jak Edhrikhor doszedł do władzy i wziął sprawy w swoje ręce. Tym samym z pocałowaniem ręki oddaliśmy nazwę RA i odzyskaliśmy swoją własną. To tyle, jeśli chodzi o to, co zyskaliśmy.

IMM od dłuższego czasu służy jako frakcja dla kadetów, jako Academy całej NR i NATów. Stąd zmiana ich nazwy na RA jest stosowna, bo teraz oni będą tym 'mostem' między spawning pointami a miejscami pracy. Decyzja leżała w gestii włodarzy NR i nikt z CTS nie miał z nią nic wspólnego - nas interesowało to, żeby odzyskać swoją nazwę i swego dopięliśmy.

Koniec ogłoszenia.

EDIT: Ktoś hotlinkuje obrazki z wielkiej rzeczpospolitej. Niech to wyłączy, bo przy każdym odpaleniu strony wyskakuje mi kilka okienek, że mam wpisać login i hasło do strefy chronionej.

Hanti 
Yo Hanti, BAW

Wysłany: Nie 30 Gru, 2007 02:57   

To znaczy, że nie można założyć korporacji o tej samej nazwie, co już istniejąca, ani zmienić nazwy na istniejącą? Wybacz proste pytanie, ale tego jeszcze nie przerabiałem.

Czyli teraz będzie normalnie? NR i RA współpracujące ze sobą, coś jak GE i CorSec?

ShVagYeR 
Uriq Hannar

Wysłany: Nie 30 Gru, 2007 09:30   

Nie można. Stąd całe zamieszanie ze zmianami nazw.

NR i RA współpracowały ze sobą, gdy my byliśmy RA i będą współpracować nadal, gdy IMM jest RA. Nie rozumiem pytania.

Darth Thingol 
Dreey Autern

Wysłany: Nie 30 Gru, 2007 11:51   

przecież RA jest w tej chwili nacjonalizowaną frakcją NR, tzn. RA jest właśnością Nowej Republiki ;)

ponadto widzę, że w NR dużo się dzieje :D

Hanti 
Yo Hanti, BAW

Wysłany: Nie 30 Gru, 2007 12:55   

ShVagYeR napisał/a:
Nie można. Stąd całe zamieszanie ze zmianami nazw.

NR i RA współpracowały ze sobą, gdy my byliśmy RA i będą współpracować nadal, gdy IMM jest RA. Nie rozumiem pytania.

To moja wina, jeśli pytanie było niewłaściwe. Czyli "nacjonalizowana" oznacza posiadanie 100% akcji danej korporacji (lub 51%), tak?

Mój problem (i w ogóle nowych) polega na tym, że nie tak łatwo się zorientować, co się dzieje, nie mówiąc już, że jeszcze ciężej zrozumieć co się działo.
Ale Twoja odpowiedź jest właściwa, nawet jak pytanie było źle sformułowane.

Darth Thingol 
Dreey Autern

Wysłany: Nie 30 Gru, 2007 23:27   

najlepsze porównanie to chyba spółki skarbu państwa :P

Jeśli rozumujemy tak że frakcja typu government (w tym przypadku NR) = państwo (niech będzie Polska :P ), to frakcje nacjonalizowane to jakieś przedsiębiorstwa i spółki należące do państwa )to by chyba było PGNiG, NFZ itp :P

idealnym odwzierciedleniem by był PRL, gdzie wszystko było w rękach państwa :P
ale technicznie to chyba tak wygląda, że government jest właścicielem ponad 50% stocks danej frakcji.

aż tak bardzo się w politykę nigdy nie zagłębiałem

Odpowiedz do tematu