Star Wars Combine Polska Forum Strona Główna Star Wars Combine Polska Forum
Polskie forum poświęcone SW Combine

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Sklep z grami, gry rpg, karcianki, gry planszowe, bitewne i figurkowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Legacy
Autor Wiadomość
ShVagYeR 
Uriq Hannar

Wysłany: Sro 02 Sie, 2006 17:45   

A mi tam się podoba. Fajne rozwinięcie fabuły, ciekawy scenariusz, zaj**iste rysunki Duursemy... no i fajna dupa z tej Darth Talon.

Vong Gin`aal 
Moderator
Mandalore & GTW

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 10:01   

Co do komiksów spod znaku SW, to mój stosunek jest ogólnie negatywny. W komiksie zawsze jest mniej treści niż w książce i nigdy nie uda się wszystkiego przekazać. Może właśnie dlatego nie przepadam za Dark Empire.

Odnośnie samej serii Legacy (książkowej, nie komiksowej), to tak naprawdę zaczyna się ona już w Mrocznym Gnieździe. Jestem już po lekturze wszystkich trzech tomów a lada dzień dostanę Betrayal. Widać wreszcie, że ktoś nad tym całym bałaganem panuje. Postacie wykreowane w ostatnich tomach NEJ, począwszy od Zdrajcy są spójne i jednolite. Nie ma różnego rodzaju bzdur które występowały w poprzednich książkach SW, zwłaszcza w trzy- i dwutomowych seriach, gdzie nawet jeśli sięgano po postacie które wprowadzono w innych książkach, były to zupełnie inne osoby.

Począwszy od NEJ, wszystko jest z góry zaplanowany, bodajże przez Shelly Sharpio (czy kto tam zajmuje się koordynacją). I dzięki temu po skończeniu The Swarm War już nie mogę się doczekać Betrayal który pomimo tego, że jest teoretycznie pierwszą cześcią książkowego Legacy, jest równocześnie kontynuacją Mrocznego Gniazda. Betrayal miałem juz w ręku w UK i ze streszczenia zapowiada się bardzo ciekawie. Mnóstwo jest analogii do sytuacji sprzed EIII, gdzie następuje coraz większe napięcie na linii Jedi-Republika a także pomiędzy samymi Jedi. Czy będziemy świadkami deja vu czy wypadki potoczą się inaczej, pokaże nam cykl Legacy, jednocześnie jestem pewien, że będą to książki na najwyższym poziomie, pisane przez najlepszych autorów SW.

Kabor Spaz
Kuat Drive Yards

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 13:03   

Nam chodzi o komiksy Legacy któe się dzieją 100 lat po ANH.A książki się dzieją nie pamiętam z 40 lat po ANH?Nie mam żadnej nowszej książki Star Wars oprócz epIII by sprawdzić

Vong Gin`aal 
Moderator
Mandalore & GTW

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 19:22   

Ta, słyszałem o tym komiksie i jak dla mnie, jest to przegięcie, głównie z tego powodu, że nigdy nie uda im się dobrze wyjaśnić tego jak doszło do upadku Republiki i opisać nową wielką wojnę z Sithami na kilku obrazkach...

Odpowiedz do tematu