Star Wars Combine Polska Forum Strona Główna Star Wars Combine Polska Forum
Polskie forum poświęcone SW Combine

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Encyklopedia Ossus

Poprzedni temat «» Następny temat
GE - NIO
Autor Wiadomość
Darth Thingol 
Dreey Autern

Wysłany: Nie 03 Sie, 2008 16:06   

Szwagier dobrze to podsumował :)

z drugiej strony - separation pomiędzy kwestiami IC i OOC powinien być. Można nie lubić GE (albo NIO alob obu naraz) ale można spokojnie porozmawiać z przedstawicielami tych frakcji, okazując im szacunek. Pomimo gry, nadal jesteśmy ludźmi.
Mika OOC jest bardzo spoko gościem, natomiast IC to Imperialne Ścierwo które trzeba niszczyć :D (nie obrazisz się za to mam nadzieje ;P )

To jest aż (a nie "tylko") roleplay. Potrafić odróżnić sprawy IC od OOC. Szwagra miałem przyjemność poznać osobiście (równy gość), ale jego nowa postać jest mi całkowicie wroga (niedobre BS :P ) i o ile znam nastawienie Szwagra, nie będzie miał mi tego za złe ;P

napisałem w trochę pokręcony sposób, ale może mnie ktoś zrozumie :P

Michael Kelton 

Wysłany: Nie 03 Sie, 2008 17:48   

Hai hai, przegiąłem jest mi przykro, gommenasai i może zostawmy wreszcie ten temat w spokoju, bo ani do pana Miki, ani do frakcji NIO nie mam nic przeciwko.

IC - I tak jak wprowadzą Combat to was zmieciemy, imperium rządzi, Imperator Vodo Bonias niech żyje po wieki (itp. itd. bla bla bla)

OOC - Btw. o co tak w ogóle poszło z tym rozłamem? bo w sumie czytałem w akademii imperialnej o tym, ale to mimo wszystko jakieś jednostronne jest nie?

ShVagYeR 
Uriq Hannar

Wysłany: Nie 03 Sie, 2008 19:25   

Resztki kompetentnych ludzi GE odłączyły się, bo mieli dosyć niekompetentnego imperatora. No i uformowali NIO. Kuriozalna sytuacja, bo Imperium, które ma całą super flotę, charakterystyczne uzbrojenie itp jest zarządzane nieudolnie (patrz x porażek z Eidolą, gdzie x dąży do bardzo dużej liczby), natomiast w miarę do zgrabnej kupy złożony NIO ma jednego TIE Bombera i różne śmieszne statki (np. X-TIE), które nie przystoją imperialnej frakcji. Cóż, tak już jest. Przyjdzie combat, możliwość przejmowania statków itp, to się sprawa wyjaśni. Z IC punktu widzenia uważam, że jest to bardzo korzystne, że imperialce będą się bić między sobą. ;)

Xerf: IC masz wpie***l, a OOC kiedy na browar? :P

Mika Noris 
New Imperial Order

Wysłany: Nie 03 Sie, 2008 19:31   

Michael Kelton napisał/a:
bo ani do pana Miki, ani do frakcji NIO nie mam nic przeciwko.

Na "pana" to trzeba miec wyglad i pieniadze. Wyglad moze jest.... ;)

Długa historia. Ogólnie momentem zapalnym była reakcja Zerka - dawnego Grand Moffa na powstała inicjatywe EEE (Empire Enlisted Elite) - oddolna inicjatywe personelu enlisted i oficerów. + zbyt duzy wpływ na decyzje i zbut duze uprawnienia Zerka + nieudolne zarządzanie frakcja przez Vodo i Imperial HC w oczach wielu oficerów i enlisted + nastrój chwili, aby coś zmienić na lepsze + wiele, wiele szczegółów, które miały wpływ na całokształt.
Skończyło się na tym, że kilkudziesieciu członków GE odłaczyło się od frakcji, wliczając oficerów i enlisted. (Wliczajac również Slicera i Pangborna, ówczesnego NCO)
Po długim okresie negocjacji, nie udało się osiagnąc porozumienia.

Polityka NIO jest jasna. Nawet po tylu latach, cała ekipa NIO wróci do GE, jeśli Vodo przestani pełnic role lidera frakcji.

To w zasadzie przez jego nieudolne ( jest to moja opinia ) zarządzanie frakcja, Imperium jest nędzną namiastką tego czym byc powinno i czym być by mogło. Po tych kilku latach widze poprawe na lepsze, nie na tyle jednak, bym zdecydował się wrócić.
Dochodzą tu jeszcze inne relacje - na przykład w poprzednim rozłamie GE, ówczesny imperator został usuniety przez adminów, dla dobra GE i zastąpiony przez Vodo :) W tym przypadku to nie nastąpi...popytaj kolegów czemu :) (wróble ćwierkają o niezdrowych kontaktach Vodo z Veynomem...)

I może jak wspomniałem wcześniej, NIO nie ma sprzetu GE, i mieć nie bedzie - dzieki Veynomowi. Natomiast ma cos czego za moich czasów w GE brakowało. Dumę z bycia członkiem Imperium, Honor, Lojalność.
Jak sądzisz, dlaczego tylu ludzi jest wierne NIO po tylu latach, mimo, że nie lataja na TIE, VSD, nie pilotuja AT-AT ?
Coś w tym jednak jest :)

PS.:
Darth Thingol napisał/a:

Mika OOC jest bardzo spoko gościem, natomiast IC to Imperialne Ścierwo które trzeba niszczyć :D (nie obrazisz się za to mam nadzieje ;P )

Gorzej mnie nazywali :P
Nah, napisałes Imperialne z duzej litery, więc nie ma powodu do złosci :P

Janos Korin 
Galactic Empire

Wysłany: Pon 04 Sie, 2008 09:53   

Ogolnie staram sie do tego forum podchodzic OOC, bo IC to krotko mowiac nie powinnismy ze soba w ogole gadac.

Dlatego tez nieszczegolnie entuzjastyczny jestem zarowno wobec wypowiedzi typu "GE rozpie*** wszystkich jak tylko bedzie moglo strzelac", jak i do naskakiwania na kazdego, kto wyrazi sympatie imperialistyczne.

A moja opinia na temat wprowadzenia Combata jest niezmienna od lat: o ile admini nie sa absolutnymi geniuszami i nie wymysla jakiegos niesamowitego systemu ograniczajacego wojne totalna, to od momentu wprowadzenia Combata SWC skonczy sie w ciagu miesiaca. Po prostu zbyt wiele osob, i to tych wartosciowych i aktywnych, straci postacie w jednej wielkiej galaktycznej rozwalce, zniecheci sie, i tych strat personelu Combine nie przetrwa.

PS.

Cytat:
(Wliczajac również Slicera i Pangborna, ówczesnego NCO)

Acz dla kompletnosci historycznej nalezy nadmienic, ze wrocili (i nie tylko oni).

Uve

Wysłany: Wto 05 Sie, 2008 20:59   

ShVagYeR napisał/a:
patrz x porażek z Eidolą

Czy mógłbym prosić o krótkie wyjaśnienie, na czym obecnie - gdy w SWC wciąż nie ma walki - mogą polegać konflikty, wrogie działania między frakcjami? Na czym na przykład polegają wspomniane porażki GE z Eidolą, w jaki inny niż walka sposób Eidola "dokopała" GE? Z góry dzięki.

ShVagYeR 
Uriq Hannar

Wysłany: Wto 05 Sie, 2008 22:51   

Np. w wojnach budowlanych (konflikty o panowanie nad planetą poprzez zabudowywanie ich, blokowanie miejsc budowy, aresztowanie NPCów-budowlańców, itp), aresztowanie/egzekucja, robienie w bambuko przy handlu, etc. Combata jako takiego nie ma, ale zaleźć za skórę innym można, a Eidola w tym przoduje. :)

Daos Bafley

Wysłany: Wto 05 Maj, 2009 22:05   

Korin ma racje, combine skończy się w ciągu może nie miesiąca ale w ciągu roku spadnie grywalność do 10% albo i mniej. Imperium generalnie wygląda zupełnie inaczej niż by się zdawało. "Wszyscy są mili i fajni i kochani". Czasem zastanawiam się czy skywalker nie zmienił strony mocy ;)

Artemis 

Wysłany: Pią 08 Maj, 2009 16:22   

założyłem sobie dopiero co konto...
z tego co czytam powyżej niepotrzebnie??

Hanti 
Yo Hanti, BAW

Wysłany: Nie 10 Maj, 2009 15:48   

Artemis napisał/a:
założyłem sobie dopiero co konto...
z tego co czytam powyżej niepotrzebnie??

Kiedy ja zakładałem konto, to też myślałem, że walka jest tuż tuż (za parę miesięcy). :mad:
Minął rok i walka jest ciągle "soon". Wprawdzie tym razem podana jest już oficjalnie przewidywana data jej wprowadzenia, ale słowo "przewidywana" jest tu bardziej istotne niż się wydaje.
Na moje oko walka nie zostanie zaimplementowana przed upływem pierwszego kwartału 2010. Więc czasu masz dość. :wink:

Poza tym nie zgadzam się z tezami, że:
1. Walka wykończy SWC, bo odejdą weterani.
2. GE wszystkich wrogów pozamiata.

To takie mity (urban legends), możesz spokojnie grać.
Jeśli dojdzie do zaimplementowania w SWC wszystkich planowanych zmian (przed walką), to gra rzeczywiście będzie inaczej wyglądać, ale wszystkie skutki, jakie to przyniesie są na razie niemożliwe do przewidzenia.
Jedno jest natomiast pewne: pojawi się mnóstwo nowych twarzy, bo brak walki WIELU zniechęcał.

Są też nowiny:
Year 10 Day 157 :: Thomas Cherokee, the leader of New Imperial Order was replaced today by Grand Vizier Guinar Ndengin.
oraz
"Ex Unitas Vinces" Hacked by: Vodo Bonias - Faction: Galactic Empire, Date: Year 10 Day 158:
"I have completed the reorganization of my government, retaining the dutiful services of my able councilors of these past years, and also the newly-reforged allegiance of the New Imperial Order. I am appointing as my Executor and my personal representative to the government, Cherokee of the former NIO."

"As these are fast-changing times, so must my government be flexible and open to new practices. Officers and subjects of the NIO are being welcomed back into the fold of the Empire, while ministers and high military officers from NIO will help form the backbone of the Imperial fleets, armies, and government--a newly formed government."

Thomas Cherokee przeszedł już do GE. Został Executorem, czyli koniec podziału frakcji imperialnych? Pozostali też przejdą, a NIO odejdzie do niebytu?

Pozdrawiam.

Mika Noris 
New Imperial Order

Wysłany: Nie 10 Maj, 2009 17:08   

NIO i GE połaczą sie, tworzac jedna imperialna frakcje.
Ogólne zasady połaczenia, szczególy umowy i warunki zostana podane do dalszej informacji za jakis czas.

Artemis 

Wysłany: Pon 11 Maj, 2009 10:48   

Tu zdaje się spotkał mnie zaszczyt bo byłem bodajże ostatnim członkiem NIO... co prawda jeden dzień przed przenosinami do GE ale zawsze :twisted:

Arin Gend

Wysłany: Wto 26 Maj, 2009 05:54   

czyli że nadchodzi czas unitaryzmu dla owych ,,mrohcznych'' :twisted:

Daos Bafley

Wysłany: Pon 27 Lip, 2009 13:49   

GE nie musi zamiatać nikogo - od tego są sojusze.
Myślę że dlatego combat tak powoli jest implementowany - by zapobiec śmierciom playerów.

Odpowiedz do tematu